تاریخ انتشار : ۲۱ تیر ۱۳۹۶-۵:۲۵ ب.ظ
کد خبر : 215281
نسخه چاپی نسخه چاپی
در گفتگو با 8دی مطرح شد؛

انتقاد همسران شهدای مدافع حرم گیلانی از وضعیت بد حجاب در جامعه/ عفاف و حجاب در جامعه به چه کسی مربوط است؟

همسران شهدای مدافع حرم گیلانی از وضعیت بد حجاب در جامعه انتقاد کردند و خواستار رسیدگی به این موضوع شدند.

به گزارش ۸دی، امروزه بسیاری از جوان‌های پاک وطن در راستای حفظ حرمت عقیله بنی هاشم و حریم اهل بیت سلام الله علیها و همان زنی که در روز عاشورا چادر از سرشان می کشیدند راهی کیلومترها مسیر می‌شوند و در دفاع از حریم مطهرشان جان‌ها نثار می‌کنند.

رعایت حجاب و عفاف از جمله اصولی است که همه‌ی مردان و زنان آزاده به رعایت آن اهتمام دارند اما بعضا برخی‌ها با بدحجابی‌ها که بیشترشان از روی غفلت است ارزش‌های انسانیت را زیر پا می‌گذارند و موجب رنجش خاطر مدافعان حریم حجاب می‌شوند.

سمیه روز افزای، همسر شهید مدافع حرم حامد کوچک زاده در گفتگو با خبرنگار ۸دی حجاب را محافظی برای خود می‌داند و می‌گوید: شهید کوچک زاده نسبت به حجاب دغدغه داشت و همیشه در محجبه کردن و عفیفه نمودن جامعه تلاش می کرد.

وی در ادامه با انتقاد از وضعیت بد حجاب در کشور خطاب به مسئولان می گوید: کم کاری‌های زیادی در این راستا وجود دارد که برخی از آنها مربوط به کم کاری‌ها در حوزه فرهنگ‌سازی حجاب و عفاف است.

زینت ربیعی پور، همسر شهید مدافع حرم جمال رضی نیز در گفتگو با خبرنگار ۸دی با بیان اینکه خدا محدوده حجاب را مشخص کرده، اظهار می‌کند: برخی از بانوان با اینکه حجاب دارند خود نمایی می‌کنند که ارزش حجاب کردن را زیر سوال می‌برند.

وی با تاکید بر اینکه بسیاری از بانوان بدحجاب نیاز به صحبت کردن و نصیحت دارند، معتقد است بسیاری از خانم‌ها را می‌شناسیم که تنها با صحبت کردن محجبه شده‌اند و اکنون از مدافعان حجاب و عفاف هستند.

همسر شهید مدافع حرم جمال رضی با اذعان به اینکه باید فرهنگ شهدا را در سیره و وصیت‌نامه‌های آنان دنبال کرد، افزود: شهدای مدافع حرم از نسل امروز جامعه هستند و باید از آنها بعنوان چراغ راه الگو گرفت.

زهرا ایمان پور، همسر شهید مدافع حرم امیررضا علیزاده از دیگر شهدای مدافع حرم گیلانی است که نسبت به وضعیت بد حجاب جامعه انتقاد دارد.

وی با بیان اینکه وضعیت حجاب در جامعه روز به روز در حال بدتر شدن است، می گوید: در کشورهای خارج شاهد پیشروی فرهنگ حجاب هستیم اما در جامعه اسلامی ما حجاب دچار پس روی شده است.

همسر شهید مدافع حرم علیزاده تأکید کرد: زنان و دختران جامعه ما نباید به امر حجاب بی‌تفاوت باشند چون علاوه بر تباهی زندگی خود نسل های آینده را نیز به تباهی می‌کشانند.

لیلا دانا، همسر شهید مدافع حرم حسینعلی پورابراهیمی از شهدای بسیجی مدافع حرم در گفتگو با خبرنگار ۸دی وضعیت حجاب در جامعه فعلی را مورد رضایت هیچ کس نمی داند و اظهار می کند: مادران جامعه باید به فرهنگ سازی درباره محجبه کردن و عفیغه نمودن جامعه تلاش کنند.

وی با بیان اینکه خانواده‌ها باید ابتدا دختران خود را عفیفه بار بیاورند، می‌گوید: بسیاری از دختران وقتی با حیا و عفیفه شدند خودشان حجاب را قبول می‌کنند و حافظ ارزش‌های آن خواهند بود.

همسر شهید پورابراهیمی با تاکید بر اینکه در حوزه حجاب هیچ کاری صورت نمی گیرد، معتقد است: رعایت عفاف هیچ ربطی به دین ندارد و حتی در کشورهایی که غیرمتشرع نیز عفاف را رعایت می کنند.

نصیبه علی پرست، همسر شهید مدافع حرم سجاد طاهرنیا نیز در گفت‌وگو با خبرنگار ۸دی از وضعیت بد حجاب در جامعه انتقاد می کند و معتقد است وضعیت حجاب در قم تقریبا خوب اما در گیلان نامناسب است.

وی با بیان اینکه بی حجاب کردن زنان جامعه از تلاش های دشمن است، گفت: بسیاری از زنان و دختران بدحجاب جامعه عاشق ولایت و شهدا هستند اما نیاز به اصلاح دارند.

همسر شهید مدافع حرم طاهرنیا با بیان اینکه جوانان در امر فرهنگ حجاب باید ورود کنند، گفت: طبق فرمایش حضرت آقا جوانان باید در موضوع حجاب و عفاف در جامعه آتش به اختیار عمل کنند.

علی پرست معتقد است باید وصیت نامه شهدا و فرهنگ ایثار و شهادت به عنوان چراغ راه مردان و زنان مورد توجه قرار گیرد.

کلام همسران شهدای مدافع حرم همچون شهدا بیانگر این است که هیچ کدام از وضعیت عفاف و حجاب در جامعه راضی نیسند و همه معتقدند که باید در این راستا اقدامات اساسی به خرج دهند.

رها شدن امر حجاب و عفاف در جامعه ای اسلامی ایران و توجه بیش از پیش دشمن و هدف قراردادن حیای زنان ایران باعث شده تا این فریضه انسانی به فراموشی سپرده شود و تنها با برگزاری چند همایش و گردهمایی موضوع حجاب را از سفره اسلام جمع کنند.

با هجمه‌های سهمگین دشمنان اسلام و هدف قراردادن غیرت در مردان ضروری است تا متولیان فرهنگی کشور کمربند غیرت خود را محکم‌تر ببندند و در احیا فریضه حجاب و عفاف در جامعه روزانه تلاش کنند.

امروزه بی‌حجابی لجام گسیخته همه جا را فرا گرفته و سرپوش گذاشتن به اینکه بی‌حجابی در جامعه وجود ندارد و یا با حجاب کردن زنان جامعه ربطی به دولت و نهادها ندارد اشتباه است.

۴ ديدگاه

 1. ناشناس گفت:

  سیاست بازان وقتی در مورد امر به معروف حرفی می زنند بر ضرورت کار فرهنگی تکیه می کنند اما اقدامی از سوی مسئولان یا گروههای مروج فرهنگ اسلامی دیده نمی شود. سیاست بازان وقتی راجع به امر به معروف سخن می رانند می فرمایند«منظور ما دو تار موی فلان خانم نیست که بیرون از روسری دیده می شود» این دوستان آنچنان مسئله را ساده جلوه می دهند و فقط به دو تار مو اشاره می کنند که گویی در جامعه حضور پیدا نمی کنند و وضعیت لباس پوشیدن هنجارشکنان را نمی بینند!

 2. برای وطنم گفت:

  باسمه تعالی
  روز پنجشنبه بچه هایم را به قصر بازی رشت تو جاده انزلی برده بودم. چهار پسر و ۲ دختر تو محوطه قصر بازی بودند که همدیگر را بغل کرده بودند و روسری نداشتند و موهای خود را پریشان می کردند. و مردم با بچه های خود این صحنه ها را می دیدند. پدر و مادر چگونه به نوجوانان خود این تناقضات را تفهیم کنند تا نوجوانان دچار آشوب و تناقض نشوند؟

 3. برای وطنم و انسانیت انسان گفت:

  اول ببینیم که برای آن ۴ پسر و آن ۲ دختر چه کاری شده است که چنین نشود، با اختلاس و دزدی و رانت و خیانت و فساد و اعتیاد و دروغ و ….. امان مردم مخصوصا جوانانشان بریده است و ما هنوز اندر خم یک کوچه ایم! و حتی به تذکرات رهبری معظم نیز که در سفر به استان خراسان شمالی در مورد اینگونه جوانان فرموده اند بی توجهیم!! ما انسانیم، انسان دارای عقل و شعور، پس درک کنیم جوان و جوانان را.

 4. ناشناس گفت:

  وجود اختلاس و…نمی تواند توجیه قابل قبولی برای ولنگاریهای خلاف دین،اخلاق و ادب باشد

نظرات خوانندگان
 • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
 • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
 • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
 • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
 • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه