بایگانی

یادداشت

تاریخ انتشار : ۶ بهمن ۱۳۹۲-۱:۵۴ ب.ظ
کد خبر : 19581
نسخه چاپی نسخه چاپی
عارف در دیدار با نمایندگان احزاب عضو جبهه اصلاح‌طلبان:

باید رویکرد و جهت‌گیری‌ اصلاح‌طلبان برای انتخابات مجلس مشخص باشد

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: باید رویکرد و جهت‌گیری‌هایمان برای انتخابات مجلس مشخص باشد چراکه این انتخابات می‌تواند فرصت خوبی برای انسجام بیشتر میان اصلاح طلبان باشد.

به گزارش ۸دی نیوز و به نقل از فارس حوزه احزاب، محمدرضا عارف عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در دیدار با نمایندگان احزاب عضو جبهه اصلاح‌طلبان سراسر کشور اظهار داشت: همیشه به حرکت‌های جمعی اعتقاد داشته‌ام و بر این باورم که برای دست یابی به اهدافمان باید از خرد جمعی تبعیت کنیم.

وی ادامه داد: در این سال‌ها تا آنجا که ممکن بوده از خواسته‌های فردی خود گذشته‌ام تا بتوانم به نفع جمع حرکت کنم؛ در طول ۳۰ سال گذشته از حرکت‌های گعده‌ای و هیاتی ضربه خورده‌ایم و به نظامی که به آن اعتقاد داریم با اینگونه حرکات آسیب زده‌ایم و نتوانستیم منویات نظام را برآورده کنیم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر اینکه استقرار و دوام گفتمان اصلاح طلبی در گرو توسعه سازمان‌های منسجم و فعال غیر دولتی و احزاب است، تصریح کرد: متاسفانه نگاه امنیتی که در ۸ سال گذشته بر امور کشور حاکم شد کار را برای احزاب و جریان‌های سیاسی سخت کرد و امروز نمی‌توان انتظار داشت یک شبه فضا تغییر کند.

عارف با بیان اینکه به سهم خودم برای تقویت احزاب اصلاح طلب موجود و رفع موانع فعالیت آن‌ها تلاش خواهم کرد، گفت: احزاب باید فعالیت‌های خود را توسعه داده و با حرکت جمعی و با حفظ اصالت حرکت‌های جبهه‌ای مشترک را دستور کار خود قرار دهند. اختلافات در هر تشکیلاتی وجود دارد اما این اختلافات نباید منجر به انشعاب شود نتیجه به وجود آمدن انشعاب، نداشتن یک تشکل منسجم است.

وی تاکید کرد: ما باید با حفظ جایگاه حقوقی تشکل‌های همسو، فعالیت‌ها را مبتنی بر ارزش‌ها و در چارچوب برنامه‌های مشترک بصورت جبهه‌ای و بر اساس خرد جمعی دنبال کنیم.

رئیس بنیاد امید ایرانیان با اشاره به نقش ارزنده جوانان در انقلاب بخصوص در انتخابات ریاست جمهوری اخیر، تاکید کرد: باید شرایطی فراهم شود تا نسل سوم انقلاب سکان مدیریت و قانون گذاری کشور را به تدریج به دست بگیرد که این موضوع هم نیازمند رشد طبقه نخبگان و خبرگان شایسته برای در اختیار گرفتن امور است و هم خواست نسل اول انقلاب برای واگذاری امور به نسل سوم است.

عارف با تاکید بر نقش مردم در حفظ نظام گفت: باید نگاهی که امام خمینی (ره) در زمان انقلاب به مردم داشتند را حفظ کنیم. کنار گذاشتن مردم از انقلاب چیزی برای نظام باقی نمی‌گذارد؛ دولت‌ها نباید خود را قیم مردم بدانند، در طی این سال‌‌ها کم توجهی به مطالبات و خواسته‌های مردم به زیان دولت ها بوده و عمر آنها را نهایتاً ۸ ساله کرده است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با انتقاد از نگاه امنیتی به فرهنگ و اشتباه دانستن این نگاه، خاطرنشان کرد :در مقاطعی در بعد از انقلاب کسانی که در مصدر امور فرهنگی نشستند فرهنگ را امنیتی کردند. امنیتی کردن فرهنگ موجب فاصله گرفتن جوانان از ارزش‌ها، نظام و انقلاب می‌شود.

وی با بیان اینکه دولت جدید در شرایط ایده آلی شکل نگرفت، گفت: دولت جدید در یک فضای امنیتی و در شرایطی که ناامیدی مردم را فرا گرفته بود به وجود آمد بنابراین باید شرایط خاصی که کشور با آن روبه رو است را درک کرد و به دولت فرصت داد تا اوضاع را سامان دهد.

رئیس بنیاد امید ایرانیان با بیان اینکه اصلاح‌طلبان از ابتدای انقلاب پای نظام ایستاده‌اند، اظهار کرد: ما اصلاح‌طلبان نظام و ارزش‌های انقلاب و قانون اساسی را قبول داریم بنابراین با ایجاد هماهنگی و شکل گرفتن انسجام میان خودمان می‌توانیم استوار بمانیم.

عارف همچنین با اشاره به مباحثی که از سوی حاضرین در جلسه درباره انتخابات مجلس دهم مطرح شد،گفت: باید رویکرد و جهت‌گیری‌هایمان برای انتخابات مجلس مشخص باشد، این انتخابات می‌تواند فرصت خوبی برای انسجام بیشتر میان اصلاح طلبان باشد تا برخی در اندیشه حذف اصلاح طلبان نباشند.

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه