بایگانی

یادداشت

تاریخ انتشار : ۵ بهمن ۱۳۹۲-۱:۱۰ ب.ظ
کد خبر : 19258
نسخه چاپی نسخه چاپی
دبیرکل سابق سازمان ملل:

تحریم جدید علیه ایران موجب شکاف بین اروپا و آمریکا می‌شود

دبیرکل سابق سازمان ملل ‌با تأکید بر نقش محوری ایران در تأمین ثبات در منطقه خاورمیانه از کنگره آمریکا خواست تا به شرایط دیپلماتیک ایجادشده برای تنش‌زدایی با تهران فرصت دهند.

به گزارش ۸دی نیوز و به نقل از تسنیم، دبیرکل سابق سازمان ملل با تأکید بر نقش محوری ایران در تأمین ثبات در منطقه خاورمیانه از کنگره آمریکا خواست تا به شرایط دیپلماتیک ایجادشده برای تنش‌زدایی با تهران فرصت دهند.

کوفی عنان که در مجمع جهانی اقتصاد در شهر داووس سوئیس حضور یافته است، در مصاحبه با رویترز افزود: اگر قرار است به‌سمت ثبات در خاورمیانه حرکت کنیم  بسیار مهم است که ایران نقش طبیعی خود را در منطقه ایفا کند.

عنان درباره توافق هسته‌ای بین ایران و گروه ۱+۵ نیز گفت: ایرانی‌ها نیز تندروهایی در درون کشور دارند که نسبت به بهبود روابط (بر اساس توافق ژنو) متقاعد نشده‌اند. از سوی دیگر در واشنگتن نیز تندروهایی هستند که معتقد نیستند این مسیر حرکت است و در حالی  از اعمال تحریم‌های جدید دم می‌زنند که مذاکرات توافق هسته‌ای همچنان در جریان است.

عنان هشدار داد: این اقدام منجر به شکاف بین اروپا و آمریکا خواهد شد. از دوستانم در واشنگتن می‌خواهم  پیش از این اقدام کمی تأمل کنند. آنها باید به دیپلماسی، گفت‌وگو و صلح مجالی دهند.

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه