تاریخ انتشار : ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۶-۱:۰۲ ب.ظ
کد خبر : 203008
نسخه چاپی نسخه چاپی
رئیس ستاد انتخابات گیلان:

روند برگزاری انتخابات الکترونیکی مطلوب است

رئیس ستاد انتخابات گیلان گفت: روند برگزاری انتخابات الکترونیکی در سطح استان از شرایط مطلوبی برخوردار است.

به گزارش ۸دی؛ محمد احمدی پور دقایقی پیش در گفتگوی زنده‌ی تلویزیونی از محل ستاد انتخابات استان به برگزاری انتخابات الکترونیکی در ۵ شهر گیلان اشاره و خاطر نشان کرد : بحمدا… روند برگزاری انتخابات الکترونیکی در  هشتپر، آستارا، بندرانزلی، لاهیجان و لنگرود از شرایط مطلوبی برخوردار است.

وی با بیان اینکه ۲۵۳ شعبه‌ی اخذ رأی الکترونیکی در ۵ شهر استان وجود دارد خاطر نشان کرد : تمامی روند برگزاری انتخابات در این شعب از اخذ رأی تا شمارش آراء به صورت الکترونیکی انجام می‌شود.

احمدی پور تأکید کرد : مردم قبل از حضور در پای صندوق‌های الکترونیکی با در دست داشتن کدهای داوطلبان مورد نظر در روند رأی گیری تسریع کنند.

وی با اشاره به شروع فرآیند رأی گیری براساس قانون از ساعت ۸ صبح امروز در سراسر استان افزود : همزمان با سراسر کشور روند اخذ آراء از مردم شریف گیلان در ۱۶ شهرستان، ۵۲ شهر و ۲ هزار و ۱۷۶ روستا در حال برگزاری است.

احمدی پور به وجود ۳ هزار و ۵ شعبه‌ی اخذ رأی در استان گیلان اشاره و خاطر نشان کرد : باتوجه به برگزاری همزمان ۲ انتخابات دوازدهمین دوره‌ی ریاست جمهوری و پنجمین دوره‌ی شوراهای اسلامی شهر و روستا تعداد ۶ هزار و ۱۰ صندوق اخذ رأی در شعب سراسر استان مستقر است.

وی با بیان اینکه خوشبختانه از ساعات اولیه‌ی شروع به رأی گیری مشارکت و حضور مردم به صورت گسترده و در صفوف طولانی شکل گرفته اظهار داشت : در سطح استان گیلان یک میلیون و ۸۸۹ هزار و ۶۵۵ نفر واجد شرایط شرکت در انتخابات هستند که از این تعداد ۴۱ هزار و۶ ۶ نفر رأی اولی هستند.

رییس ستاد انتخابات گیلان خواستار حضور مردم در ساعات اولیه‌ی رأی گیری در شعب اخذ رأی شد و گفت : مردم حضور خود در پای صندوق‌های رأی را به ساعات پایان موکول نکنند.

وی به ازدحام مردم در پای صندوق‌های رأی بر اساس گزارشات واصله اشاره و خاطر نشان کرد : انتظار ما بر این است تا مردم در انتخابات ریاست جمهوری که تصمیم‌گیری برای سطح کلان ملی و بین‌المللی است و همچنین شوراهای شهر و روستا که برای تصمیم‌گیری‌های محلی است حضوری گسترده داشته باشند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان افزود : گیلان همانطوریکه در مقاطع مختلف به عنوان استان اولی‌ها زبان زد است در ۲ انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا نیز باید حضور و مشارکت حداکثری خود را در معرض دید قرار دهند.

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه