تاریخ انتشار : ۳۱ فروردین ۱۳۹۶-۱:۱۳ ب.ظ
کد خبر : 197428
نسخه چاپی نسخه چاپی
بی اخلاقی انتخاباتی قبل از شروع تبلیغات

تعداد سفرهای روحانی در فروردین ۹۶ هشت برابر شد!/ مردم چگونه تبلیغاتی نبودن سفرها را باور کنند؟!

با ورود حسن روحانی به شیراز، تعداد سفرهای او به استان های کشور در فروردین ماه سال ۹۶ و در آستانه انتخابات، به رقم بی سابقه ۸ سفر رسید.

به گزارش ۸دی، با ورود حسن روحانی به شیراز، تعداد سفرهای او به استان های کشور در فروردین ماه سال ۹۶ و در آستانه انتخابات، به رقم بی سابقه ۸ سفر رسید.

به گزارش صراط، ثبت این آمار در حالی است که روحانی در مدت مشابه در سال گذشته یعنی در فروردین ۹۵، فقط به دو استان سفر کرده بود که یکی از آنها هم به کیش بود نه مرکز استان هرمزگان! این یعنی سفرهای استانی روحانی بدون در نظر گرفتن سفر سال گذشته به کیش، در فروردین ۹۶ نسبت به فروردین ۹۵، هشت برابر شده است!

تعداد سفرهای روحانی در فروردین 96 هشت برابر شد!/ مردم چگونه تبلیغاتی نبودن سفرها را باور کنند؟!

روحانی از ابتدای فروردین به جز یک سفر خارجی به روسیه، تا کنون به خراسان جنوبی، کردستان، گیلان، سمنان، مازندران، بوشهر، آذربایجان شرقی و فارس سفر کرده است. بعید نیست همین روند و سرعت سفرها تا انتخابات یا دست کم تبلیغات انتخاباتی ادامه پیدا کند؛ تا کنون برنامه سفر به قزوین و کرمان نیز برای روزهای آینده به صورت قطعی اعلام شده است.

با این حال، دولت روحانی اعتقاد دارد نه تنها این سفرها انتخاباتی نیست بلکه رویه عادی دولت تلقی می شود. اکنون سوالی که مطرح است اینکه اگر این رویه دولت برای افتتاح پروژه ها، عادی است چرا در سال های گذشته این اتفاق رخ نداده بود. چرا سرعت سفرهای روحانی در آستانه انتخابات، به شکل حیرت آوری افزایش یافته است.

اینکه صداوسیما باید این سفرها و البته سخنرانی های روحانی را که در آن به انتخابات نیز نقبی می زند را پوشش دهد یا خیر، موضوع صحبت نیست. موضوع آن است که حتی با فرض مقدم بودن نقش روحانی به عنوان “رییس جمهور” بر نقش او به عنوان “کاندیدا” و توجیه پوشش این سفرهای تبلیغاتی، آیا این موضوع سوءاستفاده از فرصت و نوعی بی اخلاقی انتخاباتی نیست؟ چرا مردم باید باور کنند که ۸ سفر استانی در یک ماه برای روحانی ضروری بوده در حالی که در مدت ۴ سال گذشته، کل دولت ۳۳ سفر استانی – با همراهی وزرا نه سفرهای کوتاه به منظور شرکت در یک برنامه خاص – انجام داده است نه بیشتر؟

يک ديدگاه

  1. ناشناس گفت:

    واقعا لازم بود. افتتتتتتتتتتتتاح را گذاشتیم نزدیک انتخابات. علی برکت الله

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه