تاریخ انتشار : ۲۴ مهر ۱۳۹۶-۲:۰۱ ب.ظ
کد خبر : 238561
نسخه چاپی نسخه چاپی
با رأی قضایی؛

شهردار آستانه اشرفیه به جرم برداشت غیر مجاز شن و ماسه محکوم شد

شهردار آستانه اشرفیه در محکمه قضایی به جرم برداشت خلاف و غیر مجاز شن و ماسه و تخریب بستر رودخانه سپیدرود محکوم شد.

به گزارش ۸دی، محکومیت شهردار آستانه اشرفیه و یک عضو شورای اسلامی روستای کشل آزاد سرا از سوی دادگاه تجدید نظر استان به دلیل برداشت غیر مجاز و خلاف شن و ماسه از بستر رودخانه سپید رود تایید شد.
ابراهیم غلامی رییس اداره محیط زیست آستانه اشرفیه در این باره گفت : با شکایت این اداره ، شهردار آستانه اشرفیه و یکی از اعضای شورای اسلامی روستای کشل آزاد اسرا به اتهام تخریب محیط زیست از طریق برداشت غیر مجاز شن و ماسه از بستر رودخانه سفید رود به دادگاه معرفی شدند که پس از صدور رای بدوی و درخواست تجدید نظر از سوی متهمان در نهایت قاضی شعبه دوم دادگاه تجدید نظر استان گیلان ، حکم به جزای نقدی و همچنین تحمل حبس علیه متهمان پرونده صادر کرد.
غلامی افزود: بخشی از مجازات حبس به مدت دو سال تعلیق شده است تا در صورت تکرار جرم ، مجازات معلق شده به اجرا درآید.
براساس حکم صادر شده در دادگاه تجدید نظر ، شهردار آستانه ، به دلیل در اختیار قرار دادن ادوات برداشت شن و ماسه به پرداخت جزای نقدی معادل ۱۰ میلیون ریال و عضو شورای اسلامی روستای کشل آزادسرا نیز به دلیل تخریب محیط زیست از طریق برداشت حدود چهار هزار متر مکعب شن و ماسه در مساحتی در حدود ۳۱۰۰ متر مربع از بستر رودخانه سفید رود به تحمل شش ماه حبس محکوم شد که با رعایت موازین قانونی دو سوم از زمان حبس به مدت دو سال به حالت تعلیق در خواهد آمد.
رییس اداره حفاظت محیط زیست آستانه خاطرنشان کرد: هر گونه برداشت شن و ماسه از بستر رودخانه سفید رود در حوزه شهرستان آستانه اشرفیه ممنوع است و با متخلفان با قاطعیت برخورد خواهد شد.

***
یک قطعه عقاب تالابی پس از تیمار در شهرستان رودسر رها سازی شد .
به گرازش روابط عمومی حفاظت محیط زیست گیلان علی محمدپور رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رودسر با اعلام این خبر گفت: یک قطعه پرنده شکاری از نوع عقاب تالابی که توسط یکی از طبیعت دوستان تحویل اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شده بود پس از تیمار در منطقه ساحلی رودسر رها سازی شد .


منبع : ایرنا
نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه