تاریخ انتشار : ۱۴ بهمن ۱۳۹۲-۵:۰۰ ب.ظ
کد خبر : 20868
نسخه چاپی نسخه چاپی
بیان در بروزرسانی خود نوشت:

انقلاب اسلامی، ضرورت تداوم، موانع تداوم

پیروزی انقلاب اسلامی درسال۱۳۵۷آغاز تحولات عمیق تری بود که درایران وبعدها درسایر کشورهای اسلامی وحتی غیر اسلامی محقق شد. نقطه عطف این تغییر، وقوع انقلاب به نام خدا و به نام اسلام بود.

به گزارش سرویس وبلاگستان ۸دی، بیان در بروزرسانی خود نوشت:

پیروزی انقلاب اسلامی درسال ۱۳۵۷ آغاز تحولات عمیق تری بود که درایران وبعدها درسایر کشورهای اسلامی و حتی غیر اسلامی محقق شد. نقطه عطف این تغییر، وقوع انقلاب به نام خدا و به نام اسلام بود. در قرن بیستم که قرن پایان دینداری و معنویت نام گرفته بود وقوع انقلاب اسلامی افکار و نگاه ها را به سمت خود جلب نمود و بیانگر آن شد که حتی می توان درظلمت و گمراهی قرن بیستم که قرن سیطره ایسم ها و تئوری های بشری بود، از حاکمیت خداسخن گفت و حکومت الهی را مستقرنمود. نفس این حادثه خود بزرگ بود و البته موجب تغییرات اساسی نیز گردید که موضوع سخن این یادداشت نیست. این یادداشت اصل تداوم انقلاب را موضوعی پذیرفته شده می پنداردوبنادارد عوامل تداوم انقلاب را مورد بررسی قرار دهد.

قطعا درهر پدیده ای عوامل “مُحدثِه” میتوانند عوامل”مُبقیِه” نیز باشند. در انقلاب اسلامی ایران میتوان سه عامل مهم و برجسته؛ رهبری- مردم و تئوری(دین اسلام) را مشاهده نمود. پیوند بین این سه عامل پیروزی انقلاب اسلامی را موجب شد.

پس می توان تداوم انقلاب اسلامی را نیز درپیوند منطقی این سه عامل وحرکت صحیح آهریک از آن ها برمدار تعیین شده دانست. هر چند تلاش های فراوان برای قطع اتصال این سه عامل نتوانسته تاکنون آن ها را ازهم جداکند اما نمیتوان از وجود برخی موانع برای پیشرفت سریع حرکت انقلاب اسلامی درطی مراحل خود چشم پوشی نمود. بدون تردید یکی از انحرافات موجود، تقلیل اهداف برخاسته از تئوری انقلاب(اسلام) است. همچنانکه کلمه توحید دراسلام نفی الوهیت وربوبیت و موثر ندانستن نیروهای غیر خدائی است پذیرش تئوری انقلاب اسلامی که وجه اجتماعی توحید فردی است نپذیرفتن ربوبیت و رد منشاء اثربودن قدرتهای شیطانی است. پذیرفتن تاثیر”کدخدا” و تلاش برای بهبود رابطه و ساختن با “کدخدا” از این ضعف اعتقادی ناشی میشود.همینطور اگر دیدگاهی مردم را فاقد صلاحیت برای دانستن بداند و آنان راصرفاً در شکل آرای انتخاباتی ببیند و نیمی از مردم را طرفدار بی قانونی و خشونت طلب و افراطی بداند و به اقشار مختلف مردم بصورت رسمی توهین روا دارد یکی دیگر از مصادیق انحراف و مانع تداوم انقلاب اسلامی به حساب می آید……و علی رغم انحرافت و کج فهمی ها و شیطنت ها، آنچه حقیقت دارد و در واقعیت صحنه رخ مینماید پیوند محکم رهبری و مردم حول محور اسلام ناب محمدی(ص) است که نوید بخش تداوم حرکت انقلاب اسلامی تا ظهور حضرت حجت(عج) خواهد بود. ان شاءالله

کلمات کلیدی : ،
نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه