تاریخ انتشار : ۲۶ تیر ۱۳۹۶-۹:۴۷ ق.ظ
کد خبر : 216505
نسخه چاپی نسخه چاپی
رئیس مرکز توسعه نوغان‌داری کشور در شفت:

اولویت احیاء صنعت ابریشم “افزایش تولید تخم نوغان” است/ تولید ۳۰ هزار جعبه تخم نوغان در کشور

رئیس مرکز توسعه نوغانداری کشور با بیان اینکه سال گذشته ۳۰ هزار جعبه تخم نوغان در کشور تولید شد گفت: مهم‌ترین اولویت مرکز توسعه نوغان کشور احیاء صنعت نوغان و افزایش تولید تخم نوغان است.

به گزارش ۸دی به نقل از خبرگزاری تسنیم از شفت، علی‌اصغر داداش‌پور ظهر امروز در حاشیه بازدید از مرکز تحقیقات نوغان کشور در روستای راسته‌کنار این شهرستان، با اشاره به اینکه در حال حاضر در ۲۰ استان کشور توزیع تخم نوغان صورت می‌گیرد اظهار داشت: امروزه خوشبختانه در صنعت نوغان بعد از ۱۵ سال افول، شاهد رشد و توسعه هستیم.

وی با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین موضوعات سال‌های اخیر در صتعت نوغان که شاهد آن هستیم افزایش قیمت خرید آن از ۱۱ هزارتومان به ۱۸ هزار تومان است گفت: البته میزان قیمت در سال ۹۶ به ۲۵ هزار تومان رسید که نیاز است بخش خصوصی را برای توسعه صنعت نوغان وارد کار کنیم.

رئیس مرکز نوغانداری کشور با تاکید بر اینکه برای تامین نهاده مورد نیاز کشور باید تولید افزایش یابد تصریح کرد: سال گذشته ۳۰ هزار جعبه تخم نوغان تولید شد و البته مرکز توسعه نوغان کشور تمام تلاش خود را برای رساندن این تولید به ۴۰ هزار جعبه در سال آینده انجام می‌دهد.

داداش‌پور یکی از ارکان افزایش تولید را توزیع بذر مطلوب به تولیدکنندگان دانست و اظهار داشت: امسال ۲۸ هزار جعبه تخم نوغان برای توزیع در نظر گرفته شده که در حال حاضر ۴۲ هزار ۷۰۰ جعبه اعلام نیاز شده است.

وی افزود: مجوز راه اندازی صندوق حمایت از نوغانداران در کشور، در ماده ۱۲ اموال مازادی وجود دارد که می‌تواند سرمایه اولیه این صندوق را تامین کند و مهم‌ترین اولویت مرکز توسعه نوغان کشور احیای صنعت نوغان و افزایش تولید تخم نوغان است.

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه