تاریخ انتشار : ۲۲ مهر ۱۳۹۶-۵:۴۲ ب.ظ
کد خبر : 237955
نسخه چاپی نسخه چاپی
فرمانده سپاه فومن:

پدیده “قلیان سراها” در فومن به مرحله هشدار رسیده است

فرمانده سپاه ناحیه فومن با اشاره به اینکه پدیده قلیان گریبان فومن را گرفته است گفت: بحث جمع کردن قلیان‌سراها در این شهرستان فقط مطرح می‌شود اما به مرحله عمل نمی‌رسد.

به گزارش ۸دی، سرهنگ پاسدار فردین میرزاپور در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در فومن، درباره عرضه قلیان در سفره خانه‌های این شهرستان اظهار داشت: در شرایطی که بسیاری از کشورهای دنیا مصرف سیگار در اماکن عمومی را ممنوع کرده‌اند در کشور ما به بهانه ایجاد اشتغال، قلیان‌سراها را افزایش داده‌اند.

فرمانده سپاه ناحیه فومن با اشاره به اینکه افزایش قلیان‌سراها سلامت جامعه و جوانان را هدف قرار داده است گفت: ازدیاد قلیان‌سراها به بهانه ایجاد شغل، بی‌انگیزگی و بیکاری اجتماعی را گسترش داده و سبب بروز مشکلات برای جامعه می‌شود.

میرزاپور با بیان اینکه در بسیاری از کشورها در عرضه سیگار نیز مردم با محدودیت‌های سختگیرانه مواجه می‌شوند تصریح کرد: متاسفانه در کشور ما با اینکه عرضه قلیان چندین برابر سیگار سلامتی انسان را تهدید می‌کند بسیار فراگیر شده است.

وی با اشاره به اینکه نقش مسئولان در برخورد با این آسیب اجتماعی بسیار با اهمیت است خاطرنشان کرد: با توجه به قوانین، هر مسئولی دارای یک مسئولیت اجتماعی بوده و برخورداری از یک اجتماع سالم نیز خود از کمترین حقوق و مطالبات اجتماعی شهروندان است.

میرزاپور با تاکید بر اینکه قلیان‌سراها منشاء خیلی از ناهنجاری‌های اجتماعی است ابراز داشت: ازدیاد قلیان‌سراها زمینه آسیب‌های اجتماعی زیادی را فراهم می‌کند که وزارت کشور در حوزه آسیب‌های اجتماعی و وزارت بهداشت در حوزه سلامت اجتماعی در این خصوص وظیفه بسیار مهمی را دارند.

وی با بیان اینکه فومن یکی از شهرستان‌های مذهبی و گردشگری گیلان به‌شمار می‌رود و نباید در آن زمینه آسیب اجتماعی فراهم شود اذعان داشت: باید در برخورد با قلیان‌سراها  تمامی جوانب در نظر گرفته شود اما مباحث فرهنگی نیز بهتر است در اولویت قرار گیرد.

فرمانده سپاه ناحیه فومن با اشاره به اینکه پدیده قلیان گریبان شهرستان فومن را گرفته است بیان کرد: تصور می‌کنم جمع کردن قلیان‌سراها عنوانی باشد که تنها مطرح می‌شود و به مرحله عمل نمی رسد؛ مسئولان  برای این منظور باید چاره اندیشی کرده و راهکارهای مناسبی را ترتیب دهند.

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه