تاریخ انتشار : ۱۰ شهریور ۱۳۹۶-۱۰:۰۶ ق.ظ
کد خبر : 228215
نسخه چاپی نسخه چاپی
امام‌جمعه صومعه‌سرا در گفت‌وگو با 8دی:

عید قربان عید بندگی خدا و گذشت از تعلقات مادی است/ بندگان خالص خدا از آموزه‌های قربان عبرت بگیرند

امام‌جمعه صومعه‌سرا عید قربان را عید بندگی خدا و گذشت از تعلقات مادی نام برد و گفت: بندگان خالص خدا از آموزه‌های قربان عبرت بگیرند.

حجت الاسلام و المسلمین صدیقی در گفت‌وگو با خبرنگار ۸دی عید قربان را  عید بندگی بندگان خدا توصیف کرد و اظهار داشت: در عید قربان انسان باید نفسانیت خود را در وجودش بمیراند.

وی با اشاره به داستان ذبح حضرت اسماعیل علیه السلام به دستان حضرت ابراهیم علیه السلام افزود: باید از داستان آن دو وجود بزرگوار که از شیطان درون و برون خود گذشتند و اطاعت و بندگی خدای را بجای آوردند درس و عبرت گرفت.

امام‌جمعه صومعه‌سرا با اشاره به اینکه شیطان پیوسته در تلاش است تا انسان را نا فرمان از اطاعت الهی کند، گفت: صبر و حوصله ابزاری است که انسان در سایه اعتماد به خداوند به دست می آورد و باید در راندن شیطان از آن استفاده کند.

صدیقی بابیان اینکه با دوری از هوای نفس باید روح را تعدیل کرد، خاطرنشان کرد: بندگی خداوند باری تعالی نیازمند صبر و گذشت از همه‌ی متعلقات است و باید پیوسته انسان از نفس خود مراقبت کند.

وی به اتحاد و همبستگی مسلمانان در مکه به ویژه در عید قربان اشاره داشت و گفت: حضور مسلمانان و اجتماع آنها به دور هم حتی در بلاد و سرزمین های مختلف و اقامه نماز آنها نمادی دیگری از جلوه عظیم عید قربان است.

امام‌جمعه صومعه‌سرا بابیان اینکه بندگان خالص خدا باید از آموزه‌های عید قربان درس بگیرند، افزود: رسیدن به اهداف الهی لازمه‌اش درس گیری و عبرت جویی از مکتب اسلامی است و باید همه‌ی تلاش‌های خود را برای بندگی خالصانه خداوند در پیش گرفت.

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه