- پایگاه خبری تحلیلی 8دی نیوز - http://www.8deynews.com -

علت کندی تکمیل پروژه کنارگذر لنگرود عدم تامین مصالح است

به‌ گزارش ۸دی [1]؛ به نقل از خبرگزاری تسنیم [2] مصطفی سالاری صبح امروز در نشست خبری در رشت با بیان اینکه طرح‌های در دست ساخت شهرستان‌های استان گیلان به‌طور ویژه بررسی و پیگیری می‌شود اظهار داشت: طرح‌های در دست احداث شهرستان‌های رودسر و لنگرود در جریان یک بازدید بررسی شد.

استاندار گیلان با اشاره به اجرای پروژه محور قزوین- کلاچای به رحیم‌آباد و با تاکید بر اینکه پروژه مذکور راهی مهم و استراتژیک برای توسعه استان گیلان است گفت: این محور پس از تکمیل می‌تواند تاثیر گسترده‌ای بر حوزه گردشگری استان داشته باشد.

سالاری حجم هزینه پروژه مذکور را بسیار گسترده عنوان کرد و با بیان اینکه  حجم وسیعی از این پروژه از مناطق کوهستانی عبور می‌کند اعلام کرد: برای بهره برداری و تکمیل این محور تونل‌های متعددی باید احداث شود.

نماینده عالی دولت در استان گیلان با اشاره به اینکه عملیات ساخت و بهره‌برداری محورهای در دست احداث استان گیلان به‌درستی پیگیری می‌شود خاطرنشان کرد: استان گیلان پروژه‌های عمرانی زیادی در دست احداث دارد.

استاندار گیلان با تاکید بر عملیات احداث سد پلرود و با بیان اینکه عملیات اجرایی این سد با سرعت مطلوبی به پیش می‌رود تصریح کرد: تامین منابع مالی روند ساخت سد پلرود را تسریع می‌بخشد.

سالاری با اشاره به بحث تملک اراضی حوضچه سد پلرود و با بیان اینکه تلاش است با حل مباحث مربوط روند ساخت این سد سرعت بیشتری به خود گیرد بیان کرد: تلاش است با اقدامات ویژه عملیات ساخت سد پلرود تا دوسال آینده به اتمام برسد.

وی با تاکید بر عملیات اجرایی ساخت کنارگذر لنگرود و با اشاره به اینکه علت کندی تکمیل این پروژه تامین نشدن مصالح مورد نیاز است گفت: برای تامین مصالح و تسریع در روند تکمیل این کنارگذر کارگروه ویژه‌ای تشکیل می‌شود تا این پروژه در دهه فجر امسال به بهره‌برداری برسد.

انتهای پیام/