بایگانی

یادداشت

تاریخ انتشار : ۱۶ بهمن ۱۳۹۲-۱۲:۲۸ ب.ظ
کد خبر : 21208
نسخه چاپی نسخه چاپی
وضعیت نابسامان سبد کالا

سرنوشت سبدی که باسوادها توزیع کردند

قطعاً توزیع سبد کالا میان مردم در دست دولت با سوادن است که نتایج آن ۲ کشته و یک مصدوم بود؛ در حالی‌که بسیاری از مردم نیازمند از جامعه هدف سبد کالا حذف شدند و به جای آن بسیاری از مسئولین مشمول دریافت سبد کالا قرار گرفتند.

به گزارش ۸دی نیوز به نقل از دانا، روز گذشته روز بسیار پرکاری برای دولت یازدهم بود؛ دولت مردان هر کدام به طور مجزا در هر نقطه ای به بهانه انتقاد از منتقدین خود، منتقدین سبد کالا و توافقنامه ژنو را به ترتیب حسود و بی سواد عنوان کردند.

روز گذشته در دانشگاه تهران رئیس جمهور با اشاره به برخی انتقادات از توافق ژنو گفت: چرا فقط یک عده معدود کم سواد از جای خاص تغذیه می شوند باید از توافق ژنو حرف بزنند، اما اساتید دانشگاه های ما خاموش اند و درباره این اتفاق بزرگ بین المللی حرف نمی زنند؟ چرا با مردم همراه نمی شوید؟

همچنین اسحاق جهانگیری به عنوان مشاور رئیس جمهور مبنی بر اینکه مخالفت هایی که در این زمینه انجام می‌شود از روی حسادت است، واکنش های زیادی به همراه داشت.

آنچه که مسلم است انتقاد از توافق ژنو در کشور توسط بسیاری از اساتید دانشگاه نیز انجام شد؛ اساتیدی که در حوزه سیاست، بین الملل و حقوق سر رشته داشتند، این توافقنامه را از جهات مختلف بررسی و نقد کردند.

اکنون این سوال مطح می شود که چرا دولت اساتید منتقد خود را بی سواد و اساتید همراه خود را با سواد می داند؟

گلایه های دولت از اساتید چقدر صحیح است؟ در حالی که روز گذشته نیز تعدادی از اساتید دانشگاه های شیراز در خصوص عملکرد دولت در توزیع سبد کالا به وی نامه نوشته و از انتقاد کرده اند.

با توجه این اظهارات رئیس جمهور در خصوص بی سوادی منتقدین این سوال مطرح می شود که آیا تمام عملکرد دولت بر محور حساب و کتاب می چرخد؟

قطعاً توزیع سبد کالا میان مردم در دست دولت با سوادن است که نتایج آن ۲ کشته و یک مصدوم بود؛ در حالی‌که بسیاری از مردم نیازمند از جامعه هدف سبد کالا حذف شدند و به جای آن بسیاری از مسئولین مشمول دریافت سبد کالا قرار گرفتند.

آنچه که مسلم است روند توهین به جامعه از ابتدای دولت با توهین های گسترده مشاورین رئیس جمهور شروع شد که در برخی موارد اعتراضات گسترده مردم را هم به دنبال داشت.

امروز در این راستا خود رئیس جمهور پیشتاز توهین به منتقدین خود شدند؛ این در حالی بود که روحانی بار ها بر آزادی بیان تأکید کرده بود و از همه خواسته بود تا به فضای نقد وارد شوند.

کلمات کلیدی :
نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه