تاریخ انتشار : ۴ شهریور ۱۳۹۲-۱۰:۴۷ ق.ظ
کد خبر : 211
نسخه چاپی نسخه چاپی
آخرین شنیده ها؛

ولایتی به شورای عالی امنیت ملی می رود؟

برخی تحلیلگران می گویند فعال شدن علی اکبر ولایتی در موضوع هسته ای و مصاحبه هفته گذشته وی با خبرگزاری آسوشیتدپرس که در آن از «منعطف تر» شدن ایران خبر داده بود، این سناریو را تقویت کرده است که شاید علی اکبر ولایتی راهی دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی شود و مسئولیت پرونده هسته ای همچنان در دبیرخانه این شورا باقی بماند.

به گزارش ۸دی، فعال شدن علی اکبر ولایتی در موضوع هسته ای و مصاحبه هفته گذشته وی با خبرگزاری آسوشیتدپرس که در آن از «منعطف تر» شدن ایران خبر داده بود، این سناریو را تقویت کرده است که شاید علی اکبر ولایتی راهی دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی شود.

ایران هسته‌ای نوشت؛ تعیین مسئول پرونده هسته ای در دولت روحانی و همچنین تعیین کسی که مذاکرات را رهبری خواهد کرد (و تعیین اینکه این دو مسئولیت را یک نفر بر عهده خواهد گرفت یا هر کدام به دوش فردی خاص گذاشته می شود) ظاهرا در دولت آقای روحانی به یک معضل تبدیل شده است.

در حالی که هفته گذشته خبرها از نهای شدن انتصاب محمد شریعتمداری به عنوان دبیر شورای عالی امنیت ملی حکایت داشت، محمد رضا صادق مشاور رییس جمهور این خبرها را گمانه زنی خواهند و اعلام کرد که رییس جمهور تا کنون در این باره با هیچ کس طرح موضوع نکرده است.

ضمن اینکه هنوز هیچ خبری از انتصاب محمد شریعتمداری به این سمت در دست نیست و حتی مقدمه چینی های معمول نیز در این باره انجام نشده است.

از سوی دیگر، آنچنان که محد جواد ظریف وزیر خارجه دولت یازدهم گفته است هنوز آقای روحانی انتقال مدیریت پرونده هسته ای ایران به وزارت خارجه را به این وزارتخانه ابلاغ نکرده است.

ظریف در یک برنامه تلویزیونی گفت که تکلیف موضوع مدیریت پرونده هسته ای ظرف یکی دو هفته آینده و زمانی روشن خواهد شد که دبیر شورای عالی امنیت ملی معین شده باشد.

در همین حال، برخی تحلیلگران می گویند فعال شدن علی اکبر ولایتی در موضوع هسته ای و مصاحبه هفته گذشته وی با خبرگزاری آسوشیتدپرس که در آن از «منعطف تر» شدن ایران خبر داده بود، این سناریو را تقویت کرده است که شاید علی اکبر ولایتی راهی دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی شود و مسئولیت پرونده هسته ای همچنان در دبیرخانه این شورا باقی بماند.

در این صورت و با توجه به روابط نزدیک ولایتی و ظریف، ظریف می تواند عهده دارد مذاکرات باشد اما مسئولیت پرونده هسته ای با ولایتی خواهد بود.

منبع: تابناک

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه