تاریخ انتشار : ۸ اسفند ۱۳۹۲-۲:۵۲ ب.ظ
کد خبر : 24883
نسخه چاپی نسخه چاپی
مدیر کل ارشاد گیلان در پاسخ به 8دی نیوز:

تذکر و فشار یک نماینده گیلان برای صدور مجوز کنسرتهای موسیقی/ آرزوی ما شادی مردم است

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان گفت: فرمانداران شهرستانها به عنوان روسای تامین شهرستان مورد نظر اجرای کنسرت، مصلحت اجرای کنسرت در شهر ستان مورد نظر را بررسی می کنند.

به گزارش سرویس فرهنگی ۸دی نیوز، علی اسماعیل پور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان پیش از ظهر امروز(پنجشنبه) در نشستی با اصحاب رسانه گیلان در پاسخ به سوال خبرنگار ۸دی نیـوز مبنی بر اینکه چرا تعداد کنسرتهای موسیقی در گیلان افزایش یافته است و در اکثر تبلیغاتشان از همکاری های شما تقدیر کرده اند، اظهار کرد: این کنسرت ها در تمام  استانهای کشور اجرا می شوند.

وی با اشاره به نظارت بر اجرای این کنسرت ها توسط معاونت هنری و حراست افزود: ارشاد در صدور مجوز نه صاحب تالار را می شناسد و نه خواننده و گروه موسیقی را، طرف حساب اداره ارشاد موسسات فرهنگی هنری چند منظوره هستند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با این توضیح که بعد از درخواست موسسه هنری، فرمانداران شهرستانها به عنوان روسای تامین شهرستان مورد نظر اجرای کنسرت، مصلحت اجرای  کنسرت در شهر ستان مورد نظر را بررسی می کنند اظهار کرد: پس از دریافت جواب کتبی فرماندار شهرستان مورد نظر نامه ای توسط اداره ارشاد گیلان به انجمن موسیقی کشور ارسال می شود.

اسماعیل پور بررسی سوابق گروه موسیقی در این انجمن را مورد تاکید قرار داد و گفت: اگر گروه نام برده کوچکترین مشکلی داشته باشد انجمن موسیقی به درخواست پاسخ منفی می دهد.

ershad00001

وی برگزاری کنسرت های موسیقی بدون حاشیه و کم ترین مسائل اخلاقی را هدف اداره ارشاد گیلان عنوان کرد و گفت: اگر کوچکترین نا هنجاری مشاهده شود به موسسسه فرهنگی هنری دیگر مجوز داده نمی شود و برخورد قانون با هنجار شکنان می شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با بیان اینکه شادی و نشاط حق مردم است افزود: باید زمینه شادی بدون گناه و حاشیه توسط مسئولان در استان لحاظ شود.

وی با بیان اینکه ایجاد شادی متناسب با مقتضیات زمان باید در دستور کار مسئولان باشد گفت: آخرین زمان برگزاری کنسرت در گیلان ۲۰ اسفند ماه است و از این تاریخ با شروع ایام فاطمیه گیلان آرام آرام سیاه پوش می شود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان توجه به ملاحظات مذهبی و اعتقادات مردم را لازم و ضروی عنوان کرد و افزود: من هر گونه هزینه ای را در این خصوص به جان خواهم خرید.

اسماعیل پور با اشاره به تذکر و فشار یکی از نمایندگان مجلس مبنی بر عدم رضایت از مدیر کل ارشاد گیلان برای عدم صدور مجوز برخی کنسرتهای موسیقی تصریح کرد: آرزوی ما شادی مردم است ولی این شادی باید بدون حاشیه و ناهنجاری اخلاقی، اجتماعی باشد.

۳ ديدگاه

 1. حجت گفت:

  آقای مدیر کل از کتابی که خودتان در گذشته در مورد موسیقی در اسلام نوشته اید چیزی بیان نکرده ای؟

 2. اهورا گفت:

  زنده باد مدیر کل

 3. هو العلیم گفت:

  مشکل ما همینه که تعریف شادی برای بعضی از مسئولین جمهوری اسلامی هنوز تعریف یه بچه ی نوزاده که با ۲ تا بشکن شاد میشن
  ما با کنسرت سر کار نمیریم و احساس شور و شعف به ما دست نمیده ،وقتی دل ما شاد میشه که ببینیم شما کارتون رو درست انجام میدید و فقط شعار نمیدید،عاقبت حمایت های شما از این جنگولک بازی ها با کرام الکاتبینه ، جوون های ما را به جای آشنا کردن با انواع کنسرت ها با خدا و دینشون آشنا کنید تا آرامش حقیقی رو بدست بیارن

نظرات خوانندگان
 • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
 • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
 • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
 • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
 • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه