تاریخ انتشار : ۱۹ مهر ۱۳۹۶-۷:۱۵ ب.ظ
کد خبر : 237270
نسخه چاپی نسخه چاپی
#در_کنار_همیم؛

برای فرجام برجام آماده ایم

و چه زیبا گفت آن مرد بزرگ تاریخ که «کل یوم عاشورا وکل ارض کربلا» و باید این را هرروز با خودشان زمزمه کنند آن‌هایی که می‌گویند باید با کدخدا ساخت و نهرساند از پنج‌شنبه‌ای که ترامپ برجام را پاره کند و رویای آن‌ها به سراب تبدیل شود، زیرا حسینی وار برای دفاع از خاک و ناموس کشورمان ایستاده‌ایم.

به گزارش ۸دی به نقل از درسیاهکل، دیدار با آمریکایی‌ها و دست دادن با دولتمردان آن‌ها آرزویی بود برای آن‌هایی که فکر می‌کردند باید با کدخدا ساخت.

پس از گفتگوی تلفنی جناب آقای روحانی رئیس‌جمهور کشورمان در دولت یازدهم با اوباما رئیس‌جمهور ایالت متحده آمریکا؛ برنامه جامع اقدام مشترک که در کشور به نام برجام شناخته می‌شود، زمینه‌ساز برآورده شدن این رؤیا بود.

در هنگامه گفتگوهای مسئولین عزیز کشورمان با دولتمردان سرمایه‌دار آمریکایی؛ مقام معظم رهبری بارها فرمودند که آمریکا بدعهد است و به توافق‌ها پایبند نیست.

برای هر برنامه‌ای به‌طورمعمول نقدهایی وجود دارد که آن‌هم برای بهتر شدن آن برنامه می‌باشد، اما در مورد برجام هر شخصی که انتقاد می‌کرد برخی‌ها می‌گفتند که آن‌ها کاسبان تحریم هستند و طرف مقابل خیرخواه کشور است و می‌خواهد با ارتباط با آمریکا؛ دروازه ایران را به‌سوی جهانیان باز کند!

جالب اینجاست که همین کاسبان تحریم امروز از زبان رئیس‌جمهور محترم به‌عنوان عوامل طبیعی نقد برجام نام‌گذاری می‌شوند و کسی با بی‌سوادی به جهنم حواله داده نمی‌شود.

آن روزی برایمان یادآور می‌شود که پرچم‌های مرگ بر آمریکا از درودیوار به زمین آورده می‌شدند، برخی‌ها در راهپیمایی‌ها از ترس سردادن شعار مرگ بر آمریکا شرکت نمی‌کردند، آن روزها زیاد هم نگذشته تا یادمان برود، اما مثل‌اینکه باید به فراموشی سپرده شوند، زیرا امروز دفاع از سپاه و اعلام انزجار از آمریکایی‌ها از همه‌جا شنیده می‌شود که دلیل آن نیز احتمال قوی بودن پاره کردن برجام توسط ترامپ دیوانه است.

بگذریم…

همه آن‌ها را فراموش می‌کنیم و امروز خوشیم که از زبان مبارک دولتمردان کشورمان می‌شنویم که آمریکایی‌ها بدعهد هستند و رئیس‌جمهورمان در هیئت دولت می‌فرماید «آمریکا هیچ‌گاه به تعهدات خود به‌درستی وفادار نبوده است». این صراحت را چند سالی است که جویاییم…

ترامپ دیوانه است، ما نیز آن را قبول داریم، اما چرا زمانی که زمزمه‌هایی از پاره شدن برجام به دست آن به گوش می‌رسد می‌بایست علیه آن موضع گرفت؟ آیا اقتصاد مقاومتی امروز باید موردتوجه قرار گیرد که این دیوانه با بازی متبحرانه خود برجام را به بازی گرفته است؟

این روزها که ترامپ بازی دیوانگی را رو کرده؛ اتحاد بین دو گروه منتقد و حامیان برجام به‌واسطه خزعبلاتی که ترامپ به دنبال آن است به‌صورت مشهودی یافت می‌شود که همه به‌صورت یک‌صدا می‌گویند باید در برابر یاوه‌گویی‌های آمریکایی‌ها ایستاد.

رئیس‌جمهور، وزیر امور خارجه، سخنگوی دولت، فرمانده کل سپاه، رئیس قوه قضائیه، رئیس مجلس و مجلسیان و تمامی مردم و مسئولین از هر جناحی که باشند اعلام کرده‌اند که اگر اشتباهی از آمریکایی‌ها سر بزند؛ مطمئناً لطمه جبران‌ناپذیری خواهند خورد.

و چه زیبا گفت آن مرد بزرگ تاریخ که «کل یوم عاشورا وکل ارض کربلا» و باید این را هرروز با خودشان زمزمه کنند آن‌هایی که می‌گویند باید با کدخدا ساخت و نهرساند از پنج‌شنبه‌ای که ترامپ برجام را پاره کند و رویای آن‌ها به سراب تبدیل شود، زیرا حسینی وار برای دفاع از خاک و ناموس کشورمان ایستاده‌ایم.

يک ديدگاه

  1. ناشناس گفت:

    ترامپ دیوانه نیست.امریکا ترامپ با امریکای اوباما در دشمنی با کشورهایی مانند ایران( که در۳۷سال گذشته نظام سلطه جهانی را به چالش کشده)فرقی ندارد و ضمنا ترامپ قصد ندارد برجام را از دست دهد. امریکا امیدوار است از این قرارداد به عنوان اولین قدم موفق برای ایجاد چالش اساسی علیه نظام ایران استفاده کند.امریکا برجام را اجرا نکرده و بارها آن را نقض نیز کرده است.ایران باید برای اجرای تعهدات برجامی همه طرف های مذاکره ضرب العجل تعیین کند و اعلام نماید که در صورت عدم انجام تعهدات برجام ؛ مسیر پایبندی به برجام را ادامه نخواهد داد..

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه