تاریخ انتشار : ۲۷ شهریور ۱۳۹۶-۷:۳۳ ق.ظ
کد خبر : 231510
نسخه چاپی نسخه چاپی
عضو هیئت‌رئیسه مجلس در گفت‌وگو با 8دی مطرح کرد؛

ایجاد هرج‌ومرج در بازار برنج با فقدان مهر استاندارد بر روی آن/ سازمان استاندارد مهر تائید بر برنج‌های ایرانی بزند

عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به هرج‌ومرج‌های موجود در بازار برنج کشور با عدم نظارت سازمان استاندارد گفت: سازمان استاندارد باید مهر تائید بر برنج‌های ایرانی بزند.

اسدالله عباسی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار ۸دی در املش، با تاکید بر تفکیک و شناسایی برنج داخلی با خارجی اظهار داشت: متأسفانه غفلت دستگاه‌های ذی‌ربط باعث شده تا برنج‌های مرغوب عرضه‌شده در بازار شناسایی نشوند.

وی با بیان اینکه حذف برنج‌های تقلبی با شناسنامه‌دار شدن محصول در مراکز تولید امکان‌پذیر است، افزود: عدم بسته‌بندی و نظارت و همچنین ثبت استاندارد مسئله‌ای است که باید هر چه سریع‌تر انجام شود و به برنج داخلی هویت ببخشد.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه عدم نظارت استاندارد باعث شده تا در شناسایی برنج مرغوب از نامرغوب هرج‌ومرج به وجود بیاید، گفت: اکنون تولید برنج مبدأ و مقصد مشخص ندارد و باید سازمان استاندارد در این مسئله وارد شود و تصمیم اساسی بگیرد.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی با بیا اینکه عدم نظارت استاندارد و فقدان مهر آن بر روی برنج باعث سو استفاده نیز شده، اظهار کرد: اکنون عدم نظارت و مهر استاندار موجب شده تا سودا گران و دلالان برنج نهایت استفاده را در این هرج‌ومرج ببرند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه سازمان استاندارد باید مهر تائید بر برنج‌های ایرانی بزند، گفت: لازم است سازمان استاندارد، تعزیرات حکومتی، بازرسی و وزارت خانه‌های جهاد و صنعت و معدن وارد شوند و با تشکیل کارگروهی تولیدات داخلی موردحمایت قرار بگیرند.

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه