تاریخ انتشار : ۶ اسفند ۱۳۹۲-۱۱:۰۳ ق.ظ
کد خبر : 24547
نسخه چاپی نسخه چاپی
نهاوندیان در دیدار هیأت اقتصادی و صنعتی آلمان:

به نفع آلمان است ایران را شریک قدرتمند تجاری خود بداند/ تاکید بر نقش ویژه ایران در تامین امنیت انرژی اروپا

رئیس‌دفتر رئیس‌جمهوری همکاری ایران و آلمان را به نفع دو ملت دانست و گفت: به نفع آلمان است که ایران را شریک قدرتمند تجاری خود بداند و دولت تدبیر و امید مصمم است روابط خود را با همه کشورهای اروپایی بویژه آلمان ارتقاء دهد.

به گزارش ۸دی نیوز به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، با بیان اینکه فضای خوبی برای همکاری ایران و آلمان و کشورهای اروپایی فراهم شده است، بر اهمیت همکاری‌های اقتصادی و تجاری تأکید کرد.

رییس‌دفتر رییس‌جمهوری با بیان اینکه باید فضای بدبینی و بی‌اعتمادی را در روابط بین کشورها از بین ببریم، گفت: باید فضای همکاری در عرصه‌های جهانی را به موضوع برد – برد هدایت کنیم، متأسفانه در عرصه بین‌المللی موضوع برد – باخت صدمات زیادی به اقتصاد جهانی وارد کرده است.

وی همکاری ایران و آلمان را به نفع دو ملت دانست و گفت: به نفع آلمان است که ایران را شریک قدرتمند تجاری خود بداند و دولت تدبیر و امید مصمم است روابط خود را با همه کشورهای اروپایی بویژه آلمان ارتقاء دهد.

نهاوندیان در ادامه با اشاره به اهتمام جدی دولت به بخش خصوصی گفت: در ساختار اقتصاد ایران بخش خصوصی اجازه دارد در همه زمینه‌های اقتصادی فعالیت کند و اساساً سیاست دولت تدبیر و امید این است که بخش خصوصی خود را تقویت کند.

سرپرست نهاد ریاست جمهوری با اشاره به اهمیت جایگاه ایران در تأمین امنیت انرژی اروپا و نیز کمک به توسعه در کل منطقه، بر نقش مهم کشورمان در برقراری صلح و ثبات منطقه‌ای تأکید کرد.

نهاوندیان خطاب به هیأت اقتصادی و صنعتی آلمان گفت: همواره نگاهی بلندمدت در رابطه با ایران و همچنین بر اهمیت کشورمان در حل و فصل مناقشات منطقه‌ای داشته باشید.

رییس‌دفتر رییس‌جمهوری در پایان سفر هیأت اقتصادی و صنعتی آلمان به تهران مفید ارزیابی و اظهار امیدواری کرد دیدارها و مذاکرات این هیأت نتایج ثمربخشی برای دو ملت و دو کشور داشته باشد.

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه