بایگانی

یادداشت

تاریخ انتشار : ۲۸ مرداد ۱۳۹۶-۸:۰۰ ق.ظ
کد خبر : 224801
نسخه چاپی نسخه چاپی
نماینده مردم لنگرود در گفتگو با 8دی:

در دوره وزارت حجتی در کشاورزی خیانت و جنایت شد / مخالفت با وزرای پیشنهادی برای انتخاب صحیح‌تر است

خبرنگار: ابوالفضل شکری

نماینده مردم لنگرود گفت: در دوره حجتی وزیر کشاورزی ایشان ادعا می‌کردند در تولید گندم خودکفا شده ایم در حالی که عده‌ای گندم را ۷۰۰ وارد کردند و ۱۱۴۰ به دولت فروختند و این جنایت و خیانت در حق کشاورزی بود.

مهرداد بائوج لاهوتی صبح امروز در گفتگو با خبرنگار ۸دی درباره وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم اظهار داشت: دولت در ۴ سال اول توانست تعامل سیاسی خوبی با دنیا ایجاد کند و رهبر انقلاب در مراسم تنفیذ هم به موضوع تعامل اشاره داشتند.

وی افزود: در این ایام هم ما دیده ایم که خیلی از گره‌ها باز شده است و همین‌هایی که به ما قطعه هواپیما نمی‌دادند الان قرارداد ۳۰۰ دستگاه هواپیما با ما منعقد کرده‌اند.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ما در قانون برنامه ششم راه را مشخص کرده‌ایم و در قانون مشخص است که هر سال باید حدود ۱۷۰ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در کشور داشته باشیم که منابع این سرمایه‌گذاری هم مشخص است. ۶۵ هزار میلیارد تومان از این عدد هم سرمایه‌گذاری خارجی است.

لاهوتی گفت: قانون برنامه کلام مشترک است و قوه مقننه، قضائیه و مجریه با هم همکاری می‌کنند و ما هم در مجلس دقت می‌کنیم و اگر با برخی مخالف می‌شود در راستای کمک به دکتر روحانی است که انتخاب صحیح‌تر داشته باشند.

وی افزود: من تصور می‌کنم که حداقل ۱۵ نفر رأی می‌آورند ولی نگاه کلی در مجلس این است که همراهی کنند که کسی نیافتد و این بستگی به نوع دفاع وزرای پیشنهادی دارد.

نماینده لنگرود ادامه داد: تحلیل اولیه من این بود که ۲ نفر می‌افتند ولی الان همراهی مجلس به گونه ای است که کسی نیافتد.

لاهوتی درباره وزیر پیشنهادی کشاورزی گفت: من دوره قبل هم با محمود حجتی وزیر کشاورزی مخالف بودم و الان هم مخالف هستم و ایشان وزیر مناسبی برای کشاورزی نمی‌دانم. ایشان پری شب در شبکه خبر گفتند که در تولید گندم خودکفا شده‌ایم. شما دیدید که باندهایی خاک را با گندم مخلوط کردند و به دولت فروختند و یا عده‌ای گندم را کیلویی ۷۰۰ تومان وارد کردند و به دولت کیلویی ۱۱۴۰ تومان فروختند. اینها خیانت و جنایت است.

وی افزود: ایشان از نظر اقتصادی به پیکره کشاورزی کشور لطمه شدیدی وارد کرد و هم اینکه به سلامتی مردم آسیب زد. قحط الرجال نیست. بالاخره این همه آدم وجود دارد. یک نفر مهندس کشاورزی پیدا کند. حتما نباید وزیر کشاورزی دکتری عمران باشد.

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه