تاریخ انتشار : ۲۹ شهریور ۱۳۹۶-۱۰:۱۱ ق.ظ
کد خبر : 232022
نسخه چاپی نسخه چاپی

انتخاب نشدن “ماجرای نیمروز” مغرضانه نبود

سخنگوی هیات انتخاب نماینده سینمای ایران در اسکار گفت:گروه انتخاب بعد از بررسی تمامی موارد و با ارائه امتیازات فیلمی را انتخاب کرد که از هر نظر مناسب اسکار باشد و تاثیر بهتری در جهان بگذارد.

به گزارش ۸دی، امیر اسفندیاری سخنگوی هیات انتخاب فیلم های ایرانی در اسکاردرخصوص چگونگی انتخاب آثار برای معرفی به اسکار ۲۰۱۸ گفت: طبیعتاً الگوهایی درباره کیفیت فیلم نماینده اسکار وجود دارد و این الگوها یکی از دلایل اصلی انتخاب فیلم “نفس” برای معرفی به آکادمی هستند.
وی در همین راستا افزود: مضمون و محتوای فیلم نیز یکی از الگوهای مهم برای انتخاب محسوب می‌شود. مضمون اثر انتخاب شده باید به گونه‌ای باشد که معرف خوبی از سینمای ایران در عرصه بین‌الملل باشد.
وی درخصوص چگونگی رسیدن به فیلم “نفس” به عنوان نماینده ایران تصریح کرد: یک هیات کارشناس ۹ نفره از بین ۱۰۳ فیلم به ۱۰ فیلم رسیدند. سپس با جلسات و بحث‌های مختلف این فهرست به ۴ فیلم رسید و نهایتا فیلم نفس انتحاب شد. بدون شک وقتی برخی فیلم‌ها حذف می‌شوند معترضانی وجود دارند اما مطمئن باشید این انتخاب بسیار ریزبینانه از سوی هیات انتخاب صورت گرفت و من فکر می‌کنم که نفس نماینده شایسته‌ای برای سینمای ایران است.

اسفندیاری در ادامه اضافه کرد: اینکه چرا “ماجرای نیمروز” انتخاب نشده به هیچ وجه مغرضانه نیست چرا که این فیلم را فارابی حمایت کرده و پخش بین‌المللی آن نیز توسط فارابی انجام شده است. من بدون شک اعلام می‌کنم که انتخاب نفس تصمیمی ملی است و هیچ قصد و غرضی برای عدم انتخاب “ماجرای نیمروز” نبوده است.
سخنگوی هیات انتخاب ایران برای اسکار نگاه بین‌المللی به اثر را امری مهم خواند و ادامه داد: از طرفی دیگر باید دید که اثر انتخاب شده آیا مخاطب بین‌المللی را جذب کرده و آن فیلم می‌تواند در این عرصه به موفقیت برسد یا نه. قطعاً موفقیت‌های اثر در رویدادهای جهانی می‌تواند در انتخاب فیلم نماینده اسکار موثر باشد و همانطور که همه ما می دانیم “نفس” تا به امروز در فستیوال های متعددی صاحب جایزه و مقام شده است.
اسفندیاری با اشاره به انتخاب گروهی این اثر اذعان کرد: گروه انتخاب بعد از بررسی تمامی این موارد و با ارائه امتیازات فیلمی را انتخاب کرد که از هر نظر مناسب اسکار باشد و تاثیر بهتری در جهان بگذارد.
وی با اشاره به احتمال رد شدن “نفس” از سوی آکادمی اسکار خاطرنشان کرد: آکادمی اسکار می‌تواند به دلایل قانونی فیلم معرفی شده را رد کند. البته ما همواره تمام سعی خود را برای رعایت تمامی قوانین آکادمی اسکار کرده‌ایم و بعید است که نفس به دلایل قانونی از اسکار کنار گذاشته شود.


منبع : میزان
کلمات کلیدی : ، ،
نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه