بایگانی

یادداشت

تاریخ انتشار : ۱۸ مرداد ۱۳۹۶-۷:۰۷ ق.ظ
کد خبر : 222380
نسخه چاپی نسخه چاپی
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان:

تولید برنج در استان گیلان ۵ درصد افزایش یافت/ خرید محصول کشاورزان در صورت ارزان‌شدن برنج

رئیس جهاد کشاورزی گیلان گفت: جهاد کشاورزی استان گیلان در صورت کاهش قیمت برنج در بازار تمامی برنج موجود در بازار را با قیمت توافقی از کشاورزان خریداری می کند.

به گزارش ۸دی به نقل از تسنیم، علیرضا شعبان نژاد در نشست با اصحاب رسانه به‌مناسبت روز خبرنگار با اشاره به اینکه رسانه‌ها می‌توانند با بیان کاستی در راستای حل مشکلات و معضلات جامعه تاثیرگذار باشند اظهار داشت: نقش اصحاب رسانه در راستای رفع معضلات جامعه بی‌بدیل است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان با بیان اینکه هم اکنون در کشور فضای کار و تلاش به‌درستی مهیا است بیان کرد: با اقدامات ویژه در حوزه کشاورزی تولید محصولات کشاورزی استان گیلان سالانه به ۳ میلیون تن افزایش یافته است.

شعبان نژاد با تاکید بر اینکه سال گذشته بیش از ۳۰۰ میلیارد تومان در بخش مکانیزاسیون بخش کشاورزی استان گیلان هزینه شد تصریح کرد: سالانه بیش از ۱۰۰ میلیون تومان در بخش زیرساخت‌های بخش کشاورزی در استان گیلان هزینه می‌شود.

وی استان گیلان را تامین کننده ۴۰ درصد برنج سفید کشور عنوان کرد و با بیان اینکه استان گیلان در حوزه تولیدات کشاورزی همواره مطرح بوده و رتبه دوم تولید مرغ کشور را دارد گفت: استان گیلان سالم‌ترین مرغ کشور را تولید می‌کند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان با اشاره به اینکه تولیدات کشاورزی استان گیلان عاری از هر گونه آلاینده و سموم است تصریح کرد: مصرف سموم کشاورزی در استان گیلان از هزار و ۷۰۰ تن در سال به ۶۰۰ تن کاهش یافته است.

شعبان‌نژاد با بیان اینکه مجوز تغییر کاربری اراضی کشاورزی در استان گیلان به هیچ عنوان داده نمی‌شود تاکید کرد: در سال ۹۴  تغییر کاربری ۱۳ هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی استان گیلان با بازنگری در طرح هادی جلوگیری شد.

وی با اشاره به طرح تنفس جنگل در استان گیلان و با بیان اینکه با این اقدام تخریب و برداشت از جنگل‌های استان گیلان متوقف شد خاطرنشان کرد: طرح صنوبرکاری در ۵۰۰ هزار هکتار از اراضی استان گیلان طرح جایگزین برداشت از اراضی جنگلی شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان با اشاره برداشت برنج در استان و با بیان اینکه برداشت برنج در استان گیلان ۵ درصد افزایش داشته است افزود: زمزمه کاهش تولید برنج در استان گیلان به‌طور کامل شایعه بوده و این امر اقدامی ناپسند در راستای آزاد کردن واردات برنج است.

شعبان نژاد با اشاره به اینکه توصیه می‌شود کشاورزان برای فروش محصول برنج شتاب نکنند گفت: جهاد کشاورزی استان گیلان در شرایط ایجاد وضعیت نامناسب و کاهش قیمت برنج در بازار با حکم وزارت جهاد کشاورزی تمامی برنج موجود در بازار را با قیمت توافقی از کشاورزان خریداری می‌کند.

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه