تاریخ انتشار : ۱۷ مرداد ۱۳۹۶-۷:۱۳ ب.ظ
کد خبر : 222311
نسخه چاپی نسخه چاپی
#سلفی_حقارت

کدام نماینده گیلان در “سلفی حقارت” حاضر بود؟!

نمایندگان برای ثبت تصویر با خانم موگرینی به قدری هیجان‌زده شده بودند که حتی امکان داشت به اموال مجلس نیز صدمه بزنند.

به گزارش ۸دی به نقل از خزر، در پایان جلسه تحلیف، معاون وزیرخارجه کشورمان، خانم موگرینی را که جزو مهمانان ویژه این مراسم بود، برای ثبت عکس یادگاری با تعدادی از نمایندگان مجلس، به نزدیکی این نمایندگان هدایت کرد؛ اتفاقی که با رفتار زشت، تعجب‌برانگیز و خارج از شأن تعدادی از اهالی بهارستان مواجه شد. این نمایندگان موبایل به دست و با چهره‌ای خندان و تاسف‌برانگیز و آن هم با رفتاری عجیب، موگرینی را سوژه سلفی گرفتن کردند. اتفاقی که باعث اعتراضات گسترده مردم به این رفتار شد.

نمایندگان برای ثبت تصویر با خانم موگرینی به قدری هیجان‌زده شده بودند که حتی امکان داشت به اموال مجلس نیز صدمه بزنند. آنان علاوه بر عکس‌های سلفی و عکسبرداری شخصی از موگرینی، در شرایطی که یک حائل بین جایگاه میهمانان ویژه و نمایندگان مجلس فاصله انداخته بود، با فدریکا موگرینی  عکس دسته‌جمعی نیز انداختند. عکاس این عکس نیز کسی جز حسن قشقاوی، معاون کنسولی، امور مجلس و ایرانیان وزارت امور خارجه نبود.

انتشار این تصاویر بازتاب گسترده‌ای در فضای مجازی داشت. کاربران شبکه‌های اجتماعی با انتقاد از حرص و ولع نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای گرفتن عکس سلفی و یادگاری با یک مقام اروپایی، این اقدام را نشان‌دهنده وجود یک نوع حس حقارت در نمایندگان مجلس شورای اسلامی نسبت به اروپا و غرب دانستند. آنان با تکیه بر همین دیدگاه از نمایندگان خواستند اگر شأن شخصی خود را در مواجهه با اروپاییان نگه نمی‌دارند، شأن ملت را نگاه دارند و از گرفتن این تصاویر حقارت‌آمیز عذرخواهی کنند.

برخی نیز دست به قلم بردند و خاطرات احتمالی موگرینی را از حضور در ایران نوشتند. آنان به نقل از موگرینی نوشتند: «ما عاشق تحریم کردن اونها بودیم، اونها عاشق سلفی گرفتن با ما». برخی دیگر نیز خواستار تجدیدنظر اساسی در اعتبارنامه نمایندگانی شدند که با سلفی حقارت خسارت جبران‌ناپذیری به آبرو، حیثیت و عزت ملت و مملکت وارد کردند. برخی دیگر از کاربران معتقد بودند تصویر ناامیدکننده نمایندگان مجلس با خانم موگرینی مساله جدیدی نیست و این تصویر تنها حس حقارتی را که چند سالی است برخی مسؤولان نسبت به اروپا و آمریکا دارند به تصویر کشیده است.

با این همه نگاهی به تصاویر، چهره ای آشنا را به رخ می کشد. محمدصادق حسنی، نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی هم با شعف و خوشحالی، در جمع نمایندگان سلفی بگیر ایستاده و گویا حسابی از دیدن موگرینی ذوق زده شده است.

کلمات کلیدی :

۲ ديدگاه

 1. سارا گفت:

  بنظر من همه این حرف و حدیثها بخاطر ذهن مریضه، چرا همه دلیل عکس گرفتن را زن بودن اون شخص میبینن، چرا شخصیت ، معروفیت و مقامی که اون شخص داره را نمیبینن، نمایندگان بالاترین مقامی که حداکثر میبینن رییس جمهوره حالا رییس اتحادیه اروپا را دیدن و میخوان عکس بگیرن من فکر نمیکنم که اگه ازین نظر نگاه کنیم اتفاق خیلی عجیبی باشه و در همه جای دنیا هست ولی متاسفانه افراد بخاطر ذهن مریضی که دارن فقط زن بودن و زیبایی اون خانوم را میبینن نه مقام و شخصیت.

  • میرد گفت:

   خانوم محترم اولا که مقام رییس جمهور بالاتر از مقام فرمایشیه رییس اتحادیه اروپا هستش
   ثانیا تو اون مجلس چندین مقام بالاتر از ایشون هم حضور داشتن

نظرات خوانندگان
 • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
 • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
 • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
 • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
 • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه