تاریخ انتشار : ۲۰ شهریور ۱۳۹۲-۱۰:۴۸ ق.ظ
کد خبر : 2176
نسخه چاپی نسخه چاپی
مدیر کل بنیاد تعاون گیلان در گفتگو با 8دی نیوز:

راه اندازی فاز دوم مجتمع ماهیان خاویاری بنیاد تعاون استان در آینده نزدیک

مدیر کل بنیاد تعاون زندانیان استان گیلان از راه اندازی فاز دوم مجتمع ماهیان خاویاری بنیاد تعاون استان گیلان در اینده نزدیک خبر داد و افزود: فاز اول این مجتمع در آخرین روز از هفته دولت افتتاح شد .

سید ابو القاسم میرابوطالبی مدیر کل بنیاد تعاون زندانیان استان گیلان در گفتگو با خبرنگار ۸دی نیوز با اشاره به اینکه فاز دوم مجتمع پرورش فاز دوم مجتمع پرورش ماهیان خاویاری بنیاد تعاون استان گیلان تا ۱۰ ماه آینده اجرایی می شود ،ظرفیت تولید این مجتمع را ۳۵ تن در سال عنوان کرد و افزود:این مجتمع  دارای ۲۵ حوضچه ۸ ضلعی به مساحت ۳۵۰مترمربع و ۴ استخر مستطیلی به مساحت ۶۰۰مترمربع است.

وی با بیان این مطلب که این مجتمع با هزینه ای بالغ بر ۵ میلیارد ریال و بدون اخذ تسهیلات بانکی ساخته شده است گفت:برای ساخت مجتمع پرورش ماهیان خاویاری بنیاد تعاون زندانیان گیلان تنها از محل درآمدهای بنیاد استفاده شده است.

میر ابوطالبی درباره ماهیان مجتمع اذعان کرد: این مجتمع دارای ۴۵۰۰ قطعه انواع ماهیان خاویاری از  اوزان ۵۰ گرمی الی ۱۲ کیلو گرمی باشد،.

وی میزان اشتغالزایی این مجتمع را ۲۵ نفر عنوان کردو اظهارکرد: نکته قابل توجه این است که مجتمع مذکور توسط مددجویان بنیاد تعاون ساخته شده است.

مدیر کل بنیاد تعاون زندانیان استان گیلان در ادامه از افزایش ۴۰۰ درصد درآمد بنیاد تعاون زندانیان استان گیلان در سال ۹۱ نسبت به سال ۹۰ خبرداد خاطرنشان کرد: در طول ۶ ماه گذشته در حدود ۱۴۰ میلیون تومان به خانواده زندانیان توسط بنیاد کمک مالی شده است.

وی از آزادی ۱۷ زندانی جرائم غیرعمد در ۱۰ ماه گذشته با مساعدت این بنیاد خبرداد و تصریح کرد:در ۱۰ ماه گذشته به میزان ۷۰ میلیون تومان حقوق به زندانیان پرداخت شده است .

وی با بیان این مطلب که در طول ۱۰ماه گذشته ۵۸۷ نفر زندانی از خدمات حرفه آموزی بنیادتعاون زندانی بهره مند شدند افزود: این زندانیان پس از پایان دوران آموزشی گواهی رسمی فنی و حرفه ای دریافت می کنند که می توانند پس از آزادی از تسهیلات بانکی برای ایجاد شغل استفاده کنند .

يک ديدگاه

  1. یزدان رحمانی اسدآباد گفت:

    افرین

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه