تاریخ انتشار : ۲۳ بهمن ۱۳۹۲-۱۰:۵۵ ق.ظ
کد خبر : 22774
نسخه چاپی نسخه چاپی
اعتراف روزنامه اسرائیل؛

آثار باستانی املش گیلان در موزه های اسراییل است

طی دو سال اخیر در حدود ۲۰۰۰ ظرف سفالی املش به اسرائیل وارد شده و این مقدار ۸۰ درصد کلیه آثار املش را که به معرض فروش گذارده شده، تشکیل می‌دهد.

به گزارش ۸دی نیوز، اسرائیل به صورت یکی از مراکز بین‌المللی خرید و فروش آثار باستانی ایران درآمده است. به همین علت تجار خارجی عقیده‌ دارند که آثار باستانی ایرانی را می‌توان به قیمت مناسب در اسرائیل خریداری نمود.

طی دو سال اخیر در حدود ۲۰۰۰ ظرف سفالی املش به اسرائیل وارد شده و این مقدار ۸۰ درصد کلیه آثار املش را که به معرض فروش گذارده شده، تشکیل می‌دهد. ولی بسیار جای تأسف است که آثار مزبور از کشور خارج می‌شود و ما این موقعیت بزرگ را برای گردآوری یک مجموعه عالی هنری از دست می‌دهیم در حالی که موزه‌های بزرگ فرانسه، انگلستان و آمریکا و نیز موزه‌های بسیار دیگر، مساعی فراوانی برای خرید آثار املش به کار می‌برند.

گفتنی است در املش‌ آثار باستانی‌ مهمی‌ همچون‌ کوزه‌های زرین‌ و گلی‌ از اشکال‌ حیوانات‌، مجسمه‌ و سلاح های انسانی‌ به‌ دست‌ آمده‌ است‌ که‌ از جنس‌ برنز، نقره‌ و طلا ساخته‌ شده‌اند. این‌ اشیای باستانی‌ در جریان‌ حفاری های‌ غیرمجاز و یا توسط باستان‌ شناسان‌ از گورستان ها به‌ دست‌ آمده‌ است‌.

 

يک ديدگاه

  1. سلام…کم روزنامه؟کی؟چه تاریخی اعتراف کرده؟کوری سندش….؟حداقل شرایط حرفه روزنامه نگارو اینجازیرسوال بدی ها ۸دی جان…یاعلی مدد

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه