تاریخ انتشار : ۲۸ شهریور ۱۳۹۶-۱۲:۰۱ ب.ظ
کد خبر : 231733
نسخه چاپی نسخه چاپی
فرمانده نیروی دریایی ایران در رشت:

آموزش‌های دفاعی در ارتش باید همراه با آموزه‌های عاشورایی باشد

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: همه‌ی درس‌های عاشورا و دفاع مقدس باید به مولفه‌های درسی تبدیل شوند.

به گزارش خبرنگار ۸دی از رشت، دریادار حبیب الله سیاری صبح امروز در مراسم اعطای درجه دریادار دومی به ناخدا یکم احمدرضا شهیدی فرمانده مرکز آموزش‌ تخصص‌های دریایی باقرالعلوم(ع) نیروی دریایی ارتش رشت اظهار داشت: ماه محرم ماه آموزه های دینی است و شور و هیجان حاکم در آن مقطعی برای عبرت گیری و درس گیری از آن است.

وی با بیان اینکه باید درس های محرم را در زندگی بکار بست، افزود: بصیرت درس اعظم عاشورا است و همه باید به دنبال آن باشیم.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه بصیرت دینی از درس بزرگ عاشورا است، گفت: باید در حوزه بصیرت و القای فرهنگ آن فرهنگ عاشورا بازخوانی شود.

سیاری با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری گفت: بصیرت قطب نمای افراد در بعد زمان است و در عرصه کنونی نوع بصیرت جوامع اسلامی متفاونت است.

وی با بیان اینکه تنها اسلام است که در مقابل استکبار جهانی ایستاده، گفت: جمهوری اسلامی ایران مرکز مقاومت اسلامی در منطقه است.

فرمانده نداجا با تاکید بر اینکه در دنیای غبار آلود دفاع از جبهه مقاومت و خط ولایت قطب نمای حرکت می است، اظهار کرد: آنچه را که ولایت فقیه برای ما مشخص و ترسیم می کند چراغ راه ما است و باید ارزش های آن حفظ شود.

سیاری با تبریک ایام دفاع مقدس افزود: اوضاع جنگ اوضاع بسیار پیچیده و افتخارآمیز است که باید در تاریخ انقلاب و عزت آفرینی آن بازخوانی داشت.

وی با بیان اینکه دفاع مقدس گنجینه تمام نشدنی است، گفت: در دفاع مقدس ما در مقابل استکبار جهانی ایستادیم چون از ۳۹ کشور در مقابل ایران جنگیدند.

فرمانده نداجا با بیان اینکه دنیا با هدف شکست انقلاب با ایران جنگید، گفت: با همت بلند مردم و نیروهای مسلح در ۸ سال دفاع مقدس پیروز شدیم.

وی گفت: همه مردم از ناموس، کشور و خاک خود دفاع کردند و این نوعی از ارزش است و باید آن را پاس داشت.

فرمانده نداجابا تاکید بر اینکه باید فرهنگ عاشورا به نسل آینده منتقل شود، گفت: همه باید بدانند عزت، شرف و استقلالی که برای ایران به دست آمده چگونه بوده تا آن را حفظ کنند.

سیاری با اشاره به تهدیدهای استکبار در رابطه با برجام گفت: مقام معظم رهبری خطوط را در مقابل با نظام سلطه نشان دادند.

وی با بیان اینکه استکبار جهانی در تلاش است تا ایران را تسلیم کند، گفت: همه وظیفه دارند تا از دفاع مقدس و آموزه های محرم و عاشورا درس بگیرند و آمادگی دفاعی خود را بالا ببریم.

فرمانده نداجا با بیان اینکه دانش، ایمان و شجاعت از مولفه های ظفرمندانه نیروی راهبردی ارتش است، گفت: ما باید آمادگی مقابله با هر تهدیدی را داشته باشیم و هر روز بر توان و آمادگی دفاعی خود بیفزاییم.

سیاری با تاکید بر اینکه باید آموزش های دفاعی در ارتش همراه با آموزه‌های عاشورا و دفاع مقدس باشد، گفت: همه‌ی درس‌های عاشورا و دفاع مقدس باید به مولفه‌های درسی تبدیل شوند و برای انتقال تجربه بکار گرفته شود.

وی با بیان ۷۰ درصد بدنه نیروی دریای ارتش در قرار گاه باقر العلوم آموزش می بینند، گفت: وظیفه مرکز آموزش مذکور بسیار سنگین است و باید در مقابله با دشمن بکار گرفته شوند.

فرمانده نداجا با اشاره به اینکه شعار ارتش «راه ما راه حسین علیه الاسلام است»، گفت: آموزش‌های ارتش باید اثر بخش باشد و نباید روند آموزش محدود به کلاس، استاد، نمره و اتمام کار باشد بلکه باید باید تمام آموزش‌های تئوری به صورت تجربه منتقل شود.

سیاری با تاکید بر اینکه استاد و فراماندهان آموزشی باید نظارت بر چگونگی مقابله با تهدیدات شاگرد و آموزش گیرنده را محک بزنند، گفت: به فرموده فرمانده کل قوا رگه‌های رهبری در همه‌ی رده‌های فرماندهی وجود داشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه فرماندهی کردن امروز باید منوط بر اخلاق محوری باشد، گفت: باید به مقوله اخلاق محوری در ارتش توجه کافی شود و باید مقاله ها در این رابطه نوشته شود تا بازخورد فرماندهان در بعد اخلاق ارزیابی شود.

فرمانده نداجا با تاکید بر اینکه فرماندهی کردن در جمهوری اسلامی با سایر کشور ها فرق می‌کند، گفت: نیروی ارتش راهبردی در شأن ملت ایران نیرویی است که باید جواب تهدیدات امروز و آینده کشور را بدهد و اخلاق محور باشد.

در ادامه مراسم، ناخدا یکم احمدرضا شهیدی نیز با اعلام اینکه کارکنان نیروی دریایی رشت در راستای تحقق فرماندهی کل قوا و فرمانده نیروی دریایی هستند اظهار کرد: کارکنان نیروی دریایی در راستای ایمان، دانش، سلحشوری و روحیه شهادت طلبی تلاش می کنند.

فرمانده قرارگاه باقرالعلوم علیه السلام نیروی دریایی رشت با بیان اینکه نیروی دریایی رشت در تلاش است تا آموزش‌های خود را بروز کند، گفت: با توجه به امر ولی امر مسلمین در راستای تشکیل نیروی دریایی مقتدر و راهبردی تلاش تلاش و سعی نیروی دریایی ارتش ملموس است.

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه