بایگانی

یادداشت

تاریخ انتشار : ۱۷ بهمن ۱۳۹۲-۹:۲۳ ق.ظ
کد خبر : 21372
نسخه چاپی نسخه چاپی

باور کنید دشمن وارد خانه مان شده، و در حال غارت است/ در حکایت اتفاقات این روزهای رشت

چقدر روزگار سختی شده؟! این رو نمیگم که ناامید بشید، یا منفی بافی کرده باشم، بلکه واقعا جای بسی شکر دارد که بعد از ۳۴ سال از عمر انقلاب، تمام دنیا به ایران توجه دارند . البته یک عده دنبال حذف و نابودی ایران و یک عده هم دنبال الگو گرفتن از ایران در همه […]

چقدر روزگار سختی شده؟! این رو نمیگم که ناامید بشید، یا منفی بافی کرده باشم، بلکه واقعا جای بسی شکر دارد که بعد از ۳۴ سال از عمر انقلاب، تمام دنیا به ایران توجه دارند . البته یک عده دنبال حذف و نابودی ایران و یک عده هم دنبال الگو گرفتن از ایران در همه ابعاد (از پیشرفت های علمی گرفته تا مبارزه با استکبار جهانی)

میگم روزگار سخت ، به این دلیل که دشمن خوب میدونه که باید از کدوم در وارد این خانه بشه، و راحت و بی دردسر به دزدی و غارت بپردازه، و کسی هم مزاحمش
نشه.

درد اینه که بعضی از بچه های  همین خانه ، کمکش هم  بکنند.

یاد یک خاطره از دکتر صادق کوشکی افتادم که می گفت: زمان جنگ، تو یکی از عملیاتها زدیم به دشمن و مقداری هم پیشرفت کردیم تا رسیدیم به خاکریز دشمن و عراقیها هم مجبور به عقب نشینی شدند. وقتی هوا روشن شد، یکی  دوساعت بعد، عراقیها شروع کردند به پاتک زدن. طوریکه تمام منطقه رو شخم زدن. درد اینجا بود که توپخانه خودی هم شروع کرد به زدن همین نقطه. داد همه بچه ها در اومده بود. خلاصه با هزار مکافات و بدبختی تونستیم توپخانه خودمون رو متوجه کنیم که بابا، دیشب عملیات شده و ما هم خاکریز دشمن رو گرفتیم . تو رو خدا شما دیگه ما رو نزنید! (یعنی هم از دشمن میخوردیم، هم از خودی )

حالا حکایت این روزهای ماست!

اگه بخوام دشمنی های آمریکا رو علیه خودمدون بگم، قصه هفتاد من کاغذ میشه. از کودتای ۲۸مردادگرفته تا عملیات نظامی طبس، از کودتای نوژه تا تحمیل جنگ۸ساله، از بازیگری و نقش آفرینی اونا تو فتنه ۸۸ تا تروردانشمندان هسته ایی و …تحریم های اقتصادی ۳۰ساله هم که جای خود داره! و هزاران نمونه دیگه که ازحوصله خارجه. الآن هم چندسالی هست که با درگیرکردن  مسائلی (مثل هسته ایی و تحریم ها و…)  از درپشتی  (فرهنگی) وارد این خانه (ایران) شدند و با چند تاکتیک  دارند غیرت  و مذهب و هویت ما رو به غارت میبرند.

و باعث تاسف که بگم، بعضی از بچه های همین خانه ، بطور آگاهانه و  بعضی هم از سر غفلت به کمک اونها میرن.

خوب میدونیدکه مملکت ما خانواده محور هستش، اما الگوی زندگی در غرب، فرد محور.

اونا با ترویج برهنگی و…، و نمایش هزاران فیلم و سریال در این راستا در حال از هم گسیختن  بنیان خانواده هامون هستند.

خانه و خانواده که امن ترین مکان برای ما در خطرات اجتماعی، فرهنگی هست، متاسفانه متزلزل شده!

هیچ میدونید آمار طلاق در تهران به ۴۵درصد رسیده؟!

هیچ میدونیدتا سال ۸۲ بیشترین قتل های عمد در محله های جرم خیز بوده؟ امادر ۵ سال اخیر میان خانواده ها؟! آن هم بین زن و مردها؟ !که اکثراً انگیزشون، خیانت طرف بوده؟

آیا نباید به خودمون بیایم و اجازه ترویج  این  فرهنگ ها رو به کسی ندیم؟!

این  تأسف آور نیست که تو شهرمون علنی، یک شخصی به بهانه تبلیغ هتل خود، و با استفاده از خواننده زیر زمینی اقدام به درست کردن چندین کلیپ،که در خور شأن فرهنگ این مملکت  نیست، بکند؟! و بدلیل داشتن ثروت زیاد، به هیچ وجه هم نگران این کج دهنی، به مسئولین  و انقلاب نباشه؟!

آیا عادی سازی اینگونه مسائل، همان چیزی نیست که دشمن میخواهد؟!

یادم هست که چندین سال پیش در میدان شهرداری به بهانه نیمه شعبان جشنی برگزار شد که بعید بدونم خود امام زمان(عج) هم راضی بوده باشند. و بعد از مخالفت نیروهای ارزشی، خیلی ها خورده می گرفتند که مگر چه کار اشتباهی کردند؟ چرا جلوی شادی مردم را می گیرید؟

که ای کاش همان موقع مسئولین عزیز با برخورد قاطعانه خودشان نمی گذاشتند که کار به اینجا برسد.

دوستان، کسی  مخالف شادی و آزادی مردم نیست. اما باید کمی فکر کرد که چه عواملی باعث از هم پاشیدن  بنیان خانواده و بی هویتی افراد جامعه میشود؟ چطور میشود که  آرام آرام دست از آرمانهای مان برمیداریم و نسبت به آنها هیچ تعصبی نشان نمیدهیم؟ چه در مسائل فرهنگی و چه در مسائل اقتصادی، سیاسی، اجتماعی.

باور کنید که دشمن به راحتی و متاسفانه با کمک بعضی از فرزندان همین خانه (البته از سر غفلت) وارد خانه مان شده، و در حال غارت است.

امیدوارم مسئولین عزیز استانی با برخورد قاطعانه خود، جلوی عادی سازی فرهنگ بی بند و باری  و هنجارشکنی در اجتماع رو بگیرند و دل خانواده های شهدا و مردم را شاد و مسرور کنند.

و با برخورد با اینگونه ناهنجاریها دشمن را متوجه بکنند که در این استان کسی برای باز کردن در پشتی این خانه به کمک آنها نمی رود، حتی از سر غفلت !

«والعاقبه للمتقین»

حامد کوچک زاده

۱۱ ديدگاه

 1. قدسیان گفت:

  احسنت
  بسیار مطلب خوبی بود
  خدا خیرت دهد

 2. عبدالله گفت:

  آقای کوچک زاده حرف شما درست ولی رسانه سیمای استان شما چیزی برای ارائه داره
  خوده همین سیما با کبری ۱۱ معروفه
  توی این استان چه این دوم خردادیا چه این اصولگراها بودن هیچکدوم به […] عمل نکردن
  بچه های اررزشی تو هم همش داره از نهادهای انقلابی کشور چوب میخوره
  رسانه مهمه ولی چیزی در چنته باید برای عرضه داشته باشی که نداریم

 3. فرهنگی باز نشسته گفت:

  سلام حامد جان مطالب جالبی گفتی ولی چیز جدیدی نیست که کسی آن را نداند .بحث سر این است که راهکار شما در فضایی که از بی بزرگتری رنج می بریم چیست؟مگر این آمار و ارقام را کسانی که باید یدانند نمی دانند؟ بهتر و دقیق تر از من و شما می دانند ولی متاسفانه ما عملی نمی بینیم چون خودشان درگیر مسایل دیگری هستند و اصلا اینها برایشان اولویت ندارد.

 4. مهدی گفت:

  دمت گرم حامدجان گل کاشتی

  • عبدالله احمدی گفت:

   سلام بر همه
   احسنت برشما داداش عزیز
   کار فرهنگی از همین جا شروع میشه تا به عمل برسه
   اونایی که عمل از شما میخوان بدونن که باید با نقد نسبت به مسئولین درخوابه زمستانی رفته شروع کنن
   یک دست که صدا نداره

 5. ضامن گفت:

  سلام حاج حامدمطلبت خوب بود ولی گوشمون از این حرفها پره الان دیگه وقت حرف زدن نیست وقت کار عملیه بیاید دست به دست هم بدیم یک کاری بکنیم وگرنه وقتی میشه که فقط باید ببینیم و حرف هم نتونیم بزنیم حتی تو سایت ها

 6. حاج حسین گفت:

  سلام آقا حامد عزیز با شما موافقم، مطلب بسیار خوب و ارزشی بود دورود برتو درپناه حق یاعلی مدد.

 7. آرمان احمدی گفت:

  احسنت برادر خدا خیرت بده

 8. سجاد گفت:

  طَلَبُ التَّعاوُنِ عَلی إقامَهِ الحَقِّ دِیانَهٌ و أمانَهٌ
  امام علی – علیه السلام فرمودند: درخواست همکاری برای برپا کردن حق، نشانه دیانت و امانت (داری) است.
  داداش حامد:مطلبت جامع بود و درد دل همه کسانیکه دلشون برای خون اون جوونایی که بخاطر حفظ ارزش ها رفتن و جونشون رو گذاشتن میسوزه.و آتیش میگیرن وقتی که میبینن یه عده دارن پا میزارن رو خون اون بچه ها وبا نردبان خون اونا دارن مثل قارچ رشد میکنن و یادشون رفته که قبل انقلاب چوپان بودن و اگه برکت خون این شهدا نبود معلوم نیست چطور دارای مناصب مدیریتی و پولهای نامعلوم میشد.
  اما راهکار فقط برگشتن رفقای حزب اللهی به صفا و صمیمیت بچه های دوران جنگه که ما ندیدیمشون اما رسم همدلیشون دیدیم و شنیدیم
  کاش اختلافات رو کنار بزاریم و همه یک دست باشیم برای اینکه بیشتر از این حسرت نحوریم ونسوزیم
  سجاد

 9. مدبر و امیدوار گفت:

  شما چرا باز کاسه ی داغتر از آش شدی. بابا حرف من یک کلامه. احترام به خواسته و نظر اکثریت که همون دموکراسیه. اینو قبول دارید یا نه؟ اگه دارید که خب پس لطفا به نظر ۱۸ میلیون احترام بذارید. اگه نه هم که خود دانید.

 10. یه لنگرودی گفت:

  سلام. آقای کوچک زاده خودت هم فکر میکردی در سال ۹۵ شهید بشی؟ نوشته ات را تا آخر خواندم. مرد تویی داداش رفتی جلوی داعش وایسادی. به عنوان یه هم استانی بهت افتخار میکنم. یکی مثل تو میره واسه دفاع از دین و ناموس، یکسری هم داخل کشور سوء استفاده میکنن. داداش یکی دوبار از نزدیک دیدمت. تو کارهای مذهبی به ویژه کار واسه شهدا فوق العاده بودی.داداش من به پاس شهادت حداقل قول میدم ارزش هارو حفظ کنم.
  خدا بیامرزدت.

نظرات خوانندگان
 • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
 • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
 • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
 • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
 • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه