تاریخ انتشار : ۲۴ بهمن ۱۳۹۲-۵:۴۶ ب.ظ
کد خبر : 22986
نسخه چاپی نسخه چاپی
لاهوتی خبر داد:

طرح ایجاد وزارتخانه مستقل میراث فرهنگی به مجلس ارائه شد

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه ایران این ظرفیت را دارد که به درآمد ۲۰میلیارد دلار در سال از صنعت گردشگری دست یابد از ارائه طرح ایجاد وزارتخانه مستقل میراث فرهنگی و صنایع گردشگری به مجلس خبرداد.

به گزارش خبرنگار سرویس اجتماعی ۸دی نیوز، مهرداد بائوج لاهوتی در این مراسم تودیع و معارفه  مدیر کل میراث فرهنگی استان با اشاره به اینکه ایران رتبه ۱۴۷ جذب گردشگر در دنیا را داراست، توجه به مزیت های گردشگری در کشور را مورد توجه قرار داد و با بیان اینکه در آمد سالانه مالزی از گردشگری بیش از ۱۹ میلیارد ریال در سال است افزود: این جای بسی تاسف است که ایران با وجود جاذبه های گردشگری بسیار تنها یک میلیارد دلار درآمد از گردشگری دارد.
IMG_3774
نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه ایران این ظرفیت را دارد که به درآمد ۲۰میلیارد دلار در سال از صنعت گردشگری دست یابد از ارائه طرح ایجاد وزارتخانه مستقل میراث فرهنگی و صنایع گردشگری به مجلس خبرداد.
لاهوتی با تاکید بر اینکه موزه لوو فرانسه با در دست داشتن تکه ای از تخت جمشید امروز گردشگران بسیاری را به سمت خود جذب می کند خاطرنشان کرد: باید به مقوله گردشگری توجه بیشتری شود.
محمد احمدی پور معاون سیاسی امنیتی استانداری گیلان نیز در این مراسم با اشاره به مزیت های گردشگری در استان بیان کرد: گیلان نیازمند تعریف طرح‌های گردشگری است.
وی با اشاره به اینکه قلعه رودخان با تمام استعدادها و زیبایی هایش مقفول مانده است گفت: ظرفیتها و جذابیتهای ساحلی و دریایی در استان گیلان ثروتی عظیم است که متاسفانه بدون استفاده رها شده است.
IMG_3789
احمدی پور با تاکید بر اینکه در گیلان از سواحل در جابه جایی مسافر و گردشگر هیچ استفاده ای نمی شود اظهار کرد: از تالابهای گیلان در بحث  گردشگران استفاده درست نمی شود.
معاون سیاسی امنیتی استانداری گیلان با این توضیح که کشورهایی وجود دارند که به رغم داشتن نوار ساحلی محدود توانسته ‌اند در جذب توریست و توسعه سفرهای دریایی موفق عمل کنند خاطرنشان کرد: ایجاد انگیزه و شناسایی جذابیتهای موجود و افزایش امکانات و سرمایه گذاری در صنعت گردشگری می ‌تواند رکود در اقتصاد کشورها  را کاهش ‌دهد.
نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه