تاریخ انتشار : ۸ بهمن ۱۳۹۲-۱۱:۱۸ ق.ظ
کد خبر : 19811
نسخه چاپی نسخه چاپی

آتش خیابان جمهوری، گلوله توپخانه تندروهای اصلاحات بر سر قالیباف

چند روز پیش خبری منتشر شد مبنی بر آتش گرفتن یک کارگاه که در اثر آن دو نفر از هموطنان عزیزمان جان خود را از دست دادند ، علت فوت آنها نیز کمبود امکانات آتش نشانی برای نجات آنها گزارش شد. در گیر و دار پیگیری ماجرا بودم که ناگهان با خبری عجیب مواجه شدم […]

چند روز پیش خبری منتشر شد مبنی بر آتش گرفتن یک کارگاه که در اثر آن دو نفر از هموطنان عزیزمان جان خود را از دست دادند ، علت فوت آنها نیز کمبود امکانات آتش نشانی برای نجات آنها گزارش شد.

در گیر و دار پیگیری ماجرا بودم که ناگهان با خبری عجیب مواجه شدم که یکی از اعضای شورای شهر تهران خواستار استعفای آقای قالیباف شده است ، به محض خواندن خبر به شدت ناراحت شدم ، زود قضاوت نکنید بنده از طرفداران آقای قالیباف نیستم و حتی با مواضع ایشان در زمان انتخابات مشکل دارم اما ناراحت شدم چون یاد سریالی افتادم که اخیرا از یکی از شبکه های آمریکایی پخش میشود تحت عنوان house of cards  .

می پرسید چرا ناراحت شدم ؟ زیرا:

قصه این سریال حول محور اتفاقات سیاسی درون آمریکا می چرخد و همچنان که از نام آن پیداست کاخ سفید (white house) را به خانه ی کارتها تشبیه کرده است. به هر حال این سریال به خوبی رقابت های سیاسی درون کاخ سفید و آمریکا را به تصویر کشیده است. جالب اینجاست که بازیگر اصلی از مجروح شدن یک کودک مدرسه ای به عنوان یک برگ برنده استفاده میکند و بالاخره در پایان داستان می تواند حزب رقیب را راضی به تصویب لایحه مطلوب خود در حوزه آموزش و پرورش گرداند که البته همه ی این تلاش ها برای تصویب لایحه ، تلاشی در جهت انتقام از حزب مخالف بود که مانع از این شده بود که مهره حزب رقیب در مسند وزارت خارجه آمریکا بنشیند.

حال شباهت این داستان با عمل عضو اصلاح طلب که خواستار استعفای آقای قالیباف شده بود را درک کردید. عضو اصلاح طلب دقیقا از یک حادثه دلخراش اجتماعی که طی آن دو نفر از هموطنان عزیزمان جان خود را از دست داده اند استفاده کرده و خواستار استعفای آقای قالیباف شده است.  اما با چه هدفی، او از چه چیزی ناراحت است ، آیا این عضو هم قصد انتقام دارد ؟

 طبق تحلیل بنده حقیر این عضو شورا سه هدف را مد نظر دارد:

 1. انتقام : زیرا آقای قالیباف با کنار زدن محسن هاشمی فرد مطلوب جریان حاکم بر کشور به مسند شهرداری رسیده است.
 2. اساسا حضور آقای قالیباف به عنوان یک اصولگرا در شهرداری تهران آن هم به عنوان شهردار برای جریان حاکم مضر است زیرا طبیعتا سیاستهای فرهنگی و اجتماعی ای که او اتخاذ می کند در تضاد با سیاستهای جریان حاکم است.
 3. آقای قالیباف اصلی ترین رقیب جریان حاکم در انتخابات ریاست جمهوری بود و البته احتمالا اصلی ترین رقیب در جریان انتخابات بعدی نیز خواهد بود اگر این روند شهردار بودن او ادامه یابد زیرا به این ترتیب تا انتخابات بعدی او همچنان در کانون توجهات قرار خواهد گرفت.

نکته منفی این ماجرا آن جاست که جان دو انسان وسیله بازی سیاستمداران ما شده است و این امر بسیار نگران کننده تر از مشکلات اقتصادی و فرهنگی بر سر راه نظام جمهوری اسلامی است زیرا همه این ها باید تحت مدیریت سیاسی همین سیاست مداران حل شود. راستی چقدر اسم محل کار نهاد ریاست جمهوری شبیه اسم بازی پاسور است : پاستور ، فقط یک ت اضافه دارد.

و باور کنید من طرفدار آقای قالیباف نیستم اما لازمه ی مردانگی این بود که حقیقت ماجرا را تا آنجایی که خودم می فهمم بیان کنم .

و کلام آخر اینکه توصیه ی برادرانه ی بنده ی حقیر به خانواده داغدار این دو عزیز آن است که بازی این دوستان را نخورند و پر کننده پازل آنها نباشند.

والسلام .

کلمات کلیدی :

۷ ديدگاه

 1. سید گفت:

  به نظرم متن خوب و منصفانه ای بود .
  این خیلی عالیه که جوانان دارای بصیرت و بینش سیاسی قوی در جامعه ما هستن .
  امیدوارم همیشه در مسیر حق قدم برداری و به این حرکت های نقادانه ولی همراه با بینش و بصیرت ادامه بدی .

 2. واویشکایی گفت:

  اون سریالی که گفتی صحنه نداشت؟

  • offline گفت:

   نه نداشت ، این سریال رو تو یکی از جلسات کلبه کرامت دیدم. جای شما خالی … خواستی میتونی یه سر بری تهران سر کلاس بشینی از این سریالا ببینی.

 3. امین گفت:

  خوشم می یاد که به اصولت پای بندی و مثل بعضی ها جزء حزب باد نیستی.آفرین

 4. رصدگر گفت:

  با انتخاب آقای چمران به عنوان رئیس عالی شورای کشور فتح سنگر به سنگر دوم خرداد بی نتیجه مانده است و این حرکات دستو پا زدن جبهه اصلاحات است برای رسیدن به قدرت

 5. ناشناس گفت:

  پس کی باید جواب این دو خانوادرو بده؟؟ اقای نویسنده که همه چیزو سیاسی می بینی

 6. علی گفت:

  جلسات روشنفکری ما داره به نتیجه میرسه وامین آقا در غالب یه مقاله نویس ظهور میکنه.
  فقط مراقب باش امین جان که بسیاری از حزب اللهی ها خصوصا مسئولینش یه خصوصیت خوب دارن واون هم تنها گذاشتن و زدن بچه هایی مثل ما موقع بحرانه.وقتی توی ۸دی مینویسی از طرف غیر حزب اللهی ها غیر خودی محسوب میشی ولی قدرتمندان حزب اللهی تو رو خودی محسوب نمیکنن چون توی نفرات دایره قدرت نیستی و خودت خوب میدونی که بیشتر از اونکه دعوا بر سر اسلام وحق باشه دعوا بر سر قدرته که تو نداری پس انگار نیستی .پس مراقب باش خودت مثل این جریان اخیر وسیله تقابلات سیاسی آقایون نشی.دعوای ما بر سر حق و اسلامه نه منافع فردی و منافع گروهی که به منافع فردی ختم میشه.

نظرات خوانندگان
 • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
 • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
 • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
 • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
 • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه