تاریخ انتشار : ۲۷ شهریور ۱۳۹۶-۹:۰۶ ب.ظ
کد خبر : 231671
نسخه چاپی نسخه چاپی
گزارشی از شکست یک دیدارسیاسی با مراجع

فرستاده روحانی به قم، پشت درب بسته بیوت مراجع/ رایزنی امین زاده برای تصدی وزارت علوم شکست خورد

چند تن از مراجع از جمله آیت الله صافی گلپایگانی و آیت الله وحیدخراسانی حتی به ایشان اجازه دیدار ندادند و اینگونه نارضایتی خود از ایشان و یا حتی رویکردهای دولت را نشان داده اند.

به گزارش ۸دی، مدتی بود که الهام امین زاده با رسانه های مختلف مصاحبه می کرد. با اینکه مدرک حقوق بین الملل دارد و مقالاتش در خصوص تروریسم و سازمان ملل و … است از مشکلات سر راه دانشجویان و مسائل صنفی و راه کارهای خودش برای آن صحبت می کرد. او که قبلا معاون حقوقی دکترروحانی بود اینبار به عنوان جدی ترین گزینه وزارت علوم مطرح شده بود و حتی از صحبت دولت با او برای بدست گرفت این سمت خبر داده بود.
وزارتخانه ای که بارها برای روحانی دردسرساز شده بود. مجلس دردولت قبل به میلی منفرد برای تصدی این پست رای نداده بود و فرجی دانا را هم به خاطر حاشیه سازی ها و فراموش کردن مسائل علمی به استیضاح و عزل کشاند و بعد از آن فرهادی بر آن کرسی تکیه زد
 دولت دوم روحانی که به نظر می رسد از فرهادی رضایت نداشته یا به دلیل سهم خواهی ها نتوانسته گزینه مورد اتفاق نظر بین اصلاح طلبان سهم خواه و خودش را پیدا کند پس از معرفی اعضای کابینه جای وزارت علوم را خالی گذاشت.
روحانی که از طرف برخی حامیان خودش متهم به پشت کردن به وعده ها شده است تحت فشارهای سهم خواهان و شاید برای خلاص شدن از سیل انتقادات، چاره را در معرفی یک زن به عنوان وزیر علوم دیده است.
سفر شکست خورده
اما در سفر روز یکشنبه الهام امین زاده به قم که گفته می شود برای شنیدن نظرات آنها و گرفتن رضایت ضمنی مراجع در خصوص وزارتش بوده است اتفاق مهمی افتاد.
چند تن از مراجع از جمله آیت الله صافی گلپایگانی و آیت الله وحیدخراسانی حتی به ایشان اجازه دیدار ندادند و اینگونه نارضایتی خود از ایشان و یا حتی رویکردهای دولت را نشان داده اند. شنیده شده برخی از علما نیز که حضور ایشان را پذیرفته اند نصایحی را برای دولتی ها مطرح کرده اند.
برخی معتقدند این سفر برای کسب رضایت مراجع جهت تصدی پست وزارت علوم توسط الهام امین زاده بوده و عدم اجازه مراجع و علما به این دیدار به معنای داشتن انتقادات جدی نسبت به رویکرد دولت و حتی وزارت امین زاده بوده است و به همین دلیل احتمال معرفی ایشان توسط دولت منتفی شده است.
گفتنی است از دیگر گزینه هایی که با منتفی شدن وزارت امین زاده مطرح شده اند عبارتند از: دکترسلیمی(رئیس دانشگاه علامه طباطبایی)، دکتردهقانی فیروزآبادی(معاون مرکزپژوهش های مجلس)، سیدضیاهاشمی(سرپرست کنونی وزارت علوم)، دکتربرخورداری(عضو هیات علمی دانشگاه علوم وصنعت)
نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه