جایزه یک استقلالی برای زدن سه گل به پرسپولیس

به گزارش افکارنیوز، دربی هشتاد و پنجم در راه است. سرخابی های پایتخت باید در چارچوب هفته دهم رقابت های لیگ برتر به مصاف هم بروند. آرش برهانی درباره این مسابقه و حواشی به وجود آمده برای وریا غفوری و محسن مسلمان و … صحبت کرد.

×آرش برهانی دربی هشتاد و پنجم را چطور می بیند؟

به نظرم شهرآورد پیش رو با حضور دو سرمربی خارجی با کلاس و با دانش بسیار خوب از آب در می آید. هر دو تیم وضعیت خوبی دارند و نسبت به این مسابقه خوشبین هستم. هم استقلال بازسازی شده و هم پرسپولیس با برانکو در آستانه صدر نشین شدن است.

×از شفر صحبت کن. به نظرت عملکرد او تا در این دو مسابقه چگونه بوده است؟

استقلال در هیمن مدت کم تغییرات بسیاری کرده است. آقای شفر مشکلات تیم را شناسایی کرده و راه حل آن هم شناساییی کرده است. مهمترین مشکل استقلال در این مدت مسائل روحی و روانی بود. حالا تیم در این دو مسابقه از لحاظ اعتماد به نفس بسیار بهتر شده است. تیم شاداب تر و با صلابت تر کار می کند.  البته که تیم هنوز کار دارد تا به همان تیم همیشگی تبدیل شود. استقلال در حال نابود شدن بود و باید زودتر از این درمان می شد. همانقدر که تعلل زیادی در تغییر اوضاع به وجود آمد و حالا باید برای ترمیم تیم صبر کرد.

×می توان گفت چون پرسپولیس شرایط بهتری در جدول دارد و در یکی دو سال اخیر وضعیتش بهتر بوده برنده دربی است؟

حدود نه سال در استقلال بازی کردم. به جز سال اول در بقیه سال اه ما صدرنشین بودیم و پرسپولیس پایین تر از ما بود. تیمی که در وضعیت بهتری است بیشتر تحت فشار است و تیم روبرو انگیزه بالاتری دارد. ما چند سال بالاتر از حریف بودیم اما سه دربی پشت سر هم را باختیم. اصلا هیچ ضمانتی در این باره وجود ندارد.

×آمارت در دربی چطور است؟

حدود ۱۵ دربی را بازی کردم و سه بار موفق به گلزنی شدم. ۵ بار هم پاس گل دادم. شاید جالب باشد که بدانید فقط در دو دربی مهاجم نوک بودم و در بقیه دیدارها به عنوان وینگر انجام وظیفه می کردم؛ به خاطر همین هم تعداد پاس گل هایم بیشتر است.

×بدترین دربی که تجربه کردی؟

بدون تردید بدترین دربی، مربوط به بازی ۳-۲ است. در آن مسابقه ما می توانستیم پنجمین برد پیاپی در شهرآورد را هم کسب کنیم اما حریف را دست کم گرفتیم و شکست خوردیم. وقتی بازی ۲-۰ بود می شد که چند گل دیگر هم بزنیم و به ۵ یا شش گل برسیم اما این اتفاق رخ نداد و در نهایت بازی را واگذار کردیم. سیاوش اکبرپور و محسن یوسفی موقعیت های خوبی داشتند که تبدیل به گل نشد.

×و بهترین دربی آرش برهانی؟

همان بازی که با نتیجه ۳-۰ در جام حذفی بردیم و سه گل را در ده دقیقه زدیم بهترین دربی من بود. در آن مسابقه گل نزدم اما ۱۲۰ دقیقه در زمین بودم و عملکرد خوبی هم داشتم.

×برای بازی در دربی دلت تنگ نشده است؟

دربی یک بازی خاص است و من هم شرایط خاص را دوست دارم. دربی یک مسابقه فوق العاده حساس برای هواداران است و به همین دلیل پیروزی در آن و یا گل زدن بسیار هیجان انگیز خواهد بود.

×می خواهم درباره بحثی که در این روزها مطرح شده صحبت کنیم. محرومیت وریا غفوری و محسن مسلمان به خاطر مصرف قلیان…

نمی خواهم به خاطر تعصبم روی استقلال این حرف را بزنم اما به نظرم در حق وریا غفوری اجحاف شد.او یکی از بچه های سالم و پاک فوتبال ما است. نباید شرایط به گونه ای پیش برود که هر عکسی در فضای مجازی با قلیان پخش شد محروم کنند. باید قبل از آن صحبت شود. تحقیق به عمل بیاید و سپس تصمیم بگیرند. ماجرای محسن مسلمان یک پروسه دو سه ماهه بود و سپس محروم شد اما در قضیه وریا به یک ساعت هم نرسید که او را محروم کردند.ابتدا باید ثابت شود که آن عکس راست بوده یا فوتوشا. علی کاظمی و حسین سلیمانی که هر دو هم پرسولیسی هستند و از دوستان خوبم به حساب می آیند و در عکس مربوطه هم حضور دارند اعلام کردند که عکس فوتوشاپ است. الان مد شده که اگر عکس فوتبالیستی با قلیان منتظر شود محرومش می کنند. استقلالی ها با وجدان هستند و فوتوشاپ نمی کنند. قصد بی احترامی به پرسپولیسی ها را ندارم اما فوتوشاپ کار استقلالی ها نیست. این حرکت خوبی نیست که قبل از هر بازی مهم بیایید و عکس بهترین بازیکن تیم حریف را فوتوشاپ کنید تا محروم شود و بعد بازی را ببرید.

×فوتبالیستها را در این بین مقصر نمی دانی؟ اصلا در زمان تو بازیکنان قلیان مصرف می کردند؟

فوتبالیستهای ما الگو هستند و نباید در فضای عمومی از این دست کارها انجام دهند. خانه هر فرد حریم خصوصی اوست و می تواند هر کاری که دلش خواست را انجام دهد اما در فای عمومی باید بیشتر مراعات کرد.  من صحبت دیگری دارم. به نظرم نباید در فوتبال اصلا از این گونه بحث ها وجود داشته باشد. هر بازیکنی که در استقلال یا پرسپولیس بازی می کند یک الگو به حساب می آید. دوستان نباید اینقدر راحت بیایند و بگویند که بله، ما دیده ایم که فلان بازیکن قلیان می کشد. رسانه ها در این بین می توانند کمک کنند.بگذاریم امر به معروف را اهالی فن انجام دهند.

×ستاره استقلال و پرسپولیس در این مسابقه…

اگر بخواهم از یک بازیکن در هر تیم نام ببرم سید حسین حسینی از استقلال و سیامک نعمتی از پرسپولیس گزینه های من هستند. هر دو بازیکن دربی اولی به شمار می آیند. هر دو انگیزه زیادی دارند. دربی اولی ها تمرکز بالایی هم دارند. یادم نمی رود چند سال پیش میثم بائو به عنوان یک دربی اولی چه نمایش درخشانی داشت.

×پیش بینی ات از نتیجه مسابقه…

پیش بینی کار سختی است اما دوست دارم استقلال با نتیجه ۳-۰ برنده شود.

×و دوست داری چه کسانی گل بزنند؟

مهاجمان استقلال به دشت تحت فشار هستند. دوست دارم سجاد شهباززاده، علی قربانی و حسن بیت سعید هر کدام یک گل بزنند.

×اگر بازی سه بر صفر شد حاضری چه کاری انجام دهی؟

اگر بازی همانگونه که دوست داشتم سه بر صفر شد؛ سیصد میلیون از طلبم را به استقلال می بخشم تا برای تیمهای پایه هزینه شود. یعنی هر وقت که طلبم را دادند ۳۰۰ میلیون آن را به صورت نقد به تیمهای پایه اختصاص می دهم.