تاریخ انتشار : ۲۹ مهر ۱۳۹۶-۲:۰۳ ق.ظ
کد خبر : 239797
نسخه چاپی نسخه چاپی

کارگران ساختمانی با ارائه مدارک تحت پوشش بیمه قرار می گیرند

مدیرکل تامین اجتماعی استان زنجان گفت:مشمولان قانون بیمه کارگران ساختمانی با ارائه مدارک از جمله کارت مهارت فنی، تاییدیه انجمنهای صنفی کارگران ساختمانی مبنی بر اشتغال در این صنعت و تایید بازرسان اداره کل، تحت پوشش بیمه قرار گرفته و از مزایای آن بهره مند شوند.

به گزارش ۸دی به نقل از ایرنا ، یکی از اقشار آسیب پذیر جامعه ، کارگران ساختمانی هستند که سازمان تامین اجتماعی در چند سال گذشته با فراهم کردن زمینه بیمه پردازی این قشر ، خدمت رسانی خود را به جامعه هدف گسترش داده است.
مسعود علیاری روز جمعه به خبرنگار ایرنا افزود: افرادی که به عنوان کارگر ساختمانی ، تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار می گیرند، بصورت مستمر پایش می شوند تا عدالت رعایت شود.
وی اظهار کرد: متاسفانه برخی با وجود این که صاحب مشاغل دیگری هستند با عنوان کارگر ساختمانی تحت پوشش بیمه کارگران ساختمانی قرار می گیرند و از مزایای آن سوء استفاده می کنند.
به گفته ی این مسئول ، با پایش هایی که انجام می گیرد ، فقط افرادی که به عنوان کارگر ساختمانی مشغول به کارهستند مورد تائید قرارمی گیرند و هم اکنون نیز کارگران واقعی تحت پوشش بیمه هستند و همچنان این بازرسی ها بصورت مداوم ادامه دارد.
مدیرکل تامین اجتماعی استان زنجان پیش از این اعلام کرده بود: بر این اساس و با رایزنی های انجام گرفته امسال نیز سهمیه ۲ هزار نفری برای پوشش بیمه ای افراد جامانده در نظر گرفته شده و تحقق این امر می تواند مشکلات بیمه ای این قشر را برطرف کند.
وی بیان کرد: سال گذشته ۱۵ هزار کارگر این استان تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار گرفتند که پس از پالایش این تعداد به ۱۱ هزار و ۵۰۰ نفر کاهش پیدا کرد.
علیاری خاطر نشان کرد: پس از این کار و پالایش های لازم، نسبت به پوشش بیمه ای کارگران ساختمانی واقعی این استان اقدام شد و به حدود ۲ برابر افزایش یافت.
به گزارش ایرنا، هم اکنون ۲۰ هزار کارگر ساختمانی در این استان تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند.

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه