بایگانی

یادداشت

تاریخ انتشار : ۳۰ فروردین ۱۳۹۶-۱:۲۳ ب.ظ
کد خبر : 197214
نسخه چاپی نسخه چاپی
کوچکی‌نژاد مطرح کرد:

اقدام فوری مجلس در راستای استخدام ۱۰هزار نیروی حق‌ التدریس/ شیب تند بازنشستگی در آموزش و پرورش

نماینده مجلس تصویب یک فوریت طرح استخدام معلمان حق‌التدریسی را اقدامی در راستای شیب تند بازنشستگی آموزش و پرورش عنوان کرد.

به گزارش ۸دی، جبار کوچکی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به تصویب یک فوریت طرح تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق‌التدریسی و آموزش‌یاران نهضت سوادآموزی وزارت آموزش و پرورش در صحن علنی مجلس، گفت: در گذشته قانونی مبنی براینکه آموزش و پرورش باید با نیروهای خود -که در قالب خرید خدمات با آن همکاری داشته- قرارداد حق‌التدریس منعقد و درصورت امکان استخدام کند، مصوب شده است اما از جمعیت ۳۰هزار نفره این نیروها هنوز ۱۰هزار نفر حق‌التدریسی نشده‌اند به همین دلیل برای موظف کردن دولت به استخدام آن‌ها طرحی با یک فوریت در مجلس تصویب شد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با توجه به شیب تند بازنشستگی در آموزش و پرورش و خروج بیش از ۴۰۰هزار نفر نیرو از این وزارتخانه طی چند سال آینده باید نیروهای غیررسمی با سال‌ها تجربه کار به مرور جذب شوند اما متاسفانه آموزش و پرورش اراده‌ای برای جذب این نیروها نداشته و با برگزاری آزمون آزاد، جمعی را که تاکنون تجربه کار آموزشی نداشته‌اند، استخدام کرده است.

وی با تاکید بر ضرورت تعیین تکلیف وضعیت این نیروها، افزود: آموزش و پرورش باید این نیروها را پس از گذراندن دوره‌های آموزشی بدون نیاز به شرکت در آزمون استخدامی به استخدام درآورد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس همچنین افزود: معلمان حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی با مشکلات عدیده‌ای دست و پنجه نرم می‌کنند درحالی که نقشی حیاتی در تغییر وضعیت فرهنگی جامعه و گسترش سوادآموزی در مناطق کمتر توسعه یافته داشته اما در شرایط سختی این مهم را تحقق می‌بخشند.

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه