بایگانی

یادداشت

تاریخ انتشار : ۲۱ شهریور ۱۳۹۶-۱۲:۳۳ ق.ظ
کد خبر : 230394
نسخه چاپی نسخه چاپی
چیزی از انقلاب برای خودمان نمانده!

به جای صادرات انقلاب به فکر واردات آن باشیم..!

محمد دهکردی

ظریفی می‌گفت «همه‌ی انقلاب را صادر کردیم و چیزی از آن برای خودمان نمانده. حالا باید سراغ واردات انقلاب برویم» و راست هم می‌گفت!

به گزارش ۸دی، محمد دهکردی در یادداشتی در مکتوبات نوشت:

«آرمین ما کاناداست»؛ « پسرم در هر مسابقه‌ای که از دبستان تا به حال شرکت کرده اول بوده» و .. جمله‌هایی از این دست این روزها مکرراً از دهان بعضی مسئولین شنیده می‌شود. ظریفی می‌گفت «همه‌ی انقلاب را صادر کردیم و چیزی از آن برای خودمان نمانده. حالا باید سراغ واردات انقلاب برویم» و راست هم می‌گفت. روحیه‌ی انقلابی که در میان بعضی از مسئولین ما از بین رفته و لاجرم گرفتار ثروت اندوزی و راحت طلبی‌شان کرده، در میان نیروهای انقلابی همچون حزب الله لبنان هنوز زنده است و به قوت هم زنده است.

 ۱۹ سال قبل، در همین روزها بود که سید حسن نصرالله، دبیرکل جوانِ حزب الله پس از شهادت فرزندش گفت: «ما گروهی نیستیم که رهبرانش زندگی مرفه خود را داشته باشند و فرزندان شما و عموم مردم را به میدان نبرد بفرستند. شهادت شهید هادی مثالی است برای این مسئله که ما رهبران حزب الله فرزندانمان را برای آینده ذخیره نمی کنیم؛ …»

… یعنی فرزندان ما ژن خوب ندارند. فرزندان ما تفاوتی با فرزندان شما ندارند. یعنی فرزندان ما «آقازاده» نیستند. یک انسان هستند مثل بقیه انسان ها با همان وظایفی که مردم عادی دارند.

 جالب تر این که بعد از شهادت محمد هادی، اسرائیل با تصور این که اهرم فشار خوبی بر حزب الله یافته است، به آقای دبیرکل پیشنهاد می دهد پیکر سید هادی با جنازه ی سربازان اسرائیلی که در اختیار حزب الله بودند مبادله شود؛ ولی از همسرِ آقای دبیرکل پاسخ می شنود که « ما امانتی را که در راه خدا داده ایم، پس نخواهیم گرفت.» یعنی هر وقت پیکر بقیه ی شهدا را پس گرفتیم، پیکر هادی را نیز بازپس خواهیم گرفت..

به راستی که وقت آن رسیده که کمی به فکر واردات انقلاب و روحیه ی انقلابی باشیم!

 

دانلود

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه