بایگانی

یادداشت

تاریخ انتشار : ۳۰ فروردین ۱۳۹۶-۲:۲۹ ب.ظ
کد خبر : 197245
نسخه چاپی نسخه چاپی
رئیس سازمان برنامه و بودجه گیلان مطرح کرد؛

تاکنون مشغول دسته بندی مشکلات بودیم، از امسال اجرایی می کنیم!/ برجام موجب شد فروش نفت قطع نشود

کیوان محمدی گفت: مشکلات کشور تحت عنوان برنامه ششم توسعه دسته‌بندی و تدوین شده است و از امسال اجرایی می‌شود.

به گزارش ۸دی، به نقل از ایلنا، کیوان محمدی در جلسه کمیته برنامه‌ریزی شهرستان تالش، درسخنانی به وظایف مسئولان اجرایی در قبال مردم اشاره کرد و گفت: ما مجموعه‌ای از مدیران این کشور هستیم که در سطوح میانی به پایین، اداره امور مردم به ما محول شده است. اگر خیریت و گشایشی در کار مردم در حال انجام است به حمد الله در آن نقش داریم و اگر خدای ناکرده ،کمبود و غفلتی وجود دارد، ما مدیران در آن بی تاثیر نبوده و نقش داریم.

وی با اشاره به بیان و طرح مشکلات از سوی مدیران افزود: به عنوان مدیر تنها وظیفه ما، طرح مشکل نیست بلکه حل آن دغدغه‌هاست. حل دغدغه‌ها بخشی از آن در دست مدیران استانی و بخش دیگر مربوط به مدیران استان نیست اما به عنوان یک شهروند می توانیم در سیاست های کلان کشور نقش ایفا کنیم.

وی با اشاره به بیان مشکلات مالی از سوی مدیران شهرستان تالش گفت: معضلاتی نیز مربوط به بخش برنامه‌ای وجود دارد و اگر در حال حاضر گشایشی از نظر مالی برای کشور حاصل شود برنامه‌های مطالعاتی در زمینه محیط زیستی، گردشگری و غیره در این شهرستان وجود ندارد.

محمدی با بیان ظرفیت های بالقوه شهرستان تالش اظهار کرد :این شهرستان دارای پتانسیل های مختلف در بخش گردشگری و تاریخی است که هویت این منطقه محسوب می شود و می توان با ایجاد هتل ها ؛ فضاهای اقامتی و تفریحی ،گردشگر را در این منطقه برای مدت کوتاهی جذب کرد و اسکان داد.

وی با اشاره به بودجه و درآمدهای کشور اضافه کرد : درصد بالایی از درآمدهای ما نفتی است.در سالهای اخیر به سمتی رفتیم که بتوانیم درآمدهای غیر نفتی را به وجود آوریم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه عنوان کرد: در طول مدتی که سازمان برنامه و بودجه دوباره احیا شده است، دریافتیم طی تعطیلی این سازمان، بودجه ها بدون برنامه پرداخت شده است .

وی عنوان کرد: اقتصاد دولتی فسادآور است و ربطی به جناح‌های مختلف ندارد. باید به بخش خصوصی خود اعتماد کنیم و این بخش خصوصی و سرمایه گذاری نیز نیازمند امنیت و آرامش است .سرمایه گذار به هیچ وجه حاضر نیست در جایی که احتمال ریسک و خطر بالا وجود دارد سرمایه گذاری کند.

وی با یادآوری موفقیت های حاصله از برجام اظهار کرد : کسانی که عنوان می کنند که برجام چه کرده است باید بدانند که یکی از نتایج برجام آنست که سبب شد که فروش نفت ما به طور کامل قطع نشود.

وی تصریح کرد:  اقتصاد کشور دچار نوسات اقتصادی شده بود. حال چگونه می‌شود اقتصاد کشور را ظرف یکی دوسال مناسب و اصلاح کرد؟ جناب دکتر روحانی ظرف ۱۰۰ روز توانست صورت مسئله را با دسته‌بندی مشکلات حل نماید. این مشکلات تحت عنوان برنامه ششم توسعه دسته‌بندی و تدوین شده است و از امسال اجرایی می‌شود. اما اجرایی شدن آن بدون سازماندهی قوی امکان پذیر نیست. بدین منظور بهره‌وری کارمندان و امکانات باید بالا برود تا امور بهتر انجام پذیرد.

محمدی خاطرنشان کرد: برای اصلاح کشور باید برنامه و سازماندهی نیروی انسانی، بهره‌وری و سرمایه‌گذاری داشته باشیم. در سطح عالی باید اعتماد دنیا را جلب کنیم که سرمایه گذاران خارجی را جذب کنیم.

وی تصریح کرد : باید تولید ثروت کنیم و امکانات مادی خوبی را برای نیروهای انسانی فراهم کنیم و به نیروها آموزش دهیم تا به روز باشند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه گیلان با اشاره به مباحث مطرح شده و درخواست بودجه برخی از مدیران شهری گفت: همه از سازمان برنامه و بودجه گیلان انتظار بودجه‌ریزی در سطح استان را دارند در حالی که بودجه‌ای که به استان اختصاص می‌یابد حدود ۵ در صد و مابقی در اختیار وزارتخانه‌هاست. علاوه بر این حدود ۳۰ درصد بودجه کل کشور در اختیار دولت است که حدود ۸۰ درصد آن صرف حقوق و مزایا و حدود ۲۰ درصد صرف امور عمرانی می‌شود.

محمّدی راه حل مسائل امور مربوط به توسعه و عمران و آبادانی را در افزایش بهره وری و درآمدها دانست و اضافه کرد: می‌باید با کمک و جذب سرمایه‌های گذاری بخش خصوصی در داخل وسرمایه‌گذاری خارجی برای افزایش درآمد کشور تلاش نماییم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان گیلان با اشاره نامگذاری سال جاری به نام “اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال” از سوی مقام معظم رهبری گفت: تولید و اشتغال بدون سرمایه‌گذاری امکان‌پذیر نیست. به عنوان یک نمونه، تجلی تحقق این موضوع را طی بازدید امروز از سایت پروش ماهیان خاویاری که سرمایه‌گذاری آن توسط بخش خصوصی بود  مشاهده کردیم. سرمایه‌گذار کار خود را ابتدا با تنها سه حوضچه آغاز کرد ولی ظرف ۱۰ سال به ۱۰۰۰ حوضچه افزایش داد و توانست در بخشی از اقتصاد موفق عمل نماید.

محمّدی ادامه داد: بخشی از امکانات مربوط به آموزش است چرا که دنیای امروز دنیای آموزش دایمی است. لذا باید کارمندان انواع دانش‌های بروز دنیا را کسب نمایند.

وی به ویژگی‌های منحصر به فرد و خدادادی منطقه تالش شامل کوه، جنگل و دریا اشاره کرد و افزود: منطقه تالش دست کمی از کشوری مانند سوئیس ندارد. منتها باید در جهت حفظ آن و بهره‌مندی از آن تلاش مضاعف داشته باشیم.  می‌توان در خط ساحلی با ایجاد مجموعه‌های گردشگری که تأثیر بسزایی در اشتغال دارند نهایت بهره را برد.

وی بار دیگر تأکید کرد: ما بعنوان مدیر اجرایی باید واقع بین و واقع نگر باشیم و امکانات دولت را در نظر بگیریم و بر اساس آن تصمیم بگیریم. لذا اگر می‌خواهیم از چر‌خه‌ای که در آن گرفتار شده ایم رهایی پیدا کنیم باید بخش خصوصی را فعال تقویت کنیم.

انتهای پیام/

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه