تاریخ انتشار : ۲۷ شهریور ۱۳۹۶-۱:۳۷ ب.ظ
کد خبر : 231594
نسخه چاپی نسخه چاپی
انتقاد یک بازیگر از شرایط فعلی سینما؛

از حضور باندهای مافیایی در سینما تا وضعیت اسفناک معیشتی/ سماواتی: آقای رئیس سازمان سینمایی ضابطه را به جای رابطه حاکم کنید!

ساناز سماواتی در رابطه با انتظارات خود از سلزمان سینمایی گفت: متأسفانه شرایط فعلی سینمای کشور به هیچ عنوان مطلوب نیست.

به گزارش ۸دی،بازرس انجمن بازیگران سینمای ایران اظهار داشت: مافیا همیشه در سینما و تلویزیون وجود داشت اما طی سال های اخیر به دلیل سهل انگاری های شدید مدیران سینمای کشور این افراد قدرت بیشتری در سینما پیدا کرده اند و سینما را به طور کل ملک شخصی خود می دانند و هر کسی را که بخواهند در آن راه می دهند و با هر کسی هم که دشمن باشند محال است که بگذارند پایش به سینما برسد.

وی ادامه داد: به عنوان مثال در صنف انجمن بازیگران سینمای ایران صدها عضو حضور دارند که از این صدها عضو تنها تعداد اندکی در طول سال فرصت و یا شانس آن را پیدا می کنند که بتوانند در یک اثر سینمایی نقش آفرینی کنند؛ اما در نقطه مقابل برای برخی از بازیگران از مدت ها قبل نقش ها رزرو می شود. این ها به دلیل هنرمندتر بودن آن ها نیست بلکه به این دلیل است که این بازیگران با باندهای مافیایی دست در دست دارند و حتی با برخی از آن ها برای اینکه نقش بیشتری در سینما بگیرند قرارداد امضا می کنند.

بازیگر فیلم سینمایی «زن امروز» خاطرنشان کرد: من از شخص رئیس سازمان سینمایی می خواهم برای یک بار هم که شده با جدیت نسبت به این اتفاقات ناپسند و شوم ورود پیدا کنند و دست باندهای مافیایی که در تمامی ارکان سینما نفوذ کرده اند را برای همیشه قطع کرده و خیال سینماگرانی که نه می خواهند و نه می توانند با این مافیاها رابطه برقرار کنند را آسوده سازند.

این بازیگر سپس خطاب به رئیس سازمان سینمایی گفت:  آقای رئیس سازمان سینمایی ضابطه را به جای رابطه حاکم کنید!؛ چشم امید بسیاری از اهالی سینمای کشور تنها به شما دوخته شده، شایسته سالاری در سینمای کشور ما دیگر وجود ندارد و فقط مدیران شعار شایسته سالاری سر می دهند. دیگر حتی تهیه کنندگان و کارگردانان سینما هم کاره ای نیستند و این اسپانسرها هستند که برای فیلم ها شرایط تعیین کرده و حتی بازیگر انتخاب می کنند. این اسپانسرها هم همگی دست در دست باندهای مافیایی دارند و به این اشخاص منافع سرشار و کلانی را می رسانند.

بازیگر سریال های تلویزیونی «نود شب» و «تولدی دیگر» تأکید کرد: من نمی دانم مگر در سینمای کشور ما قحط الرجال آمده است که عده معدودی همیشه و همواره در همه جا حضور دارند؟ چرا مدیران سینمایی چشم خود را روی حقایق بسته اند؟ چرا ما همیشه باید نظاره گر این باشیم که برخی افراد هم در سیستم های مدیریتی دست دارند هم در جشنواره های سینمایی سمت دارند هم تهیه کننده هستند هم در شوراهای متعدد حضور دارند و هم بستگان شان را به سینما می آورند؟

سماواتی در خاتمه این گفتگو متذکر شد: بسیار اسفناک است که تعدادی از بهترین و برجسته ترین هنرمندان سینمای کشور که کارت عضویت خانه سینما را دارند و سال ها برای رشد و اعتلای هنر این مرز و بوم تلاش کرده اند حتی از داشتن بیمه تأمین اجتماعی هم محروم هستند؛ بسیار اسفناک است که بسیاری از هنرمندان سینمای ما در تأمین معیشت روزانه شان دچار مشکل هستند و هیچ مدیری هم پیدا نمی شود تا دردی از آن ها درمان کند.

انتهای پیام/


منبع : سینما پرس
نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه