تاریخ انتشار : ۲۵ اسفند ۱۳۹۵-۸:۳۳ ق.ظ
کد خبر : 189785
نسخه چاپی نسخه چاپی
انتقاد عضو کمیسیون بهداشت مجلس از رشد قلیانسراها؛

اماکن تفریحی و ورزشی باید جایگزین قلیان سراها شود / علاوه بر اشتغال ضعف هایی در تفریح و سرگرمی جوانان احساس می شود

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس بر ضرورت جایگزینی اماکن ورزشی به جای قلیان سراها تاکید کرد و گفت: علاوه بر اینکه نتوانسته ایم برای جوان ها شغل مناسب ایجاد کنیم، سرگرمی مطلوب هم ایجاد نکرده ایم.

ذبیح الله نیکفر صبح امروز در گفتگوی تلفنی با خبرنگار ۸دی، از رشد قارچ گونه قلیان سراها و کافه های غیرمجاز عرضه آن انتقاد کرد و اظهار داشت: قلیان سراها یک آسیب اجتماعی برای جامعه کنونی ما هستند.

وی با بیان اینکه خدمات ارائه شده به جوانها درخور آنها نیست، افزود: ما علاوه بر اینکه نتوانسته ایم برای جوان ها اشتغال مناسب ایجاد کنیم، سرگرمی مطلوب و شایسته هم ایجاد نکرده ایم.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی از فقر اماکن ورزشی و کمبود فضاهای مشابه انتقاد کرد و گفت: اماکن ورزشی که جوان ها بتوانند از آن استفاده کنند نیز در حد نیاز جامعه موجود نیست.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه در شناساندن مضرات دخانیات و قلیان کم کاری شده است، اظهار کرد: متاسفانه هیچ کار فرهنگی مبنی بر مضرات قلیان کشیدن و آسیب های اجتماعی که نیاز اساسی جامعه هم بود، ترتیب داده نشده است.

نیکفر در ادامه افزود: قلیان سرا ها در حال گسترش می باشند و باید برای مقابله با آنها اماکن فرهنگی، تفریحی و ورزشی جایگزین شود.

وی رشد قلیان سراها را برای نسل های آینده مخاطره آمیز دانست و تاکید کرد: رشد قارچ گونه قلیان سراها نسل های آینده ما را به خطر انداخته اند و بسیار مخاطره آمیز هستند.

این نماینده مجل به مدیریت جهادی در خصوص ساماندهی و مقابله با رشد اماکن غیر مجاز قلیانسراها تاکید کرد و متذکر شد: باید همه ی توان ها را روی هم بگذاریم تا اتفاق خوب و مطلوبی را در این جهت مدیریت و ساماندهی کنیم.

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه