- پایگاه خبری تحلیلی 8دی نیوز - http://www.8deynews.com -

تمامی پروازهای فرودگاه سردار جنگل رشت لغو شد

به گزارش ۸دی [1] به نقل از ایرنا، مدیرکل فرودگاه گیلان ضمن اعلام این مطلب بیان کرد: میزان دید به شدت کاهش یافته است و امکان انجام پرواز وجود ندارد.

غلامرضا کریم آقایی افزود: برای امروز ۱۲ پرواز به مقاصد تهران، مشهد، اهواز و بندرعباس تعریف شده بود که همه آنها با توجه به شرایط جوی موجود، لغو شده است.

وی اظهار کرد: عملیات برفروبی از صبح امروز در سطوح پروازی و غیر پروازی فرودگاه سردار جنگل رشت آغاز شده و همچنان ادامه دارد ولی با توجه به شرایط فعلی جوی و بارش سنگین برف، فعلا هیچ پروازی از این فرودگاه انجام نخواهد شد.

آقایی از همه مسافران پروازهای امروز خواست پیش از حضور در فرودگاه با شماره ۱۹۹ تماس گرفته و از وضعیت انجام پروازها مطلع شوند.

در زمان حاضر ۱۰۴ سورتی پرواز در طول هفته از فرودگاه سردار جنگل رشت به مقاصد تهران، کیش، عسلویه، اصفهان، بغداد، مشهد، اهواز، بندرعباس و شیراز انجام می شود.

فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت، سال ۱۳۴۸ در زمینی به مساحت ۲۲۰ هکتار ساخته شده و از نظر امکانات و تجهیزات در ردیف فرودگاه های برتر کشور است؛ این فرودگاه تنها فرودگاه گیلان در هفت کیلومتری جاده رشت انزلی، حدود ۱۵ کیلومتری منطقه آزاد بندرانزلی واقع شده و به سیستم های کمک ناوبری دقیق و ارتباطی مجهز است.