تاریخ انتشار : ۸ اسفند ۱۳۹۲-۱۱:۰۵ ق.ظ
کد خبر : 24838
نسخه چاپی نسخه چاپی
دفاع ولایتی از عدم انتشار جزییات مذاکرات هسته‌ای

“اسرار نظام” چگونه توسط غربی‌ها افشا می‌شود؟

ولایتی توضیح نداده است که آنچه از آن به عنوان اسرار نظام یاد می‌کند و نگران سوءاستفاده دشمنان از افشای آن است چگونه به طور کامل توسط همان دشمنان منتشر می شود؟!

به گزارش ۸دی نیوز به نقل از صراط ،علی اکبر ولایتی که حضور او در انتخابات ریاست جمهوری اخیر و عدم کناره گیری اش عملا فضا را برای پیروزی حسن روحانی مهیا کرده بود از عدم انتشار برخی جزییات مذاکرات هسته ای دفاع کرد.
ولایتی در یک برنامه تلویزیونی با بیان اینکه باید به نحوی در اطلاع رسانی درباره روند مذاکرات هسته ای عمل کرد که هم به مناظره داخلی تبدیل نشود و هم پرسش مردم بی جواب نماند، گفت که “با این حال بعضی از مسایل اسرار نظام است و نمی توان به صرف اطلاع دادن به مردم، درباره آن علنی صحبت کرد.”

ولایتی در بخش دیگری از اظهارات خود گفت که “دیپلمات ها روی لبه تیغ هستند زیرا هم باید مراقب منافع ملی باشند و به پرسش های مردم پاسخ دهند و هم اینکه مواظب سوءاستفاده دشمنان نیز باشند.”

نگرانی ولایتی از “سوءاستفاده دشمنان” به خاطر اطلاع مردم از روند مذاکرات هسته ای در حالی است که تا کنون بسیاری از جزییاتی که دیپلمات های کشورمان اصرار به عدم انتشار آن را داشته اند توسط غربی ها منتشر شده است.

در واقع آنچه ولایتی از آن به عنوان “اسرار نظام” یاد کرده صرفا توسط دیپلمات های کشورمان بازگو نشده و جزییات آن به طور مداوم توسط مقامات غربی اطلاع رسانی می شود.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری توضیح نداده است که آنچه از آن به عنوان اسرار نظام یاد می کند و نگران سوءاستفاده دشمنان از افشای آن است چگونه به طور کامل توسط همان دشمنان منتشر می شود و با پیش دستی طرف غربی، تفسیرهای دلخواه آنان از توافقات هسته ای در رسانه های جهان بازتاب داده می شود.

علی اکبر ولایتی در جریان تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری یکی از منتقدان روند مذاکرات هسته ای با هدایت سعید جلیلی به شمار می رفت و عملا در این خصوص در جبهه حسن روحانی قرار داشت. عدم کناره گیری او در نهایت به پیروزی میلیمتری روحانی با اندکی بیش از نصف آرا کمک کرد و بعد از انتخابات نیز هاشمی رفسنجانی پست قبلی روحانی یعنی ریاست مرکز تحقیقات استراتژیک را به او اعطا کرد.

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه