بایگانی

یادداشت

تاریخ انتشار : ۲۹ بهمن ۱۳۹۲-۳:۲۵ ب.ظ
کد خبر : 23581
نسخه چاپی نسخه چاپی
برای انتقال به کشور عراق

یک مرد عراقی پلنگی را در آستانه اشرفیه خریداری کرد

رئیس اداره حفاظت محیط زیست پیرانشهر گفت: برابر این گزارش‌ها و تحقیق‌های انجام گرفته لاشه تاکسیدرمی شده این پلنگ در آستانه اشرفیه در استان گیلان خریداری شده است.

به گزارش ۸دی نیوز، هفته گذشته محیط‌بانان پیرانشهر آذربایجان غربی با همکاری مأموران مستقر در گمرک تمرچین لاشه تازه تاکسیدرمی شده یک پلنگ ایرانی را هنگام خروج از مرز پیرانشهر کشف کردند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست پیرانشهر در این باره گفت: لاشه تاکسیدرمی شده این پلنگ در جعبه‌ای چوبی به طول ۶۰/۲ متر و در یک کانتینر حمل بار کشف شده است.

فاروق سلیمانی افزود: یک مرد عراقی این پلنگ را از استان‌های شمال کشور خریداری کرده و درصدد انتقال آن به کشور عراق بوده است.

سلیمانی گفت: این عراقی پس از کشف تاکسیدرمی توسط مأموران گمرک تمرچین، متواری شده و از طریق مرز پیرانشهر به کشور عراق گریخته است.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست پیرانشهر گفت: برابر این گزارش‌ها و تحقیق‌های انجام گرفته لاشه تاکسیدرمی شده این پلنگ در آستانه اشرفیه در استان گیلان خریداری شده و از تازگی پوست و بویی که از آن منتشر می‌شود مشخص است به تازگی و در یک ماه گذشته شکار شده است.

سلیمانی افزود: این تاکسیدرمی جهت تحقیقات بیشتر در اختیار کارشناسان اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان‌غربی قرار گرفته است.

کلمات کلیدی : ،
نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه