تاریخ انتشار : ۳۰ بهمن ۱۳۹۲-۶:۰۹ ب.ظ
کد خبر : 23807
نسخه چاپی نسخه چاپی
به همت بسیج مهندسی کشاورزی سپاه گیلان

همایش تخصصی برنج کشور در رشت برگزار شد

همایش تخصصی برنج کشور با حضور استانهای برنج خیز کشور و به همت سازمان بسیج مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی سپاه قدس گیلان در رشت برگزار شد.

به گزارش ۸دی نیوز، سرهنگ اسفندیار قربانی مسئول سازمان بسیج مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی سپاه قدس گیلان در همایش تخصصی برنج کشور که صبح امروز در رشت برگزار شد با بیان اینکه این همایش با رویکرد جهادی و بسیجی در توسعه بخش کشاورزی در گیلان برگزار شداظهار کرد: اصلاح مدیریت ذهنی و تقویت باورها و نگرش ها در بخش کشاورزی و ایجاد ظرفیت های جدید دولتی و غیردولتی از مهم ترین اهداف برگزاری این همایش است.

وی با تاکید بر تشکیل کمیته کشت و کار برنج برای مهندسین بسیجی گفت: کمک به ایجاد اشتغال برای مهندسین کشاورزی در راستای اجرایی کردن نقش‌آفرینی شان در علمی کردن کشاورزی کشور از برنامه های در دست اجرا سازمان بسیج مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی است.

مسئول سازمان بسیج مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی سپاه قدس گیلان با بیان اینکه این سازمان بدنبال استفاده از یافته ها و تشکیل هسته های علمی با حضور اساتید و متخصصان در این حوزه است تصریح کرد: شناسایی انواع محصول در پایگاه بسیج روستایی کشور، تدوین دستورالعمل علمی برای کشاورزان و تهیه تقویم زراعی براساس هر منطقه مهم ترین الویت های کاری در توسعه بخش کشاورزی است.

سرهنگ قربانی تهیه تقویم زراعی براساس هر منطقه را یکی از ضرورت های لازم در توسعه بخش کشاورزی استان بیان کرد و افزود: این تقویم قابل پیمایش و سنجش است.

وی با تاکید بر اینکه مسئولین مرتبط با بخش کشاورزی در راستای جلوگیری از واردات تلاش نمایند افزود: کشور ما ظرفیت و توان چند برابر کردن محصولات کشاورزی را دارد.

مسئول سازمان بسیج مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی سپاه قدس گیلان یادآور شد: سال گذشته بین ۵ تا ۷ میلیون واردات گندم داشتیم و در بحث کنجاله سویا ۹۵ درصد وابسته هستیم.

قربانی در پایان بر برگزاری دوره های آموزشی در راستای تقویت و توسعه بخش کشاورزی برای کشاورزان و مهندسین کشاورزی تاکید کرد.

کلمات کلیدی : ،
نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه