تاریخ انتشار : ۲۸ شهریور ۱۳۹۶-۶:۰۱ ب.ظ
کد خبر : 231871
نسخه چاپی نسخه چاپی

کدام کشور بالاترین سن امید به زندگی را دارد؟

کیفیت مراقبت‌های بهداشتی در ژاپن به این کشور کمک کرده است که بالاترین سن امید به زندگی را در جهان داشته باشد؛ گرچه این کشور تحت تأثیر اثرات کهنسالی نیز قرار دارد.

به گزارش ۸دی، بر اساس‌ آماری که توسط اداره ملی آمار ژاپن منتشر شده است، تعداد افراد بالای ۹۰ سال این کشور از سال ۲۰۰۴ تاکنون دو برابر شده است.

طبق آمار رسمی دولت،  ۳۵ میلیون نفر از جمعیت این کشور بیش از ۶۵ سال سن دارند که در مجموع حدود ۲۷.۷ درصد از جمعیت ژاپن را تشکیل می‌دهند.

ژاپن تایمز گزارش داده است، از میان افراد ۶۵ ساله و بالاتر، ۷ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر شاغل هستند و ۱۱.۹ درصد نیروی کار این کشور را تشکیل می‌دهند.

بر اساس اظهارات یک مقام وزارت امور خارجه، «افراد سالمند مشتاق کار هستند و شرکت‌های زیادی درخواست آنها را برای اشتغال قبول می‌کنند».

کیفیت مراقبت‌های بهداشتی در ژاپن به این کشور کمک کرده است که بالاترین سن امید به زندگی را در جهان داشته باشد؛ گرچه این کشور تحت تأثیر اثرات کهنسالی نیز قرار دارد.

پلیس ملی ژاپن در سال ۲۰۱۶ اعلام کرد: «کشور از بحران زوال عقلی رنج می‌برد و در سال ۲۰۱۵، گم شدن بیش از ۱۲ هزار فرد مبتلا به زوال عقلی گزارش شده است؛ باوجود اینکه تعداد زیادی از آنها در مدت زمان کمی پیدا شدند اما ۴۷۹ نفر از افراد گمشده جان باخته بودند».

انتهای پیام/

منبع : فارس
نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه