بایگانی

یادداشت

تاریخ انتشار : ۵ اسفند ۱۳۹۲-۱۱:۵۹ ق.ظ
کد خبر : 24319
نسخه چاپی نسخه چاپی
جامعه مذهبی منتظر عذرخواهی

فرماندار رودبار: نباید تمام شهر را به مناسبت ایام فاطمیه سیاه پوش کرد!!!

فرماندار رودبار در جلسه ستاد هماهنگی و خدمات سفر نوروزی گفت: اینگونه نیست که تمام شهر را به مناسبت ایام فاطمیه سیاه پوش کنیم اما باید برای این ایام احترام قائل باشیم.

به گزارش ۸دی نیوز، سید محمد احمدی فرماندار رودبار در جلسه ستاد هماهنگی و خدمات سفر نوروزی با بیان اینکه نوروز امسال در مقایسه با سالهای قبل باید متفاوت باشد، بیان نمود: شهرداران شهرهای رودبار، منجیل، لوشان و رستم آباد باید نسبت به این مساله توجه داشته باشند.

احمدی با بیان اینکه باید جایگاه فاطمیه در تعطیلات نوروز را حفظ کنیم ادامه داد: اینگونه نیست که تمام شهر را به مناسبت ایام فاطمیه سیاه پوش کنیم اما باید برای این ایام احترام قائل باشیم و به گونه ای باید مدیریت کنیم که به این ایام آسیبی نرسد.

وی حفظ منافع شهرستان را مورد تاکید قرار داد و متذکر شد: مسئولین به هر قیمتی دنبال آن نباشند که پستشان را حفظ کنند.

آنچه در متن بالا آمده سخنان فرماندار رودبار در جلسه ای با مسئولین شهرستان و خبرنگاران بوده که شاید آقای احمدی منظور خاصی نداشته ولی احساس می شود ذکر چند مورد در خصوص ایام فاطمیه ضروری باشد:

۱- چند سالی است که گروهی در کشور به دنبال کمرنگ کردن ایام شهادت حضرت فاطمه الزهرا(س) هستند و بهترین فرصت برای رسیدن به اهداف شومشان تقارن عید نوروز با ایام فاطمیه است تا به مردم وا نمود کنند که نباید عزادار باشیم.

۲- طبق فرمایش امام خامنه ای، “فاطمیه را باید عاشورایی برگزار کرد”.

۳- برخی از مردم شادی کردن در ایامی که مادر سادات بیمار است را بر خود حرام می دانند.

۴- اگر منظور آقای فرماندار تعیین و تکلیف برای هیأت های مذهبی بوده، باید عرض شود که سیاهپوش کردن شهر از اهم واجبات این هیئات می باشد.

۵- معمولا ادارات و نهادهای دولتی نسبت به این قضایا کمی بی توجه هستند و نصب کردن یا نکردن پارچه مشکی در اداره شان چهره شهر را تغییر نمی دهد.

۶- اگر جناب آقای فرماندار چنین اظهاراتی در خصوص ایام فاطمیه داشته است، جامعه مذهبی گیلان منتظر عذرخواهی وی می باشد.

۷- امید است با گوش جان سپرن به فرمایشات ولی امر مسلمین جهان هرساله فاطمیه ای متفاوت تر از سالهای گذشته در گیلان برگزار نمائیم تا خدای ناکرده باعث نارضایتی امام زمان(عج) نشویم.

۲۲ ديدگاه

 1. رودباری گفت:

  عذرخواهی حداقل انتظار است.

 2. خانم فدای فاطمه گفت:

  ما بیسوادیم که برا مادرسادات که در ایام شهادتش زمین و زمان خون گریه میکند ساهپوش می شویم وعزا برپا میکنیم و به الن بی سوادی افتخار میکنیم ./.
  البته مسئول استانیشان که در خصوص حجاب اون سخن را می گوید و ازوزیر ارشادشان که ….. بعید نیس این حرف ها
  ولی بدانید این ورها تمام میشود
  خوب است که اقای احمدی بیاد اورد در استانداری اتاق نداشت هر چند دقیفه اتاق یکی بود
  حالا خود را گم نکند که شده فرماندار دولت باسوادها

 3. مقداد گفت:

  خیلی بی جا کرده

 4. مریم گفت:

  از بی کاری نمی دانید چی مطلب بنویسید!!!

 5. ناشناس گفت:

  حداقل کار عزل این فرد بی معرفت نسبت به مقام عصمت الله الکبری حجت الله علی الحجج حضرت صدیقه طاهره سلام الله علیها می باشد.ما به عنوان جمعی از خانواده شهداء منتظر اقدام جدی استاندار هستیم .

 6. ناشناس گفت:

  باید به […]اش شک کرد

 7. ناشناس گفت:

  به نظر بنده جناب آقای احمدی اصلا چنین حرفی را نزده دوماّ مدیریت خبرنگاری ۸ دی از خودشان دارن حرف میزنن حتما چیزی به نفعشون است که بخواد بر علیه احمدی شورش کند …چه بسا اگر هم چنین حرفی را زده باشه که نزده به نظر بنده و خیلی از علما حرف بدی نزده و نامربوط نیست

 8. ناشناس گفت:

  بیچاره احمدی فرماندار رودبار اصلا چنین صحبتهائی نکرده …چرا این خبرنگار از خودش حرف درمیاره؟ که چی بشه؟ حالا گیریم چنین چیزی بوده …راست میگه خب …حرف خیلی قشنگی زد …چرا شما تعبیر بدی میکنید …هر چیزی جای خودشو داره …

 9. ناشناس گفت:

  غلط میکنید درمورد آقای احمدی چنین حرفی میزنید …آشغالها…همه تونبیسوادید …چشم دیدن کسی که در حال ترقی است ندارید …کور شود هر که نتواند ببیند

  • مسلمان گفت:

   بجای حکم دادن که اصلا این حرفها را نزده وبه جای دفاع کور کورانه از فرماندار. اقلا مستندات را از خبرنگار بخواهید اگر تردید دارید نه اینکه بگوئید حرف خوبی زده. حرفش که خوب نیست. شک نکن

  • هانی گفت:

   اون […]آشغالت رو ببندجرات داری اسمت بنویس.تومیفهمی فاطمه وایام فاطمیه یعنی چی؟نه احمق به دنیا اومدی احمق هم میمیری

 10. یک رودباری گفت:

  ایشون فرماندار رودبار و دولت روحانی است نه رودباری. ما اهالی سرزمین سید یونس رودباری و بیش از ۴۰۰ شهیدش از مردم دوستدار خانم حضرت زهرا(س) عذرخواهی می کنیم.

 11. مسعود گفت:

  می رسد نان شب ما از نوای فاطمه / آمدیم اصلا در این دنیا برای فاطمه / مدح او را باید از پیغمبر و حیدر شنید / ما کجا و گفتن از حال و هوای فاطمه / حک شده با خط حیدر روی درهای بهشت / اولویت هست اینجا با گدای فاطمه / هرچه نعمت می رسد بر ما یکی از این دو تاست / یا دعای فاطمه یا که وفای فاطمه

 12. ناشناس گفت:

  بازم فرماندار رودبار یکم عقلش کار کرده شما که تعطیلید

  • مسلمان گفت:

   ناشناس محترم. تا عقل چی باشد. سوء استفاده نکنید. این حرف حرف درستی نیست البته احتمال زیاد بنده خدا نیت بدی هم نداشته سهو اللسان بوده

 13. امیر سام گفت:

  باید عرض کنم که اظهارات آقای احمدی از دو بُعد قابل بررسی است : ۱. در فرهنگ ما ایرانیان جایگاه خانم فاطمه الزهرا(س) یک جایگاه بسیار رفیع و مقدس و با اهمیت تر از عید نوروز است و در عین حال سیاهپوش کردن شهر آنگونه که ایشان میفرماید چه تضادی با رونق بازار دارد؟؟ به عبارت دیگر اگر این اضهارات را یک فرد بی سواد میکرد خوب، عذر او خواسته بود چون آگاهی کافی از هویت ایرانیان ندارد.
  ۲. بعد دوم اینست که آقای فرماندار آگاهی کافی نسبت به فرهنگ و بوم این سرزمین دارد، ولی با آن مشکل دارد و میخواهد از این طریق همراهی خود را با محافل حامی جریانات […] اعلام کند!!!
  در هر صورت چنین دیدگاهی مخصوصا توسط یک مسئول بلند پایه سیاسی موجب ایجاد شادی دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی می شود . لذا فرض را بر این میگذارم که ایشان از سر بی اطلاعی چنین بیاناتی را ارائه نموده است و به آقای احمدی دوستانه توصیه می نمایم که اولا : کمی به مطالعات در مورد تاریخ تشیع در ایران بپردازد و ثانیا : کمی هم به شناخت اهداف دشمنان این سرزمین بپردازد.

 14. اهورا گفت:

  با سلام ؛ سؤالی که از صحبت های آقای احمدی در ذهن آدمی ایجاد می شود این است که بالاخره جایگاه فاطمیه را چگونه باید حفظ کنیم ؟ اگر تمام شهر را نباید سیاهپوش کنیم، پس دقیقا کدام قسمت شهر را باید سیاهپوش کنیم ؟ البته با توجه به ابهامی که در اظهار نظر ایشان وجود دارد شاید منظورشان این بوده که باید مواظب باشیم تا به عید نوروز لطمه ای وارد نشود … الله اعلم !!

 15. آتوسا گفت:

  سلام علیکم : من جدا نتوانستم حرف آقای احمدی را درک کنم . ایشون چطور برای سیاهپوشی در ایام فاطمیه حدود قائل می شود ؟ یعنی این کافی نیست که پیامبر گرامى (ص) فرموده‏اند فاطمه پاره تن من است. هر که او را شاد سازد، مرا شاد ساخته و هر که او را اندوهناک کند، مرا اندوهناک کرده است.
  فاطمه(س) در دوران زندگى بانویى از هر جهت نمونه و کامل بود. او دخترى نمونه براى پدرش پیامبر(ص)، و همسرى نمونه براى على(ع) و مادرى نمونه براى فرزندانش بود و بالأخره در تمام ابعاد وجود، زن نمونه‏ اى براى عالم بشریت به شمار مى‏آمد.
  آقای احمدی مطمئن باشید که در ایام سوگواری این اسوه عالم بشریت تمام شهر سیاهپوش خواهد شد .

 16. گمنامی آشنا گفت:

  باشه فقط به خاطرتو…
  شما چه رنگی دوست داری؟؟؟
  سسسسسسسسسبز!!!!!
  سسسسسسسسسبز!!!!!
  نه بابا سبز چیه الان دوره، دوره بنفش
  به شخصیتمون توهین شد گفتند بی سوادیم گفتیم اینا دکترا دارن کلید دارن
  کلیییییییییید !!!!!!!!!
  کارشون درسته
  حالا دارن به انتقاداتمون بی حرمتی میکنن
  وهمچنان سکوت ؛سکوت؛سکوت
  مسوولین مچکریم

 17. على گفت:

  واقعا براى شما متاسفم که سعى مى کنىد به هر شکلى جلوى کار دولت رو بگىرىن ولى مردم اگاهند.

 18. هو العلیم گفت:

  چه کسی گفت پریشان نشدن خوبتر است؟
  مدیون غم جانان نشدن خوبتر است؟
  هر کسی گفته غم نام تو را نشنیده
  حتما نشنیده مادر ما برای چی …نه نشنیده…مگه میشه تو بدونی و بعدش بتونی این حرفو بزنی…البته مادر دل بزرگی داره ، ولی از من به شما نصیحت..دیگه بیشتر از این نمک رو زخم مادر ما نریزید…
  تو رو به خدا اینقدر با این حرفاتون دل امام زمان عج رو نرنجونید،دیدتون رو عمیق تر کنید..ببینید واسه چی باید دل یه عده خون بشه از این حرفا..مسئله جدیه ،بحث سر مادر امام زمانه ، بحث سر این دولت و اون دولت و این مسخره بازی ها نیست،مسئله فرا جناحیه
  ان شا الله امسال بهتر از هرسال دیگه علم عزای مادر رو بلند میکنیم
  یا علی بگید
  زهرا دستتون رو میگیره
  یا علی

 19. همشهری گفت:

  با سلام . ان شاالله که این سخن از ریشه دروغ است من که باورم نمیشه از مسئولین کسی این حرفها زده باشه!!!

نظرات خوانندگان
 • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
 • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
 • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
 • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
 • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه