بایگانی

یادداشت

تاریخ انتشار : ۱۵ بهمن ۱۳۹۲-۱:۰۴ ب.ظ
کد خبر : 20078
نسخه چاپی نسخه چاپی

۲afm در رشت چه میکند!!!

از اونجایی که خیلی ادبی نوشتن بلد نیستیم و این افتخار نیست و از اونجایی که خیلی هم اعصاب نداریم و اتفاقا این هم اصلا افتخار نیست میریم سر اصل مطلب! چند روز پیش خبری در فضای مجازی پخش شد مبنی بر تولید کلیپ غیراخلاقی خواننده ی زیرزمینی در رشت. خبر پخش شد و انصار […]

از اونجایی که خیلی ادبی نوشتن بلد نیستیم و این افتخار نیست و از اونجایی که خیلی هم اعصاب نداریم و اتفاقا این هم اصلا افتخار نیست میریم سر اصل مطلب! چند روز پیش خبری در فضای مجازی پخش شد مبنی بر تولید کلیپ غیراخلاقی خواننده ی زیرزمینی در رشت. خبر پخش شد و انصار و حزب الله و فعالان فرهنگی واکنش هایی به صورت کامنت و … نشون دادن. اخیرا هم خوندیم و شنیدیدم که با پیگیری فرماندار رشت، فرد متخلف هتل به دادسرا احضار شده. خوب این خوبه اما اینکه یکی دو هفته ی دیگه اهمیت این نوع مسائل و مشکلات فراموش میشه اصلا خوب نیست! راستش این جور مسائل، اتفاقات ساده ای نیستن که بشه راحت از کنارشون گذشت و به قول یارو گفتنی اونایی که  فکر میکنن با دادگاهی شدن امثال این یارو دیگه همه ی مشکلات حل میشه مشخصا در اشتباهن! و باز به قول یارو گفتنی آخه یه شبه که نمیشه نسبت به حیا و عفت و ناموس و غیرت و دین و … بی تفاوت شد و از این کلیپ ها ساخت که! البته اون یارو گفتنیه میگه اینا و ما میگیم که! باید عمیق تر نگاه کرد به اینا!

Capture

خیلی جالبه که شبیه همچین موردی قبلا هم در تالار عروسی پامچال صومعه سرا تکرار شده بود و اونجوری که نقل شده، افراد شرکت­ کننده در پارتی اکثرا از دانشگاه های لاهیجان، شهرهای استان و در مواردی از استان های مجاور بودن،  با هم از طریق فیس بوک قرار گذاشته بودن و در حالت مستی و نیمه عریان دستگیر شدن که اتفاقا خیلیاشون هم بعد از تعهد دادن در دادگاه آزاد میشن! ما موندیم این دستگاه های امنیتی فقط بلدن ما رو بپائن؟! بگذریم!

حالا اگر به این کلیپی که دردسر ساز شد و متاسفانه همین الان هم تو سایت آپارات بارها و بارها آپلود شده و کسی پیگیرش نیست، بیشتر دقت کنیم متوجه نکات ظریف تری میشیم. توصیه به دیدنش نمی کنیم اما در این کلیپ چند صحنه هست که مربوط به فرار اون خواننده­ از تیمارستانه. در مورد لوکیشن اون تیمارستان نظرات مختلفی داده شد. عده ای گفتن در صومعه سرا فیلم برداری شده، عده ای گفتن اونجا خود هتل کادوسه و عده ای هم گفتن جایی در انزلیه. خوب در این مورد نمیشه خیلی قاطعانه حرف زد چون اطلاعات دقیقی در دسترس نیست اما چیزی که میشه ازش مطمئن بود اینه که این لوکیشن هرجایی که باشه مطمئنا تو همین استان گیلانه و همین جا فیلم برداری شده. حالا اگر این موضوع صحت داشته باشه که داره، با توجه به موارد مشابه قبلی مقداری شک و شبهه بوجود میاد و آدم به این فکر میفته که نکنه دست های پشت پرده­ ای که دارن برای ترویج بی بند و باری در کشور تلاش میکنن در گیلان آدم هایی دارن و از طریق این آدم ها عمدا همچین حرمت شکنی هایی میکنن؟!!!

Capture

سوالات و شبهات عمیق تری که مطرح میشه اینه که چرا با وجود این همه جا در این کشور پهناور، دست های پشت پرده باید رو استانی که اتفاقا در تاریخ خودش افراد غیوری مثل میرزا رو داشته انقدر سرمایه گذاری کنن؟ اینا رو که جمع بزنیم با جریان کلی تری که سعی داره گیلک ها رو به بی غیرتی، اصفهانی ها رو، ترک ها رو، لر­ها رو، قزوینی ها رو، مشهدی ها و اقوام مختلف ایران رو هر کدومو به یه چیزی مشهور کنه، اوضاع مشکوک تر میشه و البته بهتره در این موارد به استاد آنتی ماسون مراجعه کنیم! سوالات عمیق تر دیگری هم مطرح میشه. اینکه آیا واقعا کار با یکی دو تا بگیر و ببند درست میشه؟ اینکه واقعا چرا هم سن و سالامون که دارن تو همین شهرها کنارمون زندگی میکنن و اتفاقا مسلمون هم هستن به این روز میفتن و تو پارتی ها دستگیر میشن؟ اینکه آیا صحت داره که گفته میشه بهایی ها رشت رو برای فعالیت گسترده ی خودشون انتخاب کردن؟ اینکه چرا رشت رو فضای امنی برای خودشون دیدن؟ اینکه آیا مسیحی شدن حدود چهارصد و اندی نفر از جوونای رشتی صحت داره؟ اینکه آیا ماهواره ها و فضای مجازی در تغییر ذائقه ی مردم نقش داشته؟ و اینکه نقش مسئولین این وسط چیه و اصلا چطوری می تونن ایفای نقش کنن؟

با این مساله که غرب و تفکر غربی بعد از ورود به معماری و بانکداری و دانشگاه و لباس و تفکر و … کم کم داره تو شهرهامون پایگاه­های اجتماعی فیزیکی و نه مجازی ایجاد میکنه و بعد از اینکه ماهیت انفرادی جوونامونو عوض کرد اونا رو دور هم جمع میکنه و دنبال تغییر ماهیت اجتماعیشونه باید چیکار کنیم؟ اینکه از اون ور دنیا میاد همین اجتماعات کوچیکی رو که موفق به ایجادشون شده رو تو شبکه هاش نشون میده و میگه ما از اینا حمایت میکنیمو باید کجای دلمون جا بدیم؟ چرا فقط وقتی کار به عرصه های اجتماعی میکشه متوجه خطر میشیم و وقتی تغییر ماهیت انفرادی رو دنبال میکنن خیلی اهمیت نمیدیم؟

سوالات که به اینجا میرسه آدم با خودش فکر میکنه آیا واقعا پیدا کردن جواب همه ی این سوالا با ماست و اینکه آیا روزی خواهد رسید که جمعی در تگزاس هیئت سینه زنی داشته باشند و ما آنها را در Press TV نشان دهیم و بگوییم از اینها حمایت می­کنیم؟

۷ ديدگاه

 1. حسین گفت:

  سلام
  متاسفانه همیشه در جامعه ی ما مد شده تا هر وقت بخواهیم کسی را نابود کنیم از الفاظی مثل ما مردم با غیرت ، یا امت اسلامی و از این حرفها استفاده کنیم . آرمین زارعی هم می تواند مانند هر شخص دیگری در کشورش آزادانه زندگی و فعالیت کند .اینکه برخی ، محدودیتهای عجیبی را گذاشته اند جای تاسف هست . رضا صادقی (خواننده) در حمایت از خوانندگان زیر زمینی گفته : اینها هم جوونای وطن ما هستند کاش اجازه داشتند تا از زیر زمین به روی زمین بیایند .

  • حمید گفت:

   آیا ما گفتیم باید نابود شود؟ آیا شما می گویید نباید نابود شود؟ آیا رضا صادقی معیار است؟ تعریف شما از آزادی چیست؟ آیا بی غیرت بودن کار خوبیست؟ تعریف ما از غیرت چیست؟

 2. علی گفت:

  بابا دست بردارید از سر اینا دیگه. یارو یه غلطی کرد. یه شکری خورد. وا بدید دیگه. فهمیدیم با غیرتید.

 3. مهدی گفت:

  مشکل اینها نیست مشکل بیکاری جوانها هست بلامیسر

 4. م م گفت:

  برای دوستانی که اینجا نظر گذاشتن متاسفم این بنده خدا داره میگه دشمن داره رو تک تک ما کار میکنه تا به اهداف شیطانی خودش یعنی نابودی حق وحقیقت برسه و این آقای ۲afm وامثال اینها هم با ترویج کاباره وبی بندوباری و بی غیرتی دارن تو این مسیر قدم برمیدارن بعد شما چی میگید

 5. مدبر و امیدوار گفت:

  خب وقتی اکثریت جوانان مملکت این آقا رو دوست دارند خب شماهم کوتاه بیاید دیگه. ببینید این کلیپ چقدر تو فیس بوک و آپارات و… لایک خورده. خب نشون میده که طرفداراش خیلی زیادن. بیشمار

 6. بچه شهر رضا گفت:

  جناب مدبر! بهتره یکم عمیق تر نگاه کنید. واقعا این گزاره رو از کجا میاریم که وقتی همه میگن یه چیزی خوبه یعنی اون چیز واقعا خوبه؟ اومدیم ذائقه ی مردم در اثر عواملی تغییر کرد و مثلا روزی رسید که آدما در اثر تغییر ذائقه شون کشتن همدیگه رو هنجار تلقی کردن یا مثلا مثل قوم لوط رفتار کردن اون وقت باید بگیم اعمالی که انجام میدن چون طرفداران زیادی داره درست و قابل قبوله؟

نظرات خوانندگان
 • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
 • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
 • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
 • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
 • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه