تاریخ انتشار : ۴ اسفند ۱۳۹۲-۸:۳۸ ب.ظ
کد خبر : 24268
نسخه چاپی نسخه چاپی
معاون پژوهشی شورای شهر خبرداد:

راه اندازی سامانه ایده های نو، در شورای شهر رشت

عضو شورای شهر از ایجاد دبیرخانه ای با نام ایده پردازان در محل عمارت شورا خبرداد و افزود:سامانه ای به نام سامانه ایده پردازان در دوبخش طراحی می شود.

به گزارش ۸دی نیوز، فرانک پیشگر در سی و پنجمین جلسه شورای اسلامی کلانشهر رشت با بیان اینکه ایجاد مرکزی جهت ساماندهی ایده ها ،طرح ها و برقراری ارتباط بین شورا  و ایده پردازان یکی از نیازهای اساسی در حوزه پژوهش به حساب می آید اظهار کرد: جهت تعامل دائمی با ایده پردازان و آشنایی آن ها با شورا و عرضه ایده های نو متناسب با نیازهای مختلف تصمیم به راه اندازی بانک اطلاعاتی گرفته شده است.

معاونت پژوهشی شورای شهر  با اشاره به وجود ایده پردازان مستعد در گیلان ،نبود فرآیندی منظم و مشخص جهت عرضه این ایده ها و طرح ها را مورد انتقاد قراردا د و گفت:بخش زیادی از این ایده ها علی رغم مفید بودن عملیاتی نمی شوند.

عضو شورای شهر از ایجاد دبیرخانه ای با نام ایده پردازان در محل عمارت شورا خبرداد و افزود:سامانه ای به نام سامانه ایده پردازان در دوبخش طراحی می شود.

وی با بیان اینکه در سامانه ایده پردازان، هدف ما کل اقشار جامعه در تمامی سنین و سطح تحصیلات است گفت:با توجه به حوزه تخصصی و سطح علمی و کاربردی ایده های ارسالی با بررسی کارشناسان و کمیسیون های شورای اسلامی دسته بندی می شند.

پیشگر با تاکید بر اینکه ایده های تجاری در بخش سرمایه ثبت و پس از بررسی، ایده توسط کارگروهی ارزشیابی می شودد خاطرنشان کرد:ایده پردازان پس از طی این مراحل فرصت تجاری سازی طرح خود را به دست می آورند .

وی با بیان اینکه در مرحله اجرای ایده ها به کلیه سازمان ها،ارگان ها و بخش خصوصی به منظور مراجعه جهت سرمایه گذاری اطلاع رسانی می شود اظهار کرد: ایجاد این مرکز موجب تعامل هر چه بیشتر ایده پردازان با بخش پژوهش شورای اسلامی کلانشهر رشت و رشد و شکوفایی فناوری جدید در جهت توسعه شهر می شود.

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه