بایگانی

یادداشت

تاریخ انتشار : ۷ بهمن ۱۳۹۲-۹:۰۷ ق.ظ
کد خبر : 19619
نسخه چاپی نسخه چاپی
رئيس پليس فتای گيلان خبر داد

سارق اینترنتی حساب تعدادی از شهروندان گیلانی در لاهیجان، شناسایی و دستگیر شد

رئیس پلیس فتای فرماندهی انتظامی استان گیلان از شناسایی و دستگیری سارق اینترنتی حساب تعدادی از شهروندان گیلانی در لاهیجان خبر داد .

به گزارش ۸دی نیوز رئیس پلیس فتای فرماندهی انتظامی استان گیلان از شناسایی و دستگیری سارق اینترنتی حساب تعدادی از شهروندان گیلانی در لاهیجان خبر داد .

سرهنگ ایرج محمد خانی رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان گیلان با اعلام این خبر گفت: در پی ارجاع چندین فقره پرونده از دادسرای عمومی و انقلاب شهرستانهای رشت و لاهیجان به دادخواهی تعدادی از شهروندان با هویت معلوم مبنی بر اینکه از حساب اینترنتی آنان بصورت غیر مجاز برداشت گردیده، موضوع در دستور کار این پلیس قرار گرفت .

DSCN1046رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات گیلان افزود: با تحقیقات از شاکیان پرونده و پی جویی های فنی و پلیسی، کارآگاهان پلیس فتا موفق شدند سارق را که جوانی ۲۴ساله، اهل و ساکن لاهیجان و شاغل در یک کافی نت بود، شناسایی با هماهنگی مقام قضایی وی را در شهرستان لاهیجان دستگیر نمایند .

سرهنگ محمدخانی اظهار داشت: با توجه به ادله دیجیتال کشف شده در بازرسی از منزل متهم، وی صراحتاً به جرم خود و اینکه با دریافت اطلاعات مهم کارت بانکی شهروندان (شماره حساب، رمز اول و دوم اینترنتی، CVV2 ) برای انتخاب واحد، ثبت نام دانشگاه، پرداخت قبض و غیره، سوء استفاده و حدود ۳۰ میلیون ریال از حساب اینترنتی آنان بصورت غیر مجاز برداشت کرده، اعتراف نمود که با تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان لاهیجان معرفی و از آن طریق با صدور قرار وثیقه ۲۰۰ میلیون ریالی روانه زندان شد.

وی از شهروندان خواست در مراجعه به کافی نت ، اطلاعات مهم کارت بانکی خود نظیر (شماره حساب، رمز اول و دوم اینترنتی، CVV2 ) را در اختیار متصدی کافی نت قرار نداده و شخصاٌ از طریق رایانه های تعبیه شده در کافی نت امور مربوطه را انجام در صورت عدم آشنایی، فردی موثق و مورد اعتماد را همراه خود بیآورند اگر هم به ناچار اطلاعات کارت بانکی خود را در اختیار گذاشتند در اسرع وقت نسبت به تعویض رمز حساب اینترنتی خود اقدام نمایند.

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات استان گیلان در پایان به مدیران کافی نت توصیه کرد: در جذب و بکارگیری متصدیان مربوطه دقت کرده از افرادی برای این منظور استفاده کنند که صلاحیت فردی و اجتماعی آن قبلاً به تایید مبادی ذیربط رسیده باشد و از نظارت بر عملکرد افراد زیر مجموعه غافل نباشند .

کلمات کلیدی : ،
نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه