تاریخ انتشار : ۲۸ شهریور ۱۳۹۶-۳:۰۱ ب.ظ
کد خبر : 231743
نسخه چاپی نسخه چاپی
سفرنامه یک روز جهادی همراه با فرزندان خمینی(ره)؛

گزارشی از زندگی پیرمرد و پیرزن محروم شفتی/ فاصله‌ای ۸ دقیقه‌ای از شهر، فاصله‌ای ۸۰ساله از زندگی!

سوژه این روزهای بچه های جهادگر در گروه جهادی شهید جمال رضی اینبار پیرمرد و پیرزن شفتی ای هستند در کلبه ای که بیشتر به ویرانه ای می ماند تا خانه، زندگی میکنند.

سرویس اجتماعی ۸دی؛

می‌گویند هر جا که می‌روند زندگی می‌بخشندش. هر جا که می‌روند تمام تلاششان را می‌کنند تا دل محرومی را شاد کنند. می‌گویند گمنام بخوانیدمان. مردم دوستشان دارند. بچه‌های جهادی را می‌گویم. فرزندان روح الله، چون خود او که غبار از ایران زدود، غبار محرومیت از زندگی مردمی می‌زدایند که برخی‌هاشان به تکه نانی محتاجند.

سوژه این روزهای بچه‌های جهادگر در گروه جهادی شهید جمال رضی اینبار پیرمرد و پیرزن شفتی‌ای هستند در کلبه‌ای که بیشتر به ویرانه‌ای می‌ماند تا خانه، و در آن گذران عمر می‌کنند.

عمو غلام و ننه گِشِه که سن بالایی هم دارند چند ده سالی می شود که در این خانه (بخوانید خرابه) گذران عمر می کنند.

ننه گِشِه می گوید در برف سنگین پارسال ۳ماهی از خانه بیرون نیامدند و مرگشان را حتمی میدیدند.

از اوضاع زندگیشان که بگویم آبی برای خوردن ندارند و آب جویی که در کنار خانه روان است را روی آتش می جوشاند و همان را مینوشند.

از اوضاع بهداشتشان هم همین بس که مکانی به عنوانی سرویس بهداشتی یا همان دستشویی ندارند و در گوشه ای از حیاط اجابت مزاج می کنند و حمام که هیچ بگذریم…

نه لباس درست و حسابی برای پوشیدن، نه پتویی برای گرم کردن و نه توانی برای کار کردن.

شاید با تقریب دقیقی ۸کیلومتر تا میدان مرکزی شهر شفت فاصله مکانی دارند ولی با دیدن زندگیشان در می یابیم که انگار ۸۰سالی از زندگی مردم عادی عقب ترند.

این اتاق ۵.۶متری تمام دارایی عمو غلام است البته اضافه کنید چند فرزند ناخلف متمکن که پدر مادر را فراموش کرده اند و خبری حتی از زنده بودنشان هم ندارند.

این روزها بچه های جهادی یافتندشان و در حال تلاشند برای کمی محرومیت زدایی از زندگیشان.

ننه گِشِه که موهای حنا زده اش از گوشه روسری بیرون ریخته می گوید به بچه ها عادت کرده و دوستشان دارد و وقتی دیر می آیند نگرانشان می شود.

بچه های جهادی هم دوستشان دارند عمو و ننه را، شاید به اندازه پدر و مادر خودشان و در تلاشند تا این پروژه را هر چه زودتر به اتمام برسانند.

مسول قرارگاه جهادی می گوید که قرار بر این است یک اتاق حدودا ۱۵متری با امکانات بهداشتی برایشان بسازند و این پروژه چند روزی است شروع شده و تا یکی دو روزه دیگر به پایان می رسد.

البته از کم توجهی مسولین که این روزها ماجرای ثابت اردوهای جهادی است بگذریم کمک خیرین می تواند مرحمی باشد بر زخم های این محرومان.

در پایان از همه مردم خیر از سرتاسر ایران دعوت می شود هر مبلغی که در توان دارند برای کمک به این محرومان به شماره کارت زیر به نام اکبر محمدی پور واریز کنند و برای اطلاعات بیشتر با شماره ۰۹۱۲۸۸۲۷۵۹۹تماس حاصل نمایند.

شماره کارت:۶۲۷۳۸۱۱۰۳۶۸۷۰۸۸۶

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه