بایگانی

یادداشت

تاریخ انتشار : ۱۷ بهمن ۱۳۹۲-۱۰:۲۸ ق.ظ
کد خبر : 21409
نسخه چاپی نسخه چاپی
رهبری املشی درگفتگوبا 8دی نیوز

اعتبار اندک سبد کالا اقشار آسیب پذیر را از دریافت آن محروم کرد/ هدف اصلی دولت یک کمک خرجی به مردم بود

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس درباره توزیع سبد کالا و نارضایتی مردمی که از دریافت سبد کالا محروم شدند اظهارکرد: با توجه به اینکه برای سبد کالا اعتبار کمی در نظر گرفته شده است ناگزیر به تعداد کمی تعلق گرفته است.

محمد مهدی رهبری املشی، عضو کمسیون برنامه و بودجه مجلس در گفتگو با خبرنگار سرویس اقتصادی ۸دی نیوز درباره توزیع سبد کالا و نارضایتی مردمی که از دریافت سبد کالا محروم شدند اظهارکرد: با توجه به اینکه برای سبد کالا اعتبار کمی در نظر گرفته شده است ناگزیر به تعداد کمی تعلق گرفته است.

نماینده مردم رودسرو املش در مجلس اعتبار منظور شده برای سبد کالا را ۲هزار میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: این میزان مبلغ در دو مرحله هر بار هزار میلیارد در قالب سبد کالا توزیع میشود ،بنابراین گستره کمتری را شامل شده است.

وی با اشاره به اعتراضات مردمی مبنی بر تعلق سبد کالا به کارمندان بیان کرد: کارکنان معمولا در آخر سال کالاهایی را از دولت دریافت می کردند که این امر عموم مردم را شامل نمی شد.

رهبری املشی با تاکید بر اینکه کمیته امداد و بهزیستی در این طرح گنجانده شده اند اظهار کرد: ما معتقد بودیم که اقشار روستایی و آسیب پذیر هم باید در این طرح قرار گیرند اما این امر نیازمند اعتبار بیشتری بود.

وی با بیان اینکه یارانه ها با ۴هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار و پرداخت ۴۵ هزار تومانی عامه مردم را شامل شد گفت: مبلغ سبد کالا ۱۰۰ هزارتومان و اعتبار هر مرحله آن هزار میلیارد یعنی یک چهارم مبلغ یارانه هاست.

نماینده مردم رودسر در مجلس با بیان اینکه مجلس در رابطه با سبد کالا به دولت تذکر داد، در ادامه با اشاره به خواسته مردمی مبنی بر دریافت وجه نقد به جای کالا گفت: کالا دادن از لحاظ اقتصادی تورم کمتری را ایجاد می کند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس دادن وجه را دامن زدن بر تورم دانست و افزود: وجه نقد تقاضا را به سمت کالاهای مصرفی که مورد نیاز کمتری است می برد بنابراین جایگرینی کالا از لحاظ اقتصادی بهتر است.

وی با تاکید بر اینکه دادن سبد کالا فقر پروری نیست گفت: این اقدام دولت کمک هزینه ای است و اشکالی ندارد.

وی تصریح کرد: هدف اصلی دولت یک کمک خرجی به مردم بود نه اینکه کمک بادوام و یا فوق العاده ای باشد.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس تاکید کرد: انتظار مردم این بود که دراین طرح روستاییان و کشاورزان اولویت بیشتری داشته باشند.

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه