بایگانی

یادداشت

تاریخ انتشار : ۲۱ شهریور ۱۳۹۲-۱۰:۰۰ ق.ظ
کد خبر : 2265
نسخه چاپی نسخه چاپی
پس از رای ندادن به هاشمی

حزب کار الهه راستگو را به بهانه تخطی وی از ارزش های اسلامی و اخلاقی اخراج کرد! + واکنش راستگو

حزب اسلامی کار الهه راستگو از اعضای این حزب را پس از اینکه وی به جای محسن هاشمی به قالیباف رای داده است به بهانه تخطی وی از ارزش های اسلامی و اخلاقی اخراج کرد.

به گزارش ۸دی نیوز، حزب اسلامی کار عصر روز چهارشنبه در شورای داوری خود، عملکرد الهه راستگو از اعضای این حزب در ماجرای انتخاب شهردار تهران و اینکه وی به جای محسن هاشمی به قالیباف رای داده است، را مورد بررسی قرار داد و در پایان به بهانه تخطی وی از ارزش های اسلامی و اخلاقی ضمن رای به اخراج وی، بیانیه‌ای را در این خصوص صادر کرد که بدین شرح است:

بسمه تعالی

حزب اسلامی کار که در سال ۱۳۷۷ توسط جمعی از علاقه مندان به شهید مظلوم آیت الله دکتر بهشتی که کار حزبی را عبادت می‌دانست، تاسیس گردید و همه اعضاء خود را نیزموظف به رعایت کامل ارزش‌های اخلاقی و اسلامی نموده و به استناد دستورات الهی و همچین مرامنامه و اساسنامه حزب، راستی و صداقت در گفتار و رفتار را به عنوان اصلی‌ترین مبنای کار تشکیلاتی قرارداده است و دورویی و ترجیح منافع شخصی بر مصالح عمومی را به عنوان ضد ارزش و آفت کار تشکیلاتی دانسته و مصداق آیه شریفه «لم تقولون ما لاتفعلون» می‌داند که می‌تواند زایل کننده اعتماد انسان‌ها نسبت به یکدیگر باشد.

با توجه به اینکه ظرف روزهای گذشته اتهاماتی به سرکار خانم الهه راستگو عضو حزب اسلامی کار مبنی بر تخطی از مرامنامه و اساسنامه و آیین نامه‌های حزب و زیر پا گذاشتن ارزش‌های ذکرشده در فوق وارد گردید، شورای مرکزی حزب اسلامی کار در جلسه مورخ ۱۸/۶/۱۳۹۲ خود بررسی و اتخاذ تصمیم دراین خصوص را طبق اساسنامه حزب به شورای داوری ارجاع کرد.

شورای داوری حزب نیز در تاریخ ۲۰/۶/۹۲ در محل دفتر مرکزی حزب و با حضور اعضاء خود تشکیل جلسه داد و با بررسی مدارک و مستندات موجود و نیز اظهارات پنج تن از شهود، رای خود را مبنی بر اخراج نامبرده از حزب اسلامی کار صادر کرد.

طبق آیین نامه، رای صادره ظرف مدت یک هفته قابل اعتراض می‌باشد. ضمن اینکه خانم الهه راستگو به رغم دعوت رسمی و کتبی، از حضور در جلسه شورای داوری امتناع کرد.

لازم به توضیح است که در شورای داوری رای نامبرده درجریان انتخاب شهردار تهران هرچند که برخلاف عرف و رویه کار تشکیلاتی و حزبی بود، ولی جزو موارد اتهامی قرار نگرفت، بلکه تخطی وی از ارزش‌های اسلامی و اخلاقی منجر به صدور چنین رایی درباره ایشان گردید.

در هر حزبی اعم از اصلاح طلب یا اصولگرا نیز رعایت روش‌های اخلاقی و تشکیلاتی جزو الزامات اولیه است. بخصوص آنکه در بین اصلاح طلبان فرد دیگری نیز بوده که به کاندیدای رقیب رای داده است اما در خصوص عدم رعایت موازین تشکیلاتی و اخلاقی هم اکنون مورد اتهام قرار ندارد.

در پایان، حزب اسلامی کار با توجه به اینکه خانم الهه راستگو به همراه دو نفر دیگراز طریق این حزب در لیست اصلاح طلبان قرارگرفتند و توانستند از طریق آرای مردم تهران به شورای شهر ورود پیدا کنند، به دلیل رفتار غیر مسئولانه خانم الهه راستگو صادقانه از مردم پوزش می‌طلبد و تلاش می‌کند تا با به کارگیری سازوکارهای لازم، درآینده از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری نماید.

واکنش الهه راستگو به این بیانیه:

الهه راستگو عضو اصلاح طلب شورای شهر تهران  در واکنش به بیانیه حزب کار در خصوص اخراج وی از این حزب گفت: من از همه کسانی که این رای دادند تشکر می کنم، خدا را شکر کرده و می گویم الخیر فی ما وقع.

وی همچنین در خصوص اظهارات دانشور مبنی بر حضور راستگو در جلسه ای و قسم خوردن وی گفت: این حرف خانم دانشور دروغ محض است من در جلسه ای که این افراد شرکت کرده و قسم خورده اند حضور نداشتم.

عضو اصلاح طلب شورای شهر در ادامه افزود: به دلیل اینکه در این جلسه از قرآن استفاده ابزاری شد تا از افراد رای بگیرند حضور نیافتم.

راستگو خاطر نشان کرد: خانم دانشور با دروغی که به من نسبت داد باید جوابگوی من در روز قیامت باشد چرا که اذهان عمومی را مشوش کرد در حالی که آقای کمالی دبیر کل حزب ما نیز شاهد است که من در چنین جلسه ای شرکت نکرده، قسم نخوردم و برگه ای را نیز امضا نکرده ام.

وی افزود: بنده تنها بر اساس برنامه هایی که از کاندیداها شنیدم به آقای قالیباف رای دادم.

راستگو با بیان اینکه هیچ شکایتی در این خصوص به کمیته ماده ۱۰ احزاب مجلس نخواهم داشت گفت: هیچ اعتراضی نیز به حکم اخراجم از حزب اسلامی کار نمی کنم.

عضو اصلاح طلب شورای شهر در پایان تاکید کرد: من وظیفه دارم در مقابل قسمی که خورده ام به مردم خدمت کنم و هیچ گاه وقت خودم را برای پی گیری چنین موضوعاتی تلف نخواهم کرد.

کلمات کلیدی : ،
نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه