تاریخ انتشار : ۲۷ فروردین ۱۳۹۶-۸:۵۸ ق.ظ
کد خبر : 196487
نسخه چاپی نسخه چاپی
رئیس مجمع نمایندگان گیلان در گفتگو با 8دی:

خواستار افزایش ۱۲ درصدی قیمت برگ سبز چای هستیم/ چای سال ۹۵ در کارخانجات بلاتکلیف مانده است

رئیس مجمع نمایندگان گیلان به ارائه گزارش عملی دولت تاکید کرد و گفت: خواستار افزایش ۱۲ درصدی قیمت برگ سبز چای از شورای اقتصاد هستیم.

اسدالله عباسی در گفتگو با خبرنگار ۸دی، با بیان اینکه باید دولت توجه بیشتری به صنعت چای داشته باشد، اظهار داشت: از سال ۹۵ چای تولید شده و در انبارهای کارخانجات ما موجود است و هنوز تعیین و تکلیف نشده است.

وی با بیان اینکه نرخ خرید تضمین برگ سبز چای پایین است، افزود: ما درخواست داشتیم تا وزیر جهاد کشاورزی بعنوان متولی این امر در شورای اقتصاد پیگیری کنند تا قیمت چای تغییر کند.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ما پیشنهاد افزایش ۱۲ درصدی قیمت چای را اعلام کرده ایم، گفت: اکنون قیمت فعلی برگ سبز چای پایین است و مورد رضایت چایکاران نمی باشد.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان با بیان اینکه باید وزارت جهاد توجه بیشتری به نوغان، زیتون و مرکبات گیلان داشته باشد، اظهار کرد: با پرداخت به بخش کشاورزی اشغال فراوانی در گیلان ایجاد می شود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی به تحقق اقتصاد مقاومتی با پرداختن به فرصت کشاورزی در گیلان اشاره کرد و افزود: دولت می تواند با ساماندهی کشاورزی در گیلان سطح تولیدات اقتصاد مقاومتی، اشتغال و تولید را  در استان را افزایش دهد.

وی با انتقاد از اینکه نباید دولت فقط آمار نویسی کند، ادامه داد: دولت باید در پایان سال به فرض مثال اعلام کند که سط تولید برنج در سال قبل یک مقدار و در سال جاری یک مقدار مشخص دیگری بوده است.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس با بیان اینکه دولت عملا باید سطح تولید و اشتغال را اعلام کند، گفت: با ارائه آمار صحیح و درست باید سطح بهره وری، اشتغال و چرخه تولید اعلام شود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه دولت باید آمار های صحیح در خصوص صنعت دام و طیور ارائه کند، گفت: باید تا پایان سال مشخص شود که چقدر تولید، مصرف و یا ظرفیت صادرات به سایر استان ها و یا خارج از کشور را داریم.

وی با بیان اینکه مجمع نمایندگان در تلاش هستند تا از ظرفیت های کشور در بهره وری تولیدات کشاورزی استفاده کنند، افزود: برای تحقق وعده های و تبادل نظرات در خصوص کشاورزی و سایر حوزه های مربوط به آن مقرر شده تا معاون پارلمانی وزیر دغدغه های نمایندگان گیلان در وزارتخانه را دنبال کند.

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه