تاریخ انتشار : ۶ بهمن ۱۳۹۲-۱۲:۰۰ ق.ظ
کد خبر : 19594
نسخه چاپی نسخه چاپی
رئیس شورای اسلامی رشت:

عدم شفافیت در عوارض عمومی و درآمدهای پایداردر لایحه بودجه ۹۳

رضا جمشیدی چناری در جلسه شورای شهر به گزارشی اجمالی از چگونگی رسیدگی به لایحه بودجه سال آینده توسط این کمیسیون پرداخت و اظهار کرد: عدم شفافیت در عوارض عمومی و درآمدهای پایدار کمبودی است که در این لایه احساس می شود.

به گزارش ۸دی نیوز
رئیس شورای اسلامی شهر رشت در جلسه شورای اسلامی این شهر  با اشاره به  اولین جلسه کمیسیون تلفیق در راستای بررسی لایحه بودجه ۹۳ به گزارشی اجمالی از  چگونگی رسیدگی به لایحه بودجه سال آینده توسط این کمیسیون پرداخت و اظهار کرد: عدم شفافیت در عوارض عمومی و درآمدهای پایدار کمبودی است که در این لایه احساس می شود
وی بر لزوم شفافیت درآمد حاصل از ارزش افزوده تاکید کرد وگفت: این شفافیت مابین اداره کل اقتصاد و دارایی و شهرداری  صورت گیرد.
وی افزایش قابل توجه عوارض ساختمانی را نگران کننده عنوان کرد و افزود: با توجه به موانع بسیار در صنعت ساختمان چطور می توانیم آفزایش درآمد در آیتم هایی ایجاد کنیم که وابستگی مستقیم به ساخت و ساز دارد.
جمشیدی با این توضیح که ممیزی املاک و عوارض نوسازی آیتمی است که در پیوست های بودجه به آن تاکید شده است بیان کرد: اگر ممیزی املاک توسط شهرداری آغازمی شود، شهروندان را با ابزار قانونی  به پرداخت عوارض متقاعد می کنیم  که نتیجه تاثیر این اقدام در سال ۹۴ مشهود می‌شود.
وی با با اشاره به پیش بینی هزینه های لازم درپروژ های سال آینده افزود: اصلاح روسازی ها و نهضت آسفالت از ۳۰میلیاردتا ۸۰ میلیارد تومان هزینه دارد و اگر شهرداری وارد این پروژه شود منایع قابل توجهی لازم است.
وی با بیان اینکه شهرداری در سال ۹۳ وارد این پروژه خواهد شد تصریح کرد: اما باتوجه به منابع مالی مورد نیاز برای این پروژه زمان مورد نیاز برای ان متعاقبا اعلام می شود.
وی تاکید کرد :  بودجه سال آینده  باید برنامه محور و عملیاتی  باشد.
کلمات کلیدی :

دیدگاه ها غیر فعال شده اند

آخرین اخبار

در حاشیه