- پایگاه خبری تحلیلی 8دی نیوز - http://www.8deynews.com -

چرا اکثر خوانندگان آرزوی اجرای موسیقی در گیلان را دارند؟/ فرهنگ استان به کجا میرود؟

به گزارش سرویس حوزه و دانشگاه ۸دی [1] نیوز، هیأت دانشجویی زوّار الزهرا(س) دانشگاه پیام نور رشت در خصوص وقایع اخیر فرهنگی مذهبی استان گیلان بیانیه ای در وبلاگ هیأت [2] منتشر نمودند که به شرح زیر می باشد:

بسم رب الحسین

“اللهم صل على فاطمه و ابیها و بعلها و بنیها والسر المستودع فیها بعدد ما احاط به علمک”

فرهنگ یکی از مقوله های مهم و اساسی هر جامعه ای می باشد که توجه به آن باید سرلوحه تمام افراد جامعه باشد. طبق فرمایش ولی امر مسلمین جهان حضرت امام خامنه ای(مد ظله العالی) “فرهنگ، حاشیه و ذیل اقتصاد و سیاست نیست بلکه اقتصاد و سیاست حاشیه و ذیل فرهنگ می باشد”.

امروزه سلطه گران و شیاطین عالم در همه جای دنیا – هر جایی به تناسب – در فکر سلطه فرهنگی هستند و سرنگونی حکومت جمهوری اسلامی ایران از طریق فرهنگی نیز اولویت مهم کاریشان می باشد و اصل فرهنگ ملى و اسلامى ما، در معرض تهدید دشمنان قرار دارد.

بسیارى از مشکلات امروز و دیروز ملت ایران، ناشى از تدابیر و اعمال خصومت و بغض و کینه‏ دشمنان اسلام است که انواع مشکلات اقتصادى و فرهنگى را تزریق مى ‏کنند تا شاید بتوانند نظام جمهورى اسلامى را متزلزل کنند.

ما دشمنان فرهنگى زیادى داریم، مبارزه با اسلام و انقلاب به صورت فرهنگى، یک چیز جدى است. امروزه باورهاى دینی و سیاسی ما، با ابزارهاى فرهنگى دشمنان هدفگیرى مى‏ شود. عادات حسنه‏ ملت ما مورد تهاجم قرار مى‏گیرد و هدفگیرى مى‏ شود.

حال در این بین متأسفانه در استان گیلان نیز بعضاً شاهد اقدامات ضد فرهنگی از قبیل ساخت کلیپ غیر اخلاقی در هتل کادوس رشت، افزایش سونامی کنسرتهای موسیقی در استان، اظهارات مدیران ارشد گیلان در مورد حجاب، سخنان تعجب برانگیز یکی از مسئولان در خصوص ایام فاطمیه و … هستیم که باید از آقایان پرسید که فرهنگ گیلان به کجا می رود؟

طبق فرمایش مقام معظم رهبری ” آن صداى خوش و سازى که با هم به کار بیفتد، تا جوانى را فرضاً به عمل حرام شرعى تحریک کند، کار حرامى است.” پس چرا برخی از مسئولین استان به این کلام گوهر بار توجهی نمی کنند؟ چرا باید روز به روز شاهد نصب بنرهای مختلفی در شهر برای شرکت مردم در کنسرت های موسیقی باشیم؟

آقایان مسئول! چه چیزی باعث شده اکثر خوانندگان کشور در شبکه های مجازی می نویسند که آرزوی اجرای موسیقی در گیلان را دارند؟!

مدیران محترم فرهنگی! آیا اینگونه برنامه های ضد فرهنگی در گیلان پشتوانه سیاسی و انتخاباتی دارد؟ پس چرا در برخی کنسرتها افراد خاصی شرکت می کنند و به ایراد سخنرانی می پردازند؟!

آیا این حرکات با اعتدال دولت تدبیر و امید منافاتی ندارد؟ آیا توجه به مسائل مذهبی و هیأتی در کنار توجه به “سونامی کنسرت ها” به دور از اعتدال است؟

با نزدیک شدن به ایام فاطمیه و شهادت مادر سادات حضرت فاطمه الزهرا(س) و تقارن این ایام با عید نوروز نیاز است که مسئولین محترم استان در راستای فرهنگ فاطمی گامی اساسی برداشته تا شاهد پر رنگ شدن مجالس عزای دخت مکرم نبی اسلام(ص) در سرتاسر استان باشیم.

در این بین متأسفانه یکی از مسئولان استان در جلسه ستاد نوروزی گفت که “نباید تمام شهر را به مناسبت ایام فاطمیه سیاهپوش کرد” و باید به این آقای محترم عرض کرد که ” مادر ما شیعیان در این ایام از درد پهلو عذاب میکشد و آنوقت شما می گویی…

آقای مسئول! این ایام مهدی فاطمه(عج) داغدار می باشد بعد شما به فکر سیاهپوش نشدن تمام شهرتان هستید؟! مقام معظم رهبری می فرماید “فاطمیه را باید عاشورایی برگزار کرد” ولی شما…

هیأت دانشجویی زوّار الزهرا(س) دانشگاه پیام نور رشت ضمن ابراز نگرانی از این اوضاع نابسامان فرهنگی مذهبی در گیلان خواستار عذرخواهی آن مسئول از جامعه مذهبی استان و رسیدگی مسئولان ذیربط به این معضلات می باشد.

“و نرید ان نمن علی الذین استضعفوا فی الارض و نجعلهم ائمه و نجعلهم الوارثین”